Mehmet Can Mertoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mehmet Can Mertoğlu kimdir?, Mehmet Can Mertoğlu kaç yaşında?, Mehmet Can Mertoğlu evi nerede?, Mehmet Can Mertoğlu nerelidir? Mehmet Can Mertoğlu ev adresi?, Mehmet Can Mertoğlu kaç yaşında?, Mehmet Can Mertoğlu nerede oturuyor?, Mehmet Can Mertoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Can Mertoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Ağustos.1988 senesinde doğan Mehmet Can Mertoğlu şu an için 33 yaşında ve Başak burcundandır. Mehmet Can Mertoğlu doğum yeri ise Akhisar, Manisa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Can Mertoğlu Kimdir? – Mehmet Can Mertoğlu Evi Nerede? – Mehmet Can Mertoğlu Nerede Oturuyor?

Mehmet Can Mertoğlu Kimdir?, evi nerede?

Ödüllü kısa filmleriyle tanıdığımız Mehmet Can Mertoğlu’nun ilk uzun metrajlı filmi ‘Albüm’ 2016 senesinde 69. Cannes Film Festivali’nden ödülle ayrıldı.

Mehmet Can Mertoğlu, 25 Ağustos 1988 tarihinde Akhisar, Manisa’da bir memur çocuğu olarak doğmuştur. İlköğrenimini Akhisar’da, orta öğretimini İzmir Atatürk Lisesi’nde bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesindeyken bir süre, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Sinefil dergisinin editörlüğünü yaptı. 6. Adam basketbol dergisi için de “Avrupa Basketbolu” hakkında makaleler yazdı.

2016 senesinde Mehmet Can Mertoğlu’nun yazıp yönettiği, “Albüm” filminde başrollerini ise Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç paylaştı. Bu film, konusunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metrajlı filmi olma özelliğini taşıyor.

Ödüllü kısa filmleriyle tanıdığımız Mehmet Can Mertoğlu‘nun ilk uzun metrajlı filmi ‘Albüm’ 2016 senesinde 69. Cannes Film Festivali’nden ödülle ayrıldı.

Ödülleri :
2016 – 69. Cannes Film Festivali- ‘Eleştirmenlerin Haftası’ bölümünde ‘Yenilikçilik Ödülü’ne layık görüldü.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2016 – Albüm (Sinema Filmi)
2012 – Fer (Kısa Film)
2008 – Yokuş (Kısa Film)

Senaryo :
2016 – Albüm (Sinema Filmi)
2012 – Fer (Kısa Film)
2008 Yokuş (Kısa Film)

Yapımcı :
2012 – Fer (Kısa Film)
2008 – Yokuş (Kısa Film)

Kurgu
Yokuş (Kurgu) (Kısa Film)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker