Mehmet Kasapoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mehmet Kasapoğlu kimdir?, Mehmet Kasapoğlu kaç yaşında?, Mehmet Kasapoğlu evi nerede?, Mehmet Kasapoğlu nerelidir? Mehmet Kasapoğlu ev adresi?, Mehmet Kasapoğlu kaç yaşında?, Mehmet Kasapoğlu nerede oturuyor?, Mehmet Kasapoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Kasapoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1976 senesinde doğan Mehmet Kasapoğlu şu an için 45 yaşında ve burcundandır. Mehmet Kasapoğlu doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Bürokrat olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Kasapoğlu Kimdir? – Mehmet Kasapoğlu Evi Nerede? – Mehmet Kasapoğlu Nerede Oturuyor?

Mehmet Kasapoğlu Kimdir?, evi nerede?

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.

Mehmet Kasapoğlu 2012 senesinden beri Spor Toto Teşkilat Başkanı olarak görev alıyordu.

Mehmet Kasapoğlu, 1976 senesinde İstanbul‘da doğmuştur. Tam adı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dur. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüştür. Daha sonra aynı üniversitenin mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitimine yurt dışında devam eden Mehmet Kasapoğlu, ABD‘deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak bir süre faaliyet göstermiştir. Aynı zamanda Palm Beach Atlantic Üniversitesi‘nde işletme yüksek lisansı eğitimi almıştır. Doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi‘nden alan Kasapoğlu, yerel istihdam hususunda bir tez hazırlamıştır.

Yoğun eğitim faaliyetlerinin bunun yanında sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışan Kasapoğlu, ülkeler arası ticaret alanında özel sektörde faaliyet göstermiştir. 2009 senesinde Başbakanlık Müşavirliği’ne atanınca çeşitli bakanlıklarda görev almıştır.

2009 senesinde Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

En son Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini yürüten Kasapoğlu, sporun tabana yayılması maksadıyla fazlasıyla tesisin kazandırılmasına katkıda bulunmuş ve gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularında bir çok icraata imza atmıştır. Aynı zamanda Spor Genel Müdürlüğü’nde “Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu” üyesi olarak faaliyet göstermiştir.

İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanı olarak atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün