Biyografi

Mehmet Muş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mehmet Muş kimdir?, Mehmet Muş kaç yaşında?, Mehmet Muş evi nerede?, Mehmet Muş nerelidir? Mehmet Muş ev adresi?, Mehmet Muş kaç yaşında?, Mehmet Muş nerede oturuyor?, Mehmet Muş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Muş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Mayıs.1982 senesinde doğan Mehmet Muş şu an için 39 yaşında ve Boğa burcundandır. Mehmet Muş doğum yeri ise Sürmene, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SiyasetçiMilletvekiliBakan olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Muş Kimdir? – Mehmet Muş Evi Nerede? – Mehmet Muş Nerede Oturuyor?

Mehmet Muş Kimdir?, evi nerede?

21 Nisan 2021 tarihi itibari ile Ticaret Bakanı olarak atandı.

Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982 tarihinde Trabzon, Sürmene’de doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da bitirdi. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi için ABD‘ye giden Mehmet Muş, Washington Eyalet Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Okulu’nda, Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini bitirdi. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında ekonomi doktorasını bitirdi.

Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında aktif görevler üstlenen ve çalışmalar yürüten Muş, sırasıyla, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi‘den 24. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçildi ve TBMM’de Dışişleri Komisyonu kullanıcı hesabı yaptı. Aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonu kullanıcı hesabınde bulundu. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin bunun yanında AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Mehmet Muş, 2012 senesinde Ümmü Eymen Özyardımcı ile evlendi. Bir çocuğu mevcuttur.

Numan Kurtulmuş‘un Başbakan Yardımcılığı görevine atanmasından sonra, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden AK Parti MKYK kullanıcı hesabıne seçilmiştir.

TBMM’nin 26 ve 27. dönemlerinde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevini 31 Mart 2021 tarihine kadar yürütmüştür.

21 Nisan 2021‘de Resmî Gazete‘de yayımlanan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kararnamesiyle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan‘dan boşalan Ticaret Bakanlığına atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün