Biyografi

Mehmet Soysal Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mehmet Soysal kimdir?, Mehmet Soysal kaç yaşında?, Mehmet Soysal evi nerede?, Mehmet Soysal nerelidir? Mehmet Soysal ev adresi?, Mehmet Soysal kaç yaşında?, Mehmet Soysal nerede oturuyor?, Mehmet Soysal nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mehmet Soysal hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1964 senesinde doğan Mehmet Soysal şu an için 57 yaşında ve burcundandır. Mehmet Soysal doğum yeri ise Elazığ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Mehmet Soysal Kimdir? – Mehmet Soysal Evi Nerede? – Mehmet Soysal Nerede Oturuyor?

Mehmet Soysal Kimdir?, evi nerede?

Mehmet Soysal, 1964 tarihinde Elazığ‘da doğmuştur. Üniversitede Kamu Yönetimi ve Sinema-Televizyon eğitimi aldı. Daha sonra ABD‘de California eyaletinde kurulu bulunan uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürmekte özel bir üniversite olan Preston University’de Siyaset Bilimi eğitim hayatına devam etti.

Mehmet Soysal, 1983 senesinde Türkiye Gazetesi‘nde gazeteciliğe başladı. Meslek yaşamını 1992 senesinden beri TGRT TV’de devam ettirdi. , 3 ayrı kitap yazdı ve çeşitli belgeseller hazırladı.

2010 senesindeki Beşiktaş Kongresi’nde başkanlığa yeniden seçilen Yıldırım Demirören yönetiminde Mehmet Soysal, Beşiktaş’ın yeni yönetim kurulu üyesi oldu. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

1999 ile 2010 senelerı içerisinde TGRT ve TGRT Haber‘de 12 yıl süreyle Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

2014 – 2016 senelerı içerisinde iki yıl boyunca Vatan gazetesinde çalıştı. 12 Mart 2016 tarihinden beri Milliyet‘te köşe yazıları yazmaya başladı.

22 Nisan 2016 tarihinde Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi

Mehmet Soysal, 1993 senesinde evlendi. 18 yıl evli kaldıktan sonra boşandı ve senelerca birlikte görev yaptığı spiker Seçil Erus ile 2011 senesinin kasım ayında evlendi. Nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Nikah tanıklıklerini ise Beşiktaş Kulübü başkanı Yıldırım Demirören ve babası Erdoğan Demirören, iş adamı Yılmaz Ulusoy yaptı.

21 Mayıs 2018 tarihinde Posta ve Fanatik gazetelerinin yayıncısı olan Doğan Gazetecilik AŞ’nin ‘İcra KuruluBaşkanlığı’na Mehmet Soysal getirildi. Doğan Gazetecilik AŞ, yönetim kurulunun Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Soysal’ın Yürütme Komitesi (İcra Kurulu) Başkanı görevine atanmasına karar verdiğini yaptığı açıklamayla açıkladı.

Kitapları :
2005 – Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2004 – Yılmaz Ulusoy/Yılmayan Bir Adamın Öyküsü
2001 – Başbaşa / Olayların ve Düşüncelerin Örgüsü

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün