Biyografi

Melek Mosso Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Melek Mosso kimdir?, Melek Mosso kaç yaşında?, Melek Mosso evi nerede?, Melek Mosso nerelidir? Melek Mosso ev adresi?, Melek Mosso kaç yaşında?, Melek Mosso nerede oturuyor?, Melek Mosso nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Melek Mosso hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Kasım.1988 senesinde doğan Melek Mosso şu an için 33 yaşında ve Akrep burcundandır. Melek Mosso doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Melek Mosso Kimdir? – Melek Mosso Evi Nerede? – Melek Mosso Nerede Oturuyor?

Melek Mosso Kimdir?, evi nerede?

Melek Mosso, “Umrumda Değil”, “Vursalar Ölemem” ve “Arzular Arsız” gibi coverlarla adını açıkladı.

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Asıl adı Melek Davarcı’dır. İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ manasına gelen ‘Mosso’ kelimesini sahne soyadı olarak kullanmaktadır. 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başladı. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam eden Melek Mosso yan flütle şarkı söylemeye devam etti. Üniversite eğitimini Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde bitirdi. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistlik yaptı.

Eğitimini bitirdiktan sonra geldiği İstanbul‘da Kadıköy – Beşiktaş hattında 2014 senesinde vapurda müzik yaparak tanınırlığını arttırdı. Ayrıca piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyen öğrencilerini konservatuvar sınavlarına hazırladı. Çeşitli Müzik Yarışmalarına katılarak ödüller kazandı. Müzisyen dostları ile kurduğu Zbam The Band isimli grubu ile swing ve caz konseptli müzik yaparak çeşitli sahnelerde performans gösterdi.

Melek Mosso, Grundig Türkiye şifrketinın gerçekleştirdiği şarkı müsabakasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını elde etti. Akabinde 2016 senesinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı.

2018 senesinde söz ve müziğini kendisinin yaptığı teklisi “Kedi” ile uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.

Melek Mosso, 2018 senesinde kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça ortalama 53 milyon kez dinlendi.

Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla gözleri üstüne topluyor.

Albümleri :
2020 – Melek Mosso (Albüm)
2020 – Gönül Gözü” (2020)(Single)
2020 – Unutan Kazanır (Single)
2020 – Cumartesi Türküsü (Single)
2020 – Yalan (ft. Aras) (Single)
2020 – Kurtuldun Dediler (Single)
2019 – Keklik Gibi (Single)
2019 – Sarıla Sarıla (Single)
2019 – Vursalar Ölemem (Single)
2018 – Gölgen Yeter (Single)
2018 – Kedi (Single)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün