Biyografi

Melis Babadağ Kimdir? Evi Nerede?

Melis Babadağ Kimdir? – Melis Babadağ Evi Nerede? – Melis Babadağ Nereli?

Melis Babadağ kimdir?, Melis Babadağ kaç yaşında?, Melis Babadağ evi nerede?, Melis Babadağ nerelidir? Melis Babadağ ev adresi?, Melis Babadağ kaç yaşında?, Melis Babadağ nerede oturuyor?, Melis Babadağ nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Melis Babadağ hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 17.Ocak.1984 senesinde doğan Melis Babadağ şu an için 37 yaşında ve Oğlak burcundandır. Melis Babadağ doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Melis Babadağ Kimdir?, evi nerede?

“Pis Yedili” adlı dizide Elçin kişiliğini canlandırdı.

Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da doğmuştur. 2001 senesinde Üsküdar Anadolu lisesinden mezun oldu. 2007 senesinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olan oyuncu 2002 senesinden beri oyunculuk yapmaktadır.

2002 senesinde reklam oyunculuğu yapmaya başladı. 2008 ve 2009 senelerında Ayla Algan ve Ergün Demir‘den oyunculuk dersleri aldı.

Melis Babadağ, 2011 – 2013 senelerı içerisinde “Pis Yedili” adlı dizide Elçin kişiliğini canlandırdı.

2014 senesinde “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.

Bugüne kadar Türkiye‘de yapılmış en büyük bütçeli sinema filmlerinden biri olarak dikkat çeken, 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek olan “Ertuğrul 1890” adlı sinema filminin yapımcılığını Türkiye tarafında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Japonya tarafında ise Ertugrul Film Partners yapım ortağı grubu üstleniyor. Uygulayıcı yapımcılığını Japonya‘da TOEI şirketi, Türkiye’de Böcek Yapım’ın gerçekleştirdiği filmde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Oğlan Bizim Kız Bizim (Zeynep) (Sinema Filmi)
2015 – Ertuğrul 1890 (Sinema Filmi)
2014 – Yeşil Deniz (Zümrüt) (TV Dizisi)
2014 – Mihrap Yerinde (Pelin (Mihrap’ın Kızı)) (TV Dizisi)
2013 – Beni Böyle Sev (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Pis Yedili (Elçin) (TV Dizisi)
2011 – Beni Unutma (Sevda)(Sinema Filmi)
2009 – İncir Reçeli (Duygu)(Kısa Film)
2010 – Geniş Aile (Şevval) (TV Dizisi)
2009 – Cam Kırıkları (Emine) (TV Dizisi)
2009 – Aile Saadeti (Didar) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün