Biyografi

Meltem Yılmazkaya Kimdir? Evi Nerede?

Meltem Yılmazkaya Kimdir? – Meltem Yılmazkaya Evi Nerede? – Meltem Yılmazkaya Nereli?

Meltem Yılmazkaya kimdir?, Meltem Yılmazkaya kaç yaşında?, Meltem Yılmazkaya evi nerede?, Meltem Yılmazkaya nerelidir? Meltem Yılmazkaya ev adresi?, Meltem Yılmazkaya kaç yaşında?, Meltem Yılmazkaya nerede oturuyor?, Meltem Yılmazkaya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Meltem Yılmazkaya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Kasım.1984 senesinde doğan Meltem Yılmazkaya şu an için 37 yaşında ve Yay burcundandır. Meltem Yılmazkaya doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Meltem Yılmazkaya Kimdir?, evi nerede?

Güldür Güldür adlı televizyon şovunda oynamaktadır.

Meltem Yılmazkaya, 27 Kasım 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 6 yaşındayken anne babası boşanmıştır. Tiyatro kurslarına gitti. 13 yaşından beri animatörlük yapıp okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin iki yıllık eğitim hayatına devam etti. Burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Meltem Yılmazkaya, sinema ve dizilerde oyunculuk yaptığı gibi bazı sanat okullarında yaratıcı drama dersleri vermektedir.

Öncelikle 2009 senesinde Yetkin Dikinciler’in başrolde olduğu “Aile Saadeti” adlı dizide rol aldığı Fitnat kişiliği ile dikkatleri çekti.

2009 senesinde başrollerde Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert, Ali Sunal, Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci‘nin oynadığı “Benim Annem Bir Melek” adlı diziye Berivan kişiliği ile dahil oldu.

2010 senesinde “Şen Yuva” adlı dizide ise Kadife kişiliğini canlandırırken, dizinin başrollerini Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Ayşegül Atik, Altan Erkekli, Alper Kul paylaşmıştır.

2012 senesinde başrollerde Metin Akpınar, Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu, İclal Aydın’ın oynadığı “Aşkın Halleri” adlı dizide rol aldı.

2013 senesinde “Aldırma Gönül” adlı dizide Şahin Irmak, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu, Bülent Seyran, Ayşenil Şamlıoğlu, Nadir Sarıbacak, Asena Tuğal, Yeşim Ceren Bozoğlu ile beraber rol aldı.

Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Alper Kul, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – 2014 – Güldür Güldür, (TV dizisi)
2013 – Aldırma Gönül (TV Dizisi)
2012 – Aşkın Halleri (TV Dizisi)
2011 – Beşer Beşer, (TV dizisi)
2011 – Adım Bayram Bayram (Arife Bayram) (TV Dizisi)
2010 – Şen Yuva (Kadife) (TV Dizisi)
2009 – Benim Annem Bir Melek, (TV dizisi) (Berivan)
2009 – Aile Saadeti (Fitnat) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün