Biyografi

Memduh Boydak Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Memduh Boydak kimdir?, Memduh Boydak kaç yaşında?, Memduh Boydak evi nerede?, Memduh Boydak nerelidir? Memduh Boydak ev adresi?, Memduh Boydak kaç yaşında?, Memduh Boydak nerede oturuyor?, Memduh Boydak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Memduh Boydak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Memduh Boydak şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Memduh Boydak doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Memduh Boydak Kimdir? – Memduh Boydak Evi Nerede? – Memduh Boydak Nerede Oturuyor?

Memduh Boydak Kimdir?, evi nerede?

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Memduh Boydak, 1967 senesinde Kayseri’de doğmuştur. Babası Sami Boydak’dır. Bekir Boydak (d.1970), Hacı Boydak (d.1958), Mustafa Boydak (d.1963), adında 3 kardeşi mevcuttur.

Memduh Boydak, Boydak Holding yönetim kurulu üyesi ve CEO‘sudur.

Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite zamanından beri iş yaşamının içinde olan Memduh Boydak, mobilya, pazarlama ve satış birimlerinde görev aldı.

Üniversite eğitiminden beri İstikbal Mobilya’da üretim planlama, üretim yönetimi, fabrika müdürlüğü ve yeni yatırımların koordinesi görevlerinde bulunan Memduh Boydak, kuruluşundan beri Merkez Çelik A.Ş’nin yatırım, makine parkı tanzimi, üretim planlaması yönetimlerinde görev aldı ve genel müdürlüğünü yaptı.

Memduh Boydak, İstanbul’da üniversite eğitimi bittikten sonra Kayseri’ye döndü, bu arada evlendi. 1991 senesinde Eylül ayında İstikbal’in ilk mağazası Bayrampaşa’da Çizmeci İş Merkezi’nde açıldı ve başında da Memduh Boydak vardı. 2 sene burada işlerin büyümesinden sonra işi kardeşi Bekir Boydak’a bırakıp, abisi Hacı Boydak’ın çağırması ile Kayseri’ye genel müdür sıfatıyla fabrikaya döndü.

Memduh Boydak, mobilyacılıkta yeni gelişmelere de imza atmıştır. O zamana kadar sektörde servis kavramı yoktur. Memduh Bey, ilk kez satış sonrası servisi icat edecektir. Makası kırılan, yanarak hasar gören, kumaşı yıpranan kanepeler için satış sonrası servis hizmeti başlatılır. Memduh Bey, bu işlerin yanında, İstanbul’da tüketici alışkanlıklarını ve beklentilerini de yakında zamandan gözlemlemiştir. Grup, Kayseri’ye dönüşte onun tecrübelerinden bi hayli fazla istifade edecektir.

İstikbal, Hacı Bey’in ‘asker modeli’ diye tanımladığı, yalnızca 2 çeşit kanepe üretmektedir. Memduh Bey’in Merkez Çelik genel müdürü olmasıyla çıta yükselir ve çeşit sayısı artmaya başlar. Şirket ilk kez tasarım kavramıyla tanışır. İşler büyüdükçe ihtiyaçlar da artmaktadır. Merkez Çelik dışarıdan tel satın alarak üretim yapmaktadır. İstanbul’dan alınan ürünlerin kalitesi düşük çıkınca, tel üretme düşüncesi gündeme gelir. Tel üretimi başlar fakat bu kez yataklarda kullanılan sünger ihtiyacı ortaya çıkar. Çünkü dışarıdan aldıkları sünger Boydakların ihtiyacını karşılamaktan uzaktır. Hacı Bey, “Buna benzer yeni üretimlere hep ihtiyaçtan girdik, iyi hizmet alabilseydik olabileceken ne tel ne de sünger üretirdik.” diyor. Nitekim ana dalları olmamasına rağmen Boydak Grubu bugün Türkiye’nin en büyük tel ve sünger üreticisi ve ihracatçısı konumunda.

Memduh Boydak İstikbal Mobilya Genel Müdürlüğü ile birlikte Holding bünyesinde birden fazla şirkette yönetim kademesinde görev almıştır. Halen holding bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirmektedir ve 2009 senesinden beri Boydak Holding CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Talas, Kayseri’de bulunan Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Japonya Kayseri Fahri Başkonsolosu olan Memduh Boydak Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesidir.

Memduh Boydak evlidir ve 5 çocuğu mevcuttur.

Kayseri’de 1957 senesinde Hacı Mustafa ve Hacı Sami Boydak’ın girişimleri ile başlayan yolculuk sonra gelişen Boydak Holding A.Ş.’nin bünyesinde İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak & Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunmaktadır. 2010 yılını sekiz sektörde faaliyet gösteren 28 şirket, 4 milyar liraya yakın ciro ve 12 bin çalışanla kapatan holding, kurulduğu günden beri devamlı büyümüş.

16 Eylül 2015 tarihinde paralel yapı iddiasıyla, aralarında Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak‘ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı. 17 Eylül 2015 tarihinde ifadeleri alındıktan sonra tutuklananların hepsi serbest bırakıldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün