Memur ve emekliye Temmuz 2021’de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor

Memur ve emekliye Temmuz 2021’de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor, arayışı içine giren okurlarımız için Memur ve emekliye Temmuz 2021’de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Memur ve emekliye Temmuz 2021’de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Memur ve emekliye Temmuz 2021’de rekor zam müjdesi! Bugüne kadar görülmüş en yüksek zam geliyor

Memur ve emekliler yasa gereği her seneın Ocak ve Temmuz ayında iki defa zaman alıyor. 2021 Temmuz ayının yaklaşması ile birlikte memur ve emekli maaşı zammı yeniden gündeme geldi. Emekli vatandaşlar ve memurlar 2021 Temmuz ayında ne kadar miktarda zam alacaklarını şimdiden inceliyor. Kulislerde dolaşan bilgilere göre ise memur ve emekliler bu sene rekor miktarda zam alacak. Peki memur ve emekli zammı ne zaman belli olacak? 2021 Temmuz memur emekli maaş zammı ne zaman açıklanacak?

memur-ve-emekliye-temmuz-2021de-rekor-zam-mujdesi-bugune-kadar-gorulmus-en-yuksek-zam-geliyor-3

Memur ve emeklilerde Temmuz 2021 zammı için bekleyiş başladı

İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı

İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Yasa gereği Türkiye’de memur ve emeklileri her sene Ocak ve Temmuz aylarında maaş zammı yapılıyor.   Memur ve emekli zamları belirlenirken enflasyon oranı göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda vatandaşlar enflasyon farkı sebebiyle de ek ödeme alma imkânına sahip oluyor. 2021 senesinin ilk 4 aylık verilerine bakıldığında enflasyon oranının bi hayli yüksek olduğu ve memur maaşlarının da bu miktarda yüksek zam alacağı tahmin ediliyor. Elbette maaşlara enflasyon farkı da eklenecek. Bu nedenle 2021 Temmuz ayında memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak olan zamların rekor düzeyye ulaşacağı düşünülüyor.

Şimdiden enflasyon farkı 5,46 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu aracılığıyla açıklanan verilere göre ocak ayında enflasyon 1, 68, Şubat ayında 0,91, Mart ayında ise yüzde 1,08 oranında arttı. İlk 4 aylık verilere göre şimdiden SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için yüzde 5,46 oranında bir enflasyon farkı oluştu. Ayrıca Mayıs ve Haziran ayındaki enflasyon sayılarının da etkisi ile birlikte bu farkın Temmuz ayında emekli maaşlarına yansıması bekleniyor.

memur-ve-emekliye-temmuz-2021de-rekor-zam-mujdesi-bugune-kadar-gorulmus-en-yuksek-zam-geliyor-4

Memur ve emekli Temmuz 2021 zammı ne zaman belli olacak?

Memur ve emekli vatandaşlar Temmuz 2021 zammı için beklemeye başladı. Haziran ayının gelmesi ile birlikte zam beklentisi artarken halen görüşmeler başlamadı. Memur ve Emekli Temmuz 2021 maaş zammının Haziran ayı enflasyon sayıları bilgisi verildiktan sonra netleşmesi bekleniyor.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker