Biyografi

Meriç Aral Kimdir? Evi Nerede?

Meriç Aral Kimdir? – Meriç Aral Evi Nerede? – Meriç Aral Nereli?

Meriç Aral kimdir?, Meriç Aral kaç yaşında?, Meriç Aral evi nerede?, Meriç Aral nerelidir? Meriç Aral ev adresi?, Meriç Aral kaç yaşında?, Meriç Aral nerede oturuyor?, Meriç Aral nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Meriç Aral hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Temmuz.1990 senesinde doğan Meriç Aral şu an için 31 yaşında ve Yengeç burcundandır. Meriç Aral doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Meriç Aral Kimdir?, evi nerede?

Meriç Aral, 1 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Anne babası da avukattır. Lise eğitiminin sonrasında Bilgi Üniversitesi‘nde hukuk ve yan dal olarak karşı karşıya geldirmalı edebiyat eğitimi alarak 2012 senesinde mezun oldu.

Meriç Aral, avukatlık stajını bitirdikten sonra Yeni Sinemacılar ile film asistanı olarak çalışmaya başladı. 2012 senesinde başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Şahin Irmak’ın oynadığı Sultan dizisinin deneme çekimlerine davet edilince kabul ederek sinema hayatına başlamış oldu.

Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitim aldı ve Bahar Kerimoğlu’ndan ders almaya sürüyor.

2013 – 2015 senelerı içerisinde başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez’in oynadığı “Medcezir” dizisinde Hale kişiliğini canlandırdı.

2014 senesinde müziklerini Kenan Doğulu’nun yaptığı Çağan Irmak’ın filmi “Unutursam Fısılda” filminde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Gözde Cığacı, Kerem Bursin, Gürkan Uygun, Köksal Engür ile birlikte oynarken Mediha kişiliğini canlandırdı.

2015 senesinde önce “Gizli Ajanda” adıyla çekilen sonra “Hesapta Aşk” adıyla vizyona giren filmde Meriç Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Burak Tozkoparan, Kutay Kalabalık, Yasin Çam, Özlem Çakar, Bennu Gerede, Burhan Öçal rol aldı.

3 Nisan 2017 Tarihinde Star TV‘de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstüne aldığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstüne aldığı, konusunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi’nin öyküsünü konu alan “Söz” dizisinin başrollerinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Burak Sevinç, Çağan Atakan Arslan (Soldier), Serhat Kılıç, oynamaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Biz Böyleyiz (Beril)(Sinema Filmi)
2018 – Yanımda Kal (Zeynep) (Sinema Filmi)
2017 – Söz (Eylem Mercier) ( TV Dizisi)
2017 – Cingöz Recai (Filiz)(Sinema Filmi)
2016 – Yüksek Sosyete (Ece) (TV Dizisi)
2015 – Hesapta Aşk (Ezgi) (Sinema Filmi)
2014 – Unutursam Fısılda (Mediha) (Sinema Filmi)
2014 – Muska (Melis) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Medcezir (Hale) (TV Dizisi)
2013 – Balayı (Sinema Filmi)
2012 – Sultan (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu