Biyografi

Merih Akalın Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Merih Akalın kimdir?, Merih Akalın kaç yaşında?, Merih Akalın evi nerede?, Merih Akalın nerelidir? Merih Akalın ev adresi?, Merih Akalın kaç yaşında?, Merih Akalın nerede oturuyor?, Merih Akalın nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Merih Akalın hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Merih Akalın şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Merih Akalın doğum yeri ise Eskişehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Merih Akalın Kimdir? – Merih Akalın Evi Nerede? – Merih Akalın Nerede Oturuyor?

Merih Akalın Kimdir?, evi nerede?

Merih Akalın, 1955 senesinde Eskişehir’de doğmuştur. Eskişehir Yeni Kolej’den sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prehistorya ve Klasik Arkeoloji kısmını bitirdi. Aynı zamanda Bizans Sanatı, İlkçağ Tarihi, Psikoloji ve Pedagoji sertifikalarını bitirdi.

Merih Akalın 1970 senesinde Hürriyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu yarışmada Türkiye 3. güzeli seçildi. 1974 senesinde Comitée Français d’Elégance’ın davetlisi olarak Fransa, Almanya, Belçika’da Uluslararası mankenlerle ünlü Maison’ların Haute Couture defilelerine katıldı. 1975 senesinde kurulan Başak Gürsoy Mankenlik Ajansında çalışmaya başladı, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda onbeş yıl çalıştı.

Merih Akalın 1984 senesinde Haldun Dormen’in teklifiyle “Hotel Paradiso” oyununda rol aldı. Gülriz Sururi’nin “Tiyatrocu”adlı eserinde oynadı. Şahika Tekand’ın, Stüdyo Oyuncuları’nda üç yıl süreyle tiyatro kurslarına katıldı. Çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı. 1996 senesinde “İlişkiler” 2000 senesinde ise, “Bana Bak” yapıtlarında yer aldı.

Merih Akalın çok sevdiği kıymetli hocası Mustafa Erses’ten Türk Sanat Müziği dersleri almış,1985 senesinde başlayarak iki yıl müzik çalışmaları yaptı. Devlet Tiyatrosunda Nazım Hikmet’in “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?” adlı oyununda yönetmen Mehmet Ulusoy’un reji yardımcılığını üstlendi.

1984 senesinde, Maharishi Mahesh Yogi’nin Transandantal Meditasyon, daha sonra 1991′de Sidhi (Yogi Uçuşları) metotlarıni alarak uygulamaya başlamış ve halen devam ediyordir. Transandantal Meditasyon hareketinin tüm kurslarını (Veda Bilimi, Yaratıcı Zeka Bilimi, Nabız Okuma, Jyotish yani Hint-Vedik Astrolojisi I-II, Tam Veda Bilgisi, Mükemmel İnsan) tamamlamıştır. Ayrıca Kiara Windrider’ın öğretisi İlahi Nur terapistidir.

Merih Akalın, Advanced Reiki Master olup, Usui Reiki I-II-III eğitimleri vermiştir.
1991′de Vedik (Hint ) Astrolojisine yoğun ilgi duymaya başlamış, önce Maharishi Jyotish ve daha sonra Dirah Academi’nin kurslarını başarıyla tamamlamıştır. 1999 senesinde Batı Astrolojisi öğrenerek Hakan Kırkoğlu’ndan sertifika almaya hak kazanmıştır. A.M.A Öner Döşer’in Medieval- Klasik Astroloji eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Merih Akalın, halen Amerikan Collage of Vedik Astrology’e bağlı olan Dirah Academy International’ın, Kendine Dayalı Vedik Astroloji bunun bunun yanında Batı Astrolojisi ve Kişisel Gelişim eğitimini vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

Merih Akalın, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (CASOD), Transandantal Meditasyon Derneği (M.B.A.T), Arkeolojiyi Sevenler Derneği üyesidir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2008 – 2009 – Son Bahar (Kıymet) (TV Dizisi)
2004 – Aşkımızda Ölüm Var (TV Dizisi)
2003 – Gelin (TV Dizisi)
2002 – Yaz Gülü (Nebahat) (TV Dizisi)
2002 – Papatya ile Karabiber (Cavidan) (Sinema Filmi)
2000 – Toy Bir Delikanlı (Sinema Filmi)
1999 – Fanatik (TV Dizisi)
1999 – Bize Ne Oldu (Peyker) (TV Dizisi)
1997 – İlişkiler (Cavidan) (TV Dizisi)
1996 – Sihirli Ceket (TV Dizisi)
1996 – Feride (Suzan) (TV Dizisi)
1995 – Palavra Aşklar (Bayan Fos) (TV Dizisi)
1994 – Zzzzt FM (TV Dizisi)
1994 – Sevginin Gücü (2) (TV Dizisi)
1994 – Bay Kamber (Semra) (TV Dizisi)
1993 – Son Söz Sevginin (Falcı) (TV Dizisi)
1993 – Hastane (Fikret) (TV Dizisi)
1992 – Taşların Sırrı (TV Dizisi)
1992 – 3. İstasyon (TV Dizisi)
1991 – Karayar Köprüsü (TV Filmi)
1989 – Lambada / Gençlik Fırtınası (Meral) (Sinema Filmi)
1989 – Fazilet (Alev) (Sinema Filmi)
1988 – Yansıma (Sinema Filmi)
1988 – Kumar (TV Dizisi)
1987 – Yaprak Dökümü (Seza) (TV Dizisi)
1987 – Yalnızlık Bir Şarkıdır (Nuray) (Sinema Filmi)
1986 – Savunma (Çiğdem Okan) (Sinema Filmi)
1983 – Aile Kadını (İşadamı Karısı) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün