Kamu ve Özel İş İlanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Mersin ilimizde hizmet veren Mersin Büyükşehir Belediyesi, resmi ve kurumsal yapısıyla senenin değişik zamanlarında iş alım açıklamaları gerçekleştirir. Farklı ve çok sayıda olması sebebiyle, alım yapılacak pozisyonlar değişiklik arz edebilir.

Eğer Mersin Büyükşehir Belediye’si kapsamı içinde çalışmak istiyorsanız, ilanlar güncel takip edilmelidir. Bunun temel nedeni açılış ve kapanış tarihleri olmasıdır. Önem gösterilmemesi durumunda iş başvurusu bir sonraki döneme kadar yapılamayabilir. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Mersin Büyükşehir Belediye’sinde çalışmayı arzuluyorsanız, bir çok değişik pozisyona başvuru yapılabilir. Bunlardan bir tane olan işçi içinde farklı pozisyonlar da söz konusu olabilir. Belediye’de işçiye yönelik gereksinim meydana gelirse, izinlerin de alınmasıyla birlikte açıklamalar verilir.

Adaylar burada hangi genel ve özel şartların taşınması gerektiği, başvuru şekli ve yeri gibi bilgileri görebilir. Mesai saatleri yönünden da ülkemizde bulunan diğer belediyelerde olduğu şeklinde düşünülebilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Mersin Büyükşehir Belediye’si kapsamı içinde memurlar da yer alıp,  657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” kapsamı içinde personel istihdamı olur. Eğer söz konusu yasaya önceden bakmamışsanız, mutlaka açılarak göz atılması tavsiye edilir. Böylelikle hangi maddelerin olduğu ve ne yazdığı görülebilir. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, resmi kurum olması sebebiyle KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girerek, puan alınmış olmasını belirtebilir. Dolayısıyla adaylar mutlaka söz konusu sınava girmelidir. Sınavın başvuru tarihi, başvurusu ve sınav tarihi ÖSYM üzerinden öğrenilebilir. Sonuçlar da ÖSYM aracılığıyla açıklanır.

Bunun yanında Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın arada bir istenmediği de görülür. Eğer bu geçerliyse Mersin Büyükşehir Belediyesi açıklama ile bildirir. Lakin adayların bunu beklemeden sınava girmesi tavsiye edilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacağını açıkladığında, diğer kurumlarda olduğu gibi genel ve özel şartları verir. Söz konusu pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar, gerekli incelemeleri yaparak, Kendi bilgi ve tecrübesine uyumlu olma durumuna bakmalıdır. Çünkü uyum göstermeme red alınma nedeni olabilir.

Tüm bunlara ilave olarak, ilgilerden müracaat sırasında evrak talep edilebileceği unutulmamalıdır. Adaylar gerekli incelemeleri yaparak, tümünü hazırlamalıdır. Çünkü hatalı veya yanlış evrak varsa süreç uzayabilir. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Mersin Büyükşehir Belediye’si içinde iş başvurusu yapılabilecek çok sayıda pozisyon mevcuttur. Eğer açıklama verilirse başvuru yapılabilir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Mersin Büyükşehir Belediye’sinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

 1. İşçi,
 2. Güvenlikçi,
 3. Temizlikçi,
 4. Memur,
 5. Zabıta,
 6. Park ve bahçe işçisi,
 7. Arşivci,
 8. Çaycı,
 9. Yardımcı, 
 10. Şoför gibidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye aracılığıyla verilen iş ilanı açıklamalduğunda, 

 1. Başvuru tarihi,
 2. Başvuru yeri,
 3. Başvuru şekli,
 4. Genel şartlar,
 5. Özel Şartlar,
 6. İstenen evraklar,
 7. Alım yapılacak pozisyon,

Dahil ayrıntılı bilgilere yer verilir. Bu nedenle adaylar, açıklamanun hiçbir noktasını atlamadan, dikkatli biçimde okumalıdır. Zira atlanması durumunda eksik yahut hatalı başvuru söz konusu olabilir. 

Mersin Güncel İş İlanları

Mersin’de iş arayışınız varsa, özel sektörde değerlendirilebilecek ilanlar mevcuttur. Günümüzde bir çok şirket ve işletme kariyer siteleri üzerinden ilan verir. Bu nedenle Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi siteler güncel takip edilmelidir. Burada bazı ilanlar,

 1. Enspektör,
 2. Satış Temsilcisi,
 3. Müşteri Temsilcisi,
 4. Kat Şefi,
 5. Teknik Müdür,
 6. Şoför,
 7. Şube Müdürü,
 8. Hayvan Sağlığı Teknikeri,
 9. Bakım Teknisyeni,
 10. Depo Elemanı,
 11. Güvenlik Görevlisi,

Gibidir. Daha geniş bir şekilde bilgi almak ve başvurmak için kariyer sitelerine girip, inceleme yapmak yeterli gelmektedir. Ardından müracaat yapılabilir.

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Mersin iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Tarsus Belediyesi Personel Alımı

Tarsus, Mersin’in en kalabalık ilçesidir. İlçenin mevcut demografik gücü, kendisinde yapılacak yatırımların anahtarı olarak ilçeye dinamizm ve etkinlik enerjisi katar. İlçe Belediyesi, yöre halkına istihdam alanı açabilmek adına: ofis çalışanı, güvenlik görevlisi, aşçı, servis şoförü gibi farklı alanlarda personel alımları yapacaktır. Personel alımlarından yararlanabilmek adına belediyeyle görüşüp ilk adımı atabilirsiniz.

Toroslar Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, şehir planlama, yönetim, denetim gibi farklı alanlarda personel alımı gerçekleştirecek olan Toroslar Belediyesi; yapılacak uygulama ile ilgiliki gerekli bilgileri insan kaynakları üzerinden paylaşacaktır. Belediyede görev almak isteyen vatandaşlar, sunulacak paylaşımın ardından yine insan kaynakları ile başvuru yapabilir; fakat öncesinde kendilerinden istenen davranış şekillerini iyice bellemeleri gerekir. Uzun soluklu kariyer adına, bilinçli çalışma son derece önem taşır.

Akdeniz Belediyesi Personel Alımı

Akdeniz Belediyesi, bünyesindeki ekip arkadaş sayısını çoğaltmak için yerel insanın varlığından yararlanacak ve personel alımına gidecektir. Belediye, A’dan Z’ye farklı alanlarda yeni ekip dostları edinebilmek adına gerekli olan şartları insan kaynakları üzerinden bildirerek sizleri bilinçlendirmeyi hedefler. Belediye bünyesinde dahil olarak çalışmak isteyen bireyler, belediyenin yetkili kurumlarına başvuruda bulunabilir. Başvuru hem yüz yüze hem de telefon ile sağlanır.

Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Planlama, denetim, yönetim, ofis içi gibi farklı alanlarda personel alımları gerçekleştirecek olan Yenişehir Belediyesi; önümüzdeki süreç içinde kamuoyuyla gerekli bilgiyi paylaşacaktır. Belediyede çalışmak isteyen bireylerin bu bilgilendirme sürecinden yararlanması gerekir. İş başvuruları, belediyenin insan kaynakları veya e- posta adresleri üzerinden sağlanarak kabul edilip edilmeme süreci başlayabilir. Bunun için ilk adımı atarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Mezitli Belediyesi Personel Alımı

Mezitli Belediyesi’nde çalışmak isteyen bireylerin belediyedeki açık pozisyonlara başvuru hakkı mevcuttur. Başvuru haklarını yerine getirebilmek adına belediyenin insan kaynaklarına veya e- posta adreslerine CV örneği gönderebilirler. Aşçı, servis şoförü, planlama, denetim, yönetim gibi farklı alanlarda personel alımı yapılacaktır; şayet bu alanlardan birisinde çalışmak isteğe göre acele hareket etmeli ve eksiksiz evraklar ile iş başvurusunda bulunmalısınız.

Erdemli Belediyesi Personel Alımı

Erdemli Belediyesi, ekip arkadaş sayısını çoğaltmak için değişik alanlarda personel alımına gidecektir. Mimari, hukuk, şehir planlama, denetim gibi ayrı alanlarla yapılacak olan personel alımı; belediyenin insan kaynakları ile kamuoyunun bilgisine sunulacak ve bunun ardından gelecek olan başvurular değerlendirilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde tamamlaması, ardından da bi hayli hızlıca başvuru yapması gerekir.

Silifke Belediyesi Personel Alımı

Silifke Belediyesi bünyesinde çalışacak olan veya bunu isteyen bireyler, evvela belediyedeki açık pozisyonları bilmek zorundadır. Açık pozisyonlar, belirli dönem içinde dolarak hemen kapanabilir; bundan dolayı acele etmeniz ve derhal harekete geçmeniz gerekir. Aşçı, servis şoförü, ulaşım, denetim gibi farklı alanlarda mevcut durumda olan uygun pozisyonlar mevcuttur; fakat her pozisyonun kendisine özgü uygulama, kabul şartları olur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün