Biyografi

Merve Boluğur Kimdir? Evi Nerede?

Merve Boluğur Kimdir? – Merve Boluğur Evi Nerede? – Merve Boluğur Nereli?

Merve Boluğur kimdir?, Merve Boluğur kaç yaşında?, Merve Boluğur evi nerede?, Merve Boluğur nerelidir? Merve Boluğur ev adresi?, Merve Boluğur kaç yaşında?, Merve Boluğur nerede oturuyor?, Merve Boluğur nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Merve Boluğur hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Eylül.1987 senesinde doğan Merve Boluğur şu an için 34 yaşında ve Başak burcundandır. Merve Boluğur doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Merve Boluğur Kimdir?, evi nerede?

Fantastik gençlik dizisi Acemi Cadı’da rol aldığı Ayşegül kişiliği ile ünlenen, bu dizinin sonrasında Aşk Yeniden ve Kül ve Ateş adlı dizilerde rol alarak oyunculuk deneyimini arttıran Türk dizi, sinema ve reklam oyuncusu. Boluğur halen Gossip Girl adlı dizinin yerli versiyonu olan Küçük Sırlar’da Ayşegül kişiliğini canlandırmaktadır.

Merve Boluğur, 16 Eylül1987 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafından Yugoslav göçmeni kökenli, baba tarafından ise İzmirlidir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Tiyatro Bölümü’nde bir süre oyunculuk eğitimi aldı.

20062007 senelerı içerisinde, Feride Kaytan’ın yönettiği fantastik gençlik dizisi Acemi Cadı’da Ayşegül adlı başrol kişiliğini canlandıran Boluğur, aynı yıl Keloğlan Kara Prense Karşı adlı sinema filminde Birgül kişiliğini canlandırarak beyazperdeye ilk adımını attı.

2007 yılına fantastil korku filmi Gomeda ile başlayan Boluğur, Acemi Cadı’nın sona ermesinin sonrasında Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın başrollerinde bulunduğu Aşk Yeniden adlı Tv. dizisinin kadrosuna girdi. Genç oyuncu bundan bir yıl sonra ise Cem Görgeç tarafından yazılıp yönetilen Hoşçakal Güzin adlı Tv filminde rol aldı.

Aşk Yeniden’in sona ermesinin sonrasında Kül ve Ateş adlı Tv dizisinde rol alan Boluğur, halen Gossip Girl adlı yabancı dizinin yerli versiyonu olan Küçük Sırlar’da Ayşegül kişiliğini canlandırdı.

2012 senesinde Rexona reklamında oynadı. 2014 senesinde Maybelline NewYork’un ilk Türk marka yüzü oldu.

Merve Boluğur, 24 Ağustos 2015 tarihinde Murat Dalkılıç ile evlendi. 11 Eylül 2017 tarihinde boşandı.

2018 yılı Mart ayında “Merve Boluğur” adlı kozmetik markasını kurdu ve ilk ürünü kırmızı ruj oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – İçimdeki Fırtına (Ezgi) (TV Dizisi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Nurbanu Sultan) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – Kuzey Güney (Zeynep Çiçek) (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Küçük Sırlar (Ayşegül Yalçın) (TV Dizisi)
2009 – Kül ve Ateş (Hayal İsfendiyar) (TV Dizisi)
2008 – Hoşçakal Güzin (Bahar) (TV Filmi)
2007 – Çemberin Dışında (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2007 – Aşk Yeniden (Eylül) (TV Dizisi)
2006 – Gomeda (Ayşen) (Sinema Filmi)
2006 – Acemi Cadı (Ayşegül) (TV Dizisi)
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Birgül) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu