Merve Özbey Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Merve Özbey kimdir?, Merve Özbey kaç yaşında?, Merve Özbey evi nerede?, Merve Özbey nerelidir? Merve Özbey ev adresi?, Merve Özbey kaç yaşında?, Merve Özbey nerede oturuyor?, Merve Özbey nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Merve Özbey hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Temmuz.1989 senesinde doğan Merve Özbey şu an için 32 yaşında ve Yengeç burcundandır. Merve Özbey doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Merve Özbey Kimdir? – Merve Özbey Evi Nerede? – Merve Özbey Nerede Oturuyor?

Merve Özbey Kimdir?, evi nerede?

Erdem Kınay ile yaptığı düet ile tanındı.

Merve Özbey, 18 Temmuz 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Esasen Erzurumlu dur. Annesi Serap Aras’dır. İTÜİstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda ud ve piyano eğitimi alarak mezun oldu. Konservatuarda okurken masraflarını karşılamak için vokalisltik yaptı.

13 yaşında Mine Koşan‘la başladı vokal yapmaya. Çok sonraları 1,5 yıl Ebru Gündeş’e, 4,5 yıl Demet Akalın’a vokalistlik yaptı. Ondan sonra da Bengü ile çalıştı. En son da Erdem Kınay, ‘gel artık bu kadar vokalistlik yeter’ dedi.

Trio Chios grubunun eski vokalistlerindendir.

Erdem Kınay ile yaptığı “Helal Ettim” şarkısında düet ile tanındı.

Merve Özbey, Erdem Kınay’a ait olan ‘Proje 1’de Duman şarkısı, yine Erdem Kınay’a ait ‘Proje 2’de de ‘Helal Ettim’i seslendirdi. Bu iki şarkı büyük yankı uyandırdı

Bordo ruj sürmeyi ve saçını topuz yapmayı seven Merve Özbey, alışveriş yapmayı sevmiyor ve günlük zamanlarda daha çok rahat kıyafetler, spor ayakkabı ve jean pantolon tercih ediyor.

Merve Özbey, 9 Şubat 2020 tarihinde iş adamı Kenan Koçak ile evlendi. 26 Şubat 2021 tarihinde Elif Özüm verdikleri bir kızı oldu.

Albümleri :
2019 – Devran
2019 – Güçlü Kadınlar Güçlü Şarkılar
2018 – Yıldız Tilbe‘nin Yıldızlı Şarkıları
2018 – Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar Volume 2
2015 – Yaş Hikayesi
2015 – Musa Eroğlu ile Bir Asır
2013 – Proje 2 Erdem Kınay albümü
2012 – Proje Erdem Kınay albümü

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün