Metin Kaçan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Metin Kaçan kimdir?, Metin Kaçan kaç yaşında?, Metin Kaçan evi nerede?, Metin Kaçan nerelidir? Metin Kaçan ev adresi?, Metin Kaçan kaç yaşında?, Metin Kaçan nerede oturuyor?, Metin Kaçan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Metin Kaçan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.196106.Ocak.2013 senesinde doğan Metin Kaçan şu an için 52 yaşında ve burcundandır. Metin Kaçan doğum yeri ise Kayseriİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yazar olarak devam ettirmektedir.

Metin Kaçan Kimdir? – Metin Kaçan Evi Nerede? – Metin Kaçan Nerede Oturuyor?

Metin Kaçan Kimdir?, evi nerede?

Mustafa Altıoklar tarafından sinemaya uyarlanmış olan Ağır Roman kitabının yazarı olan Türk roman ve öykü yazarı ve sanarist. Yapıtları Türkçe’nin dışında Almanca ve Fransızca’ya da çevrilmiştir.

Metin Kaçan, 1961 senesinde, İncesu, Kayseri’de dünyaya geldi. Ailesi ile beraber, halen altı aylıkken İstanbul’a taşınan Kaçan, okuldan mezun olmasının sonrasında, 1988 senesinde, çeşitli mizah dergilerine kısa öyküler yazarak yazın dünyasına katıldı.

İlk romanı Ağır Roman, 1990 senesinde piyasaya çıktı. Taksim Tarlabaşı’nda, Kolera Mahallesi’nde geçen roman, şehrin günlük karmaşasında ön plana çıkmayan kenar mahalle karakterlerini ağdalı bir dille ve yerel jargona uygun bir halde anlatmasıyla kısa bir sürede büyük bir ilgiyi üzerinde topladı ve en bi hayli beğeni alan suç ve dram kitaplarından birisi olarak Türk Edebiyatı’nda yerini aldı.

1996 senesinde, Mustafa Altıoklar yönetmenliğinde sinemaya bir araya getirilen Ağır Roman. Okan Bayülgen, Müjde Ar, Mustafa Uğurlu ve Savaş Dinçel gibi başarılı oyuncuları kadrosunda barındırdı ve de Altın Portakal Film Festivali’nde, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında ödüle layık gördüldü. Ağır Roman, 2003 senesinde Fransızca’ya çevrilerek bu ülkede de yayınlandı.

Metin Kaçan, Ağır Roman’ın sonrasında, tiner ve uçucu madde kullanan sokak çocuklarının yaşamının anlatıldığı İstedikleri Yere Giderler adlı çizgiroman çalışmasına Kemal Aratan ile beraber imza attı.

Fındık Sekiz adlı ikinci romanı, 1997 senesinde Yapı Kredi Yayınları tarafından yayına girmesindan bir yıl sonra Almanca’ya çevrilerek bu ülkede de yayına giren Kaçan, 9 yazar 9 öykü başlığıyla yayına giren öykü antolojisi Yalancı Öyküler’in kadrosunda da yer aldı.

Metin Kaçan, karikatürist, sinema oyuncusu ve de yapımcı Hasan Kaçan’ın kardeşidir.

Yazar Metin Kaçan’ın boğaz köprüsünden atlayarak intihar ettiği dedikodulari sosyal platformda hızla yayıldıktan sonra abisi Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Hasan Kaçan‘ın Sosyal paylaşım platformu Twitter’da paylaştığı “Evet iddialar doğru, Aile olarak. bir umuttur diyerek paylaşmadık. Acımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz” mesajının yayına girmesiyla 6 Ocak 2013 tarihinde intihar ettiği kesinlik kazandı.

Eserleri

Ağır Roman

Fındık Sekiz

Harman Kaplan

Cervantes’in Yeğeni

Yalancı Öyküler

Adalara Vapur
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün