Biyografi

Miguel Angel Avataneo Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Miguel Angel Avataneo kimdir?, Miguel Angel Avataneo kaç yaşında?, Miguel Angel Avataneo evi nerede?, Miguel Angel Avataneo nerelidir? Miguel Angel Avataneo ev adresi?, Miguel Angel Avataneo kaç yaşında?, Miguel Angel Avataneo nerede oturuyor?, Miguel Angel Avataneo nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Miguel Angel Avataneo hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1962 senesinde doğan Miguel Angel Avataneo şu an için 59 yaşında ve burcundandır. Miguel Angel Avataneo doğum yeri ise San Cristóbal, Cordoba, Arjantin olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Ressam olarak devam ettirmektedir.

Miguel Angel Avataneo Kimdir? – Miguel Angel Avataneo Evi Nerede? – Miguel Angel Avataneo Nerede Oturuyor?

Miguel Angel Avataneo Kimdir?, evi nerede?

1962 doğumlu Arjantinli Figüratif Ressam..

Miguel Angel Avataneo, 1962 senesinde Arjantin, San Cristóbal’da doğmuştur. 1988 senesinde La Escuela de Artes de la Universidad Nacional de Córdoba’dan mezun oldu.

Miguel Angel Avataneo, Arjantin sanat dünyasının en göz alıcı kabiliyetlerinden biridir. Resimleri Raffaello Santi, Giorgione, Titian ve Antonio da Correggio klasikliğine olan sevgisini Güney Amerika’nın büyülü gerçekçilik geleneğiyle birleştiriyor. Aynı zamanda on sekizinci yüzyılın başlarında da Fransız ressamlardan Jacques Louis David, Gustave Courbet ve Jean Auguste Dominique Ingres‘in resimlerinden büyük oranda etkilendi. Onun görüntüleri Avrupa klasikçiliğinin gerçek dünyasına dayanır, fakat doğal olarak fantastik bir unsurla doludur. Zarif çizilmiş figürler rüya gibi ortamlara yerleştirilir.

1988’den beri bir çok başarılı bireysel sergi düzenledi. Eserlerinde listelenemeyecek kadar fazlasıyla farklılıkları elde edip, fazlasıyla ödülün sahibi oldu.

Miguel Angel Avataneo’nun görüntüleri şehvetli ve uyarıcıdır ve tuvallerine büyüleyici bir ışık kalitesi veren lüks bir renk ve gölge kullanımı kullanır. Sanatı, Latin Amerika, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki koleksiyoncular tarafından beğenildi ve izlendi.

Sanatında kendisine örtük etkilerini kabul eden, fakat ona verdiği disiplinin üzerine inşa etmeye çalışan, tamamiyle kendi üslubu olan resimsel bir dünya yarattı. Sanatının sıradışı yoğunluğu onu Güney Amerika sınırlarının çok ötesine taşıdı ve onu daha kapsamlı bir ülkeler arası sanatsal topluluğa yerleştirdi.

Hayallerine gerçeklik hissi verebilen Avataneo’nun resimleri çok zengin, sakin, güçlü ve çok yumuşaktır. Zarif ve yenilikçi provoke çalışmaları, koleksiyoncular tarafından anında tanınmaktadır.


Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün