Biyografi

Mila Kunis Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mila Kunis kimdir?, Mila Kunis kaç yaşında?, Mila Kunis evi nerede?, Mila Kunis nerelidir? Mila Kunis ev adresi?, Mila Kunis kaç yaşında?, Mila Kunis nerede oturuyor?, Mila Kunis nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mila Kunis hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Ağustos.1983 senesinde doğan Mila Kunis şu an için 38 yaşında ve Aslan burcundandır. Mila Kunis doğum yeri ise Chernivtsi, Ukrayna olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Mila Kunis Kimdir? – Mila Kunis Evi Nerede? – Mila Kunis Nerede Oturuyor?

Mila Kunis Kimdir?, evi nerede?

Ukrayna doğumlu, Yahudi asıllı A.B.D.]’li oyuncu. Forgetting Sarah Marshall, Max Payne, Book of Eli gibi başarılı filmlerde rol almasının bunun yanında, Family Guy adlı animasyon serisinde Meg Griffin kişiliğini seslendirmiştir.

Mila Kunis, 14 Ağustos, 1983 tarihinde, Yahudi asıllı bir ailenin ikinci çocuğu olarak, Chernivtsi, Ukrayna’da dünyaya geldi. Babası Mark Kunis mühendis, annesi Elvira Kunis ise fizik öğretmeni olarak çalışan oyuncunun, kendisinden birkaç yaş büyük bir de abisi vardı. Ailesi ile beraber 1991 senesinde Kaliforniya, A.B.D.’ye taşınan genç yıldız, Hubert Howe Bancroft ortaokulundan ve Fairfax Senior lisesinden mezun olmasının sonrasında Loyola Marymount Universitesi’ne kayıt oldu.

Henüz ilkokula giderken oyunculuk dersleri almaya başlayan Kunis, Beverly Hills Stüdyoları’ndaki oyunculuk kurslarına devam ederken, öte yandan da Barbie, Payless gibi çocuklara yönelik ürünler üreten firmaların T.V. reklamlarında rol alıyordu. Oyunculuk eğitimi aldığı senelerda, halen menejerliğini yürütmekte olan Susan Curtis ile tanıştı.

İlk sinema deneyimini, 1995 yapımı Make a Wish, Molly adlı filmdeki Melinda kişiliği ile gerçekleştiren Kunis, 90’lı senelerın sonunda Santa with Muscles, Honey, Piranas gibi birden fazla sinema filminde yan rollerde rol aldı ve aralarında Baywatch, 7th Heaven, Walker, Texas Ranger’ın da bulunduğu T.V. dizilerinde konuk oyuncu olarak görüldü.

2000 senesinde, dünyaca ünlü animasyon serisi Family Guy’ın ana karakterlerinden birisi olan Meg Griffin için açılan seçmelere katılan Kunis, seçmeleri kazanarak dizinin ilk sezonu boyunca Meg kişiliğini seslendirmiş olan Lacey Chabert’in yerine dizinin kadrosuna alındı. Genç oyuncu bunun bunun yanında Family Guy’ın 2005 yapımı sinema filmi olan Stewie Griffin: The Untold Story’nin de seslendirme kadrosunda yer aldı.

Uzun senelerdır sinema ve T.V. sektöründe bulunsa da, Mila Kunis’in kariyeri, fakat 2008 senesinde yükselişe geçebildi. How I Met Your Mother dizisinin başrol oyuncularından Jason Segel’le beraber başrollerini paylaştığı Forgettin Sarah Marshall ile seyirci ve eleştirmenlerden tam not alırken, Teen Choice Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu adayı olarak gösterildi. Genç aktristin 2008 senesinde rol aldığı ikinci film ise, başrollerini Mark Wahlberg ile paylaştığı ve aynı adı taşıyan ünlü bilgisayar oyunundan uyarlanmış olan Max Payne oldu.

2009 senesinde, Ben Affleck ve Jason Bateman ile beraber, komedi türündeki bir yapım olan Extract’ın kadrosunda bulunan Kunis, aynı yılın sonlarında çekimi sona eren ve 2010 senesinin Şubat ayında gösterime giren, başrollerini Denzel Washington ile paylaştığı The Book of Eli (Tanrı’nın Kitabı) adlı post-apokaliptik bilimkurgu filminde Solara kişiliğini canlandırdı.

2009 senesinde, Maxim dergisi tarafından oluşturulan Hot 100 listesinde 5. sırayı alan güzel oyuncu, 2008 senesinde, ünlü teknoloji kültürü sitesi Wired.com tarafından En Çekici Geek seçildi.

Mila Kunis, 2002 senesinden beri, oyuncu Macaulay Culkin ile birlikte olmaya başladı ilişkileri 2010 senesinde bitti. Culkin’den ayrıldıktan sonra Kunis ünlü oyuncu Ashton Kutcher ile birlikte olmaya başladı. Wyatt Isabelle Kutcher (d.2014) adında bir çocuğu mevcuttur. 4 Temmuz 2015 tarihinde Ashton Kutcher ile evlendi. 2016 senesinde Dimitri Portwood Kutcher adında bir çocuğu daha oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2014 – Asabi Adam (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2017 – Ayı Teddy 3 (Lori) (Sinema Filmi)
2016 – Eyvah Annem Dağıttı (Sinema Filmi)
2016 – Hell and Back (Deema) (Sinema Filmi)
2014 – Jupiter Yükseliyor (Jupiter Jones) (Sinema Filmi)
2014 – Asabi Adam (Sharon Gill) (Sinema Filmi)
2013 – Third Person (Julia) (Sinema Filmi)
2013 – Muhteşem ve Kudretli Oz (Theodora) (Sinema Filmi)
2013 – Kan Bağları (Natalie) (Sinema Filmi)
2012 – The Color of Time (Catherine) (Sinema Filmi)
2012 – Ayı Teddy (Lori) (Sinema Filmi)
2011 – Arkadaştan Öte (Jamie) (Sinema Filmi)
2010 – Çılgın Bir Gece (Whippit) (Sinema Filmi)
2010 – Tanrının Kitabı (Solara) (Sinema Filmi)
2010 – Siyah Kuğu (Lilly) (Sinema Filmi)
2010 – Family Guy Presents: It’s a Tr… (Meg Griffin) (Sinema Filmi)
2009 – Extract (Cindy) (Sinema Filmi)
2008 – Max Payne (Mona Sax) (Sinema Filmi)
2008 – Forgetting Sarah Marshall /Aşkzede (Racheal) (Sinema Filmi)
2007 – Ölüm Kampı (Sophie) (Sinema Filmi)
2007 – Up Close With Carrie Keagan (Kendisi) (Tv Dizisi) (5 Bölüm)
2007 – Moving McAllister (Michelle McAllister) (Sinema Filmi)
2007 – After Sex (Nikki) (Sinema Filmi)
2002 – Amerikan Sapığı 2 (Rachael) (Sinema Filmi)
2001 – Herkes Onu İster (Basin) (Sinema Filmi)
1999 – Get Real (Taylor Vaughn) (Tv Dizisi) (2 Bölüm)
1999 – Family Guy (Meg Griffin -Seslendirme) (Tv Dizisi) (144 Bölüm)
1998 – That ’70s Show (Jackie Burkhart) (Tv Dizisi)
1996 – Santa With Muscles (Sarah) (Sinema Filmi)
1995 – Piranha (Susie Grogan) (Sinema Filmi)
1989 – Sahil Güvenlik (Anne) (Tv Dizisi) (2 Bölüm)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün