Kamu ve Özel İş İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Yapacak!

Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi ikaznca; 2019 ve 2020 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan yahut belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS yahut buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul gören puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS yahut dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak anlaşmali bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday içinden, Bakanlığımız aracılığıyla 24‐28 Mayıs 2021 tarihleri içinde gerçekleştirilecek sözlü sınav neticesinde oluşacak başarı sırasına göre 10 (on) anlaşmali bilişim personeli alımı yapılacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr– yegitek.meb.gov.tr adresinde yayına girecektır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar:

 • Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı,
 • Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı,
 • Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA),
 • Kıdemli Ağ (Network) Altyapı Ve Konfigürasyon Uzmanı,
 • Sistem Yöneticisi (Unix),
 • Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı,
 • Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı,
 • Ağ (Network) Uzmanı

Detalı bilgi için Tıklayın!.

 

Milli Eğitim Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Milli Eğitim Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı haberlerinin bunun yanında bazı ilan sitelerinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı eleman alımı ilanlarını siz değerli okurlarımız için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu biçimde:

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURU ve ATAMA DUYURUSU (MART 2021)

 • Bu Duyuru: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik, Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik, Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları ile ilgiliki 20.02.2014 tarihli 9 sayılı Kurul Kararı ve eki çizelgede bulunan hükümler ışığında hazırlanmıştır. Duyuruda yer almayan hususlarda alakalı mevzuat hükmü geçerlidir.
 • Başvurular Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesi’nde tespit edilen alanlar sınırlılığında ve Ek-4 Takvim’de tespit edilen zaman zarfında alımı yapılacaktır.
 • Adayların, sözlü sınava katılmak üzere yaptıkları başvurulara ilişkin kayıtları ile eğitim kurumu tercihleri için yaptıkları başvurulara ilişkin kayıtları Ek-4 Takvim’de tespit edilen tarihin son günü, gün sonu saygınlığıyla (Saat 23:59:59)tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bakanlığımızca yahut il/ilçe millî eğitim müdürlükleri aracılığıyla gerektiğinde adayla iletişim kurulabilmesi için aday aracılığıyla sisteme girilen iletişim detaylarının (cep telefonu, e-posta v.b) tam ve doğru olması oldukça önem arz etmektedir.
 • Başvuruda bulunan adaylar Duyuruda ve alakalı mevzuatta bulunan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar.
 • Adaylar herhangi bir sorunla karşı karşıya geldiklarında ilk kez “Ek-5 İl Millî Eğitim Müdürlükleri İletişim Bilgileri” tablosunda bulunan iletişim numaralarını tercih ederek alakalı il millî eğitim müdürlüğüyle irtibata geçmelidirler.
 • Millî Eğitim Bakanlığı aracılığıyla başvuru ve atama işlemleri ile alakalı olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, http://personel.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna açıklamalacaktır. Bu nedenle alakalılerin Personel Genel Müdürlüğünün resmî internet sayfasını sürekli olarak kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapmak üzere; 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-4’üncü maddesi ışığında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamı içinde 19.940 anlaşmali öğretmen atama işlemi, aşağıda yapılan açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

Atama işlemleri, “Ön Başvuru” ve “Tercih Başvurusu” olmak üzere iki etapta gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde gösterilen genel şartları taşımak,
 2. Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),
 3. Mezun olunan yükseköğretim programının, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,
 4. Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını veya Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,
 5. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/yahut pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına yahut programlarına denkliği kabul edilmiş olmak,
 6. 2019 yahut 2020 senesinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) saygınlığıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak,

Daha geniş bir şekilde bilgi almak için 2021-44-40-2021 MART SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün