Mithat Baydur Kimdir? Nerelidir?

Mithat Baydur Kimdir? – Mithat Baydur Evi Nerede? – Mithat Baydur Nereli?

Mithat Baydur kimdir?, Mithat Baydur kaç yaşında?, Mithat Baydur evi nerede?, Mithat Baydur nerelidir? Mithat Baydur ev adresi?, Mithat Baydur kaç yaşında?, Mithat Baydur nerede oturuyor?, Mithat Baydur nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mithat Baydur hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1957 senesinde doğan Mithat Baydur şu an için 64 yaşında ve burcundandır. Mithat Baydur doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Mithat Baydur Kimdir?, evi nerede?

Mithat Baydur, 1999-2000 senelerında Bülent Ecevit’in başbakanlığı zamanında danışmanlığını yaptı.

Mithat Baydur, 1957 senesinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul ve ortakulu İstanbul Sarıyer Pertevniyal Okulu’nda bitirdi. Kuleli Askeri Lisesi’nde bitirdiğı Lise eğitimini takiben, bir süre Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okudu. Ancak daha sonra, Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde bitirdi. Lisans öğretimi sonrası, Boğaziçi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde Yüksek Lisans diploması aldı. Yine Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘Küreselleşme Ekseninde Değişen Milliyetçilik Kavramı’ teziyle Doktora derecesini elde etti.

Mithat Baydur, 1996 senesinde Doçent, 2003 senesinde Profesör ünvanı aldı. Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsünde çeşitli, Teori ve Siyaset dersleri verdi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı sonrası, Beykent Üniversitesi’nde Bölüm Başkanlığı yaptı.

Üsküdar Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünde ders verdi. Üsküdar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

Mithat Baydur, evlidir ve iki kızı mevcuttur.

Mithat Baydur, 1999-2000 senelerında Bülent Ecevit’in başbakanlığı zamanında danışmanlığını yaptı.

Prof. Dr. Baydur, yerli ve yabancı medyanın küresel ve bölgesel meselelerde görüş aldığı, kamuoyunun ülkeler arası ilişkiler alanında yakında zamandan tanıdığı bir isimdir.

1 Eylül 2018 tarihinden beri İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi dekanı olmuştur.

Kitapları :
2017 – İlm-i Siyaset
2004 – Kemalizm ve Değişen Paradigma
2001 – Küresel Dünyada Milliyetçilik
1999 – Siyasi Tarihimizden Kesitler
1999 – Dış Politika Yazıları
1995 – Kutsal Topraklarda Casuslar Savaşı (Yazarları: Dr. Emir Turam, Orhan Koloğlu, Lütfullah Karaman, Mithat Baydur, Prof. Dr. Mim Kemal Öke (torun) )

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün