Moka Pot Tavsiyesi En İyi Moka Pot

Moka Pot Tavsiyesi En İyi Moka Pot, arayışı içine giren okurlarımız için Moka Pot Tavsiyesi En İyi Moka Pot ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Moka Pot Tavsiyesi En İyi Moka Pot ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Moka Pot Tavsiyesi En İyi Moka Pot

İçindekiler

Eğer siz de espresso yapmak istiyorsanız fakat espresso makinelerine o kadar para vermek istemiyorsanız Moka Pot, sizin için uygun bir kahve demle makinesi olabilir!

Peki Moka Pot Nedir?

Kahve demlemek isteyenlerin başvurduğu en klasik yöntemlerden olan Moka Pot 1933 senesinde Alfonso Bialetti aracılığıyla tasarlandı ve üretime geçirildi. Bildiğiniz gibi Türkiye’de her evde nerdeyse en az bir tane çay tiryakisi ve çay demliği yer alırken, İtalya için de aynısını söylemek yanlış olmaz. Ama onların çay demliği değil, moka potları var. Genelde alüminyumdan yapılan bu ürünün çelik kullanılarak yapılan modelleri de mevcuttur. Her ne olursa olsun iki biçimde de dikkatli olmak zorundasınız. Ürünler, bulaşık detarjanıyla yahut bulaşık makinesinde yıkanmamalı. Suyla yıkasanız yeter. Hatta İtalya’da çoğu insan Moka Potu temizlemiyor. Bunun nedenini ise, içeride biriken kahve kalıntılarının sonraki espresso yapımlarında kahvenin daha lezzetli olduğunu düşünüyor olmaları.

Moka Pot’un aslında 3 farklı modeli yer alıyor. Express, Brikka ve Musa olarak adlandırılan bu 3 modelin hepsinin özellikleri birbirinden farklı.

Eğer, bu ürünü tercih ederek nasıl espresso yapacağınızı bilmiyorsanız, yakında zamanda bir yazı yazıp açıklayacağız!

Eğer nasıl yıkamanız gerektiğini bilmiyorsanız, onu da açıklayan bir yazı yazmamız gerektiğinin farkındayız!

Ama bizden uzak kalmak istemiyorsanız, 15sey.com adresine girerek bizi ziyaret edebilirsiniz!

Moka Pot Express Nedir?

Express model, alevli ocaklarda çalışan, 2,5-3 bar basınc içinde değişen bir kuvvetle kahvelerimizi demlememize yarayan bir moka pot çeşididir. Ayrıca bu 3 model içinden, espresso tadını alabileceğiniz en iyi moka pot çeşidi diyebiliriz.

Brikka Nedir?

Brikka ise, aslına incelediğimizde Express model ile hemen hemen aynı çalışma şekline sahip. Farkı yaratan durum ise üst bölümünde bulunan valf ile alt bölümde bulunan haznenin, express modele göre daha büyük olması. Haznenin geniş olması sebebiyle daha yüksek basınçta demlenen kahvede daha fazla krema yahut köpük oluşuyor.

Musa Moka Pot Nedir?

Bu modelde fark yaratan durum ise moka potun paslanmaz çelik kullanılarak üretilmesi ve çelik olması sebeiyle indiksüyon ocaklarda çalışabilmesi. Bu nedenler dışında, kahvenizi yaparken kullanacağınız kahve çeşidi de, yapılış şekli de express model ile aynı.

Moka Pot Modelleri

Evet, moka potumuzun kaç modeli olduğunu öğrendik şimdi de, alınabilecek modelleri sizin için listeleyelim. Söylemeden geçmeyelim bazı modelleri biz de tercih ettiğimiz için 2 modele öncelik vereceğim. Hadi başlayalım.

Bialetti Moka Pot Fiametta Light Blue 3 Cup

bialetti moka pot 3 cupbialetti moka pot 3 cup
Bialetti Moka Pot 3 Cup

Evet aşağıda görmüş olduğunuz moka potu kendim de kullandım ve tatmin kaldım. Daha önce de söz ettiğimiz gibi kahve makinesinde yapılan espresso 9 bar basınçla yapılırken, bunda 3 bar civarında bir basınçla yapılıyor. Söylemeliyim ki bir çok kahve denemem oldu. Moka pot ile yaptığım latte, cappucino ve mocha gerçekten olağanüstüdı. Yani söylemek istediğim, coffee lab, starbucs, caribou gibi markalarla eş değer ve abartmak gibi olmasın ama daha güzel kahve yaptım diyebilirim. Abarttım mı biraz? Neyse o kadar da olsun :). Tüm hızımızla incelememize devam edelim.

Modelin 6 farklı rengi yer alıyor. Bunlar kırmızı, sarı, açık mavi (turkuaz mı emin olamadım), metalik gri, siyah ve fuşya. Bende bulunan renk mavi ve gerçekten fazla tatlı bir renk. Tabi zevkinize göre değişebilir. Başlıkta da dile getirdiğim gibi 3 cup yani bu moka pottan 3 shot espresso elde edebilirsiniz. Temizlemesi ve bakımı kolay. Bence makul bir fiyat. Buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz!

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bialetti Moka Pot Express 4 Cup

bialetti moka pot 4 cupbialetti moka pot 4 cup
Bialetti 4 Cup 249 TL

Başlıkta da gördüğünüz gibi Bialetti’nin 4 cup modeli. Bir kahve demlemede 4 shot espresso çıkarabilirsiniz. Bir kullanıcı olarak yukarda da dile getirdiğim gibi alınabilir bir model.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Moka Pot Express 6 Cup

Bialetti 6 Cup 289 TL

Express model ve aynı anda 6 espresso yapmak isteyenlerin alabileceği bir moka pot modeli. VE yine Bialetti marka olan bu modeli, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bialetti Express 12 Cup

Üzülerek dile getiriyoruz ki 12 kişilik espresso yapmak istiyorsanz ne yazık ki bu modeli güvendiğimiz hiçbir internet mağazasında bulamadığımızı belirtmemiz lazım. Ama bulduğumuzda da ekleyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Taşev Palazzo – Moka Pot 6 Fincan

tasev moka pottasev moka pot
Tasev Moka Pot 56,99TL

Espresso yapmak için yahut espressoyla başka kahve türleri yapmak için kullanabileceğiniz diğer bir model de 6 kişilik olan bu ürün. Yukarıda söz ettiğimiz modellere nazaren daha düz bir tasarımı olan bu modelle harika işler çıkarabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarının % 99’u 4 puan ve üzerinde seyrediyor.En çok satan moka pot modellerinden olan bu ürün ise kullanıcılardan 5 üzerinden 4,7 puan almış.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bambum Romano Moka Pot 6 Fincan

taşev moka pottaşev moka pot

Tavsiye ettiğimiz diğer bir model de yine Taşev markalı bu model. 6 kişilik bir kapasitesi olan kahve demleme cihazımız yine en fazla tercih edilen modeller içinde. Kullanıcılardan 4,5 puan alan bu moka pot, dikkatli kullanımlarda uzun süre kahve yaparken en iyi dostunuz olabilir. Tasarım hususunda bir üstte bulunan modelden daha estetik durduğunu söylemeden geçmeyelim.

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

Bambum Palazzo 3 Fincan

Son iki modelle aynı markanın ürünü olan bu moka pot, 3 shot (yahut fincan) espresso demlemek istiyorsanız uygun bir ürün. Bu ürüne, ürünü kullanan 50 kişi aracılığıyla değerlendirme yapılmış ve 5 üzerinden 4,4 puan almış. Ve kullanıcıların hemen hemen hepsi üründen tatmin kalmış.

Evet sevgili okurlarımız ve sevgili kahve seven okurlarımız. Sizlere 6 model önerdik ve Bialetti markalara ait ürünleri tercih ettiğimizı da dile getirdik. Seçim size kalmış artık. Daha birkaç model daha önerebilirdik ama, diğer markalar pek bilindik olmadığı için ve satılmadığı için tavsiye etmedik. Önce kendimizin, sonra da diğer satın alanların yorumlarına göre karar verdik ve bu öneri yazısı çıktı. E ne diyelim artık afiyet olsun! Bizi de unutmayın, bazı zamanlarda sitemize gelin ne var ne yok bir göz atın! Ha derseniz ki yok siteye gelmem sosyal platform yok mu? Olmaz mı, hemen aşağı linkleri bırakıyorum. Sağlıcakla kalın!

Güncel Fiyatı ve Yorumları Görmek İçin Tıklayın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün