Biyografi

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu kimdir?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu kaç yaşında?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu evi nerede?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu nerelidir? Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ev adresi?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu kaç yaşında?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu nerede oturuyor?, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mübariz Mansimov Gurbanoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Mart.1968 senesinde doğan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu şu an için 53 yaşında ve Koç burcundandır. Mübariz Mansimov Gurbanoğlu doğum yeri ise Masallı köyü, Bakü, Azerbaycan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Kimdir? – Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Evi Nerede? – Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Nerede Oturuyor?

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu Kimdir?, evi nerede?

Palmali Holding’in sahibidir.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 22 Mart 1968 tarihinde Azerbaycan’nın başşehri Bakü’de Masallı köyünde doğmuştur. 6 kız ve 2 erkek kardeşi mevcuttur. Türkiye‘de yaşayan Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 2007 senesinde Türk vatandaşı olmuştur. Türkiye vatandaşı olduktan sonra Gurbanoğlu soyadını aldı. Azerbaycan’da Rusya zamanında Kızıl Ordu’da yüzbaşı olarak görev yaptı. Daha sonra ordudan 3 arkadaşı ile ayrılıp bu dostları ile beraber bir şirket kurmuştur. Ama şirketin tek sahibi kendisidir. Rusya’daki şirketinin adı Lena Line’dır.

Daha önce Türkiye’de deniz acentalığı yapıyorken 1998 senesinde Palmali Otelcilik Turizm ve Acentelik Şirketini kurdu. 2013 yılı itibari ile işlettiği ve kendi mülkü olan 270’in üzerinde gemisi mevcuttur. 170’in üzerinde gemi şirketine aittir. Toplam 13 gemi kuru yük taşımacılığı yaparken gerisi tanker olup petrol ve türevlerini taşımaktadır. Boğaz’dan her gün 10 – 15 gemisi geçiyor. Türkiye’de 3 bine yakın, Tüm dünya çapında 45 bin çalışanı mevcuttur.

Ayrıca Azerbaycan’da yüzde 65 pazar payına sahip olan PalSüt diye bir şirketi mevcuttur.

2004 senesinde Azerbaycan futbol takımlarından biri olan Hazar Lankaran kulübünün kurucusu ve sahibi oldu. 2004 senesinde Türkiye’den Oktay Derelioğlu’nu transfer etti. Oktay Derelioğlu o takımda gol kralı oldu.

Mansimov, Türk vatandaşlığına geçer geçmez ilk işi, Azeri devlet petrol şirketi Socar’a büyük işler yapan Türkiye’nin mühim inşaat şirketlerinden Tekfen İnşaat’ın yüzde 50’sini 520 milyon dolara almak oldu. Böylelikle Mansimov, PETKİM’in yüzde 56,32’sine sahip olan Socar’a ortak oldu. Yani Türkiye üzerinden petrol işi yapan Mansimov Türkiye’nin en büyük petrol şirketinin ortağı halini aldı.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, 2000 senesinden beri Tamara Gurbanoğlu evlidir ve 3 çocuğu mevcuttur. Eşi Tamara 2014 senesinde 3 milyar dolarlık boşanma davası açtı. Mübariz Mansimov eski eşinden boşandıktan sonra Ulviye Gassimova ile 2017 senesinin Nisan ayında evlendi.

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan’nın ortak olduğu BMZ Group Denizcilik Şirketi’ne ait 5 nehir tankeri sahibi olduğu Palmali tarafından 10’ar yıllığına kiralandı.

2015 senesinde Forbes’e göre 1,02 milyar dolar serveti ile zenginler listesine girmiştir.

2015 senesinin Nisan ayında yapılan ve Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından geçen hafta ihaleye çıkarılan Bodrum’da Yalıkavak mevkisinde Tilkicik Koyu’ndaki, 400 bin metrekarelik yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı arazi, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun sahibi olduğu Palmali Holding tarafından 370 milyon TL artı KDV ile kazandı.

2013 yılı itibari ile işlettiği ve kendi mülkü olan 270’in üzerinde gemisi mevcuttur. 170’in üzerinde gemi şirketine aittir.

BMZ Group Denizcilik Şirketinden kiraladığı gemiler:
1- M/T MECID ASLANOVA (18 Haziran 2014)
2- M/T BEGIM ASLANOVA (14 Kasım 2014 )
3- M/T SHOVKET ALEKPEROVA (16 Şubat 2015)
4- Türkter 81 (5 Ağustos 2015)
5- Armada Fair (14 Eylül 2015)

15 Mart 2020 tarihinde Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamı içinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personellerince gözaltına alındı. 16 Mart 2020 tarihinde mahkemeye çıkarılan Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, tutuklandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün