Muharrem Yılmaz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Muharrem Yılmaz kimdir?, Muharrem Yılmaz kaç yaşında?, Muharrem Yılmaz evi nerede?, Muharrem Yılmaz nerelidir? Muharrem Yılmaz ev adresi?, Muharrem Yılmaz kaç yaşında?, Muharrem Yılmaz nerede oturuyor?, Muharrem Yılmaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Muharrem Yılmaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Ağustos.1957 senesinde doğan Muharrem Yılmaz şu an için 64 yaşında ve Aslan burcundandır. Muharrem Yılmaz doğum yeri ise Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Muharrem Yılmaz Kimdir? – Muharrem Yılmaz Evi Nerede? – Muharrem Yılmaz Nerede Oturuyor?

Muharrem Yılmaz Kimdir?, evi nerede?

Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) başkanlığı yaptı.

Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957 tarihinde Bursa’da Harmanlı Köyü’nde doğmuştur. Ailesi Selanik kökenlidir. Babası Sadık Yılmaz’dır. 3 kız kardeşi mevcuttur. İstanbulGalatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iktisat dalında yüksek öğrenimini bitirdi. Sonra Belçika‘da İşletme stajı yapmıştır.

1974 senesinde babasının kurduğu Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin başına 1989 senesinde genel müdürü oldu, 2005 senesinde da babasının vefat etmesinin sonrasında yönetim kurulu başkanı görevine geldi.

TÜGİAD, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu, SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu kullanıcı hesabı yaptı. TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı görevinde bulundu.

Fransızca ve İngilizce bilen Muharrem Yılmaz, gazeteci Arzu Yılmaz ile evlendi. 1990 doğumlu Mürvet adında bir kızı mevcuttur.

Muharrem Yılmaz, Duygu hanım ile evlidir. 2011 doğumlu ikiz çocuk sahibidir.

17 Ocak 2013 tarihinde yapılan (TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 43’üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Görevi iş adamı Cem Boyner’in eşi Ümit Boyner’den devraldı.

Sahibi olduğu Sütaş A.Ş.’nin Karacabey’de bulunan fabrikasında ki işten çıkarmalar yüzünden işçilerin grev yapmasının TÜSİAD’ın saygınlığına zarar vereceğini düşünerek 4 Haziran 2014‘de Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) başkanlığından istifa etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker