Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021 Laptop Tavsiyeleri

Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021 Laptop Tavsiyeleri, arayışı içine giren okurlarımız için Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021 Laptop Tavsiyeleri ile alakalı en iyi olanı siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021 Laptop Tavsiyeleri ile alakalı en fazla tercih edilenler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021 Laptop Tavsiyeleri

İçindekiler

Mühendisten Mühendislik İçin Laptop Önerileri

Tercih sonuçları bilgisi verildi ve evet mühendislik fakültesine başlayan yahut başlamak üzere olan çoğu gencin kafasında, “hangi laptopu almalıyım?”, “en iyi mühendis bilgisayar nasıl olmalı?”, “mühendislik için hangi laptopu tercih etmeliyim?”, “bilgisayar mühendisliği için laptop öneriniz var mı?”, “laptop alırken nelere dikkat etmeli?” “2021 mühendislik için laptop önerileri nelerdir?” tarzında sorular oluyor.

Peki bunu nerden biliyorsun diyecek olursanız, benim de sizin gibi bir mühendis adayı olduğumu söylemem gerekir. Yani fakülteye başlarken dertlerimiz aynıydı diyebilirim. Bu durumu hem kendimden biliyorum hem de çevremden biliyorum. Aranızdan eeee peki sen ne yaptın diye soranların olduğunu görebiliyorum. Ben de yazın biraz çalıştım, 2 ay kadar. Biraz da birikmiş param vardı, parayı tamamlayınca araştırdım ve gidip aldım.

Önce laptop alırken nelere dikkat etmeli sualinin yanıtını vereceğiz. Sonra da mühendislik için laptop önerileri adlı yazımızın ana konusuna geçeceğiz Hadi başlayalım!

Ayrıca indirimlerden ve daha bir çok öneriden mahrum kalmamak için, bizi sosyal platform kanallarından takip edebilirsiniz. Anasayfamıza giderek daha fazla öneri yazısını okuyabilirsiniz. Anasayfamıza gitmek için buraya tıklayın.

2021 Kasım için hazırladığımız içeriği okumak için bağlantıya tıklayın > Laptop Tavsiyesi 2021

 • Mühendislik İçin Laptop
  • HP 15 – CS2018NT
  • HP Power 15-DK0013NT
  • Monster ABRA A7 V12.2 Mühendislik İçin Laptop
  • LENOVO IP L340
  • ACER NX.HPKEY.002 Swift3
  • HP Pavilion Gaming 6ZK70EA
  • HP Pavilion Gaming 6ZL09EA
  • ASUS X571GD-AL143T
  • LENOVO 81WB0061TX Ideapad 3
  • CASPER G770.9300-8VH0F
  • ASUS UX434FLC-A6227T
  • ASUS FX505GT-BQ008T

Mühendislik İçin Laptop Önerileri Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Peki mühendislik okuyorsunuz yahut okuyacaksınız, (umarım gönlünüzdeki yer gelmiştir) laptop alırken nelere dikkat etmeli sorusunu bir çok kez sormuşsunuz. Dikkat etmeniz gereken noktalar neler gelin şimdi onlara bir göz atalım.

Öncelikle söylemeliyim ki arkadaşlar paranız fazla yoksa (sonuçta öğrenciyiz) gidip de uçuk kaçık fiyatlara bilgisayar almayın derim. Eğer bir bilgisayar mühendisi adayıysanız da bir programlama dili olan C++’ın 1983’te çıktığını söylemem gerekir. 1983 model bir bilgisayarınız olsa dahi kod yazabilmeniz için yeterli gelmektedir. Şaka bir yana gelin nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım.

Önce Bilgisayarı Hangi İhtiyaçlarınız Doğrultusunda Kullancağınızı Seçmelisiniz!

Öncelikle başlıktan da anlaşılabileceği gibi hangi amaçla kullanmanız gerektiğine karar vermelisiniz. 4 sene boyunca nelerle uğraşacağınızı düşünüp yahut tahmin edip ona göre almalısınız. Oyunlar da bilgisayarı almanızda ki amaçlar içinde yer alıyorsa ona göre seçmelisiniz. Eğer çizim yapacaksınız yine aynı biçimde yüksek kuvvetli bir laptop modeli tercih edilmeli. Yok ben öyle ağır işlerle uğraşmak istemiyorum diyenlerdenseniz de hemen hemen bir laptop gereksinimleriniza yanıt verecektir. Bu konularda da bütçe devreye giriyor.

Bütçe

Bütçe, laptop alırken nelere dikkat etmeli sorusunun gidişatını değiştiren en mühim etmenlerden biri. Laptop alırken de yaşamın her yerinde olduğu gibi ne kadar ekmek o kadar köfte prensibi peşimizi bırakmıyor. Oyun ve tasarım için bir laptop almayı istiyorsanız bütçeniz bir hayli fazla olmalı.

Pil Ömrü

Laptop alırken nelere dikkat etmeli? sualinin yanıtını yanıtlamaya başlayalım .Laptopların diğer bir deyişle laptopların ortaya çıkış amaçlarından birisinin de her yerde kullanılabilmesi olduğundan şüphemiz yok. Özellikle de mühendislik fakültesinde görebileceğiniz gibi her köşe başında laptoplarıyla bir şeyler yapmaya çalışan öğrencileri gördükçe bu tezin ne kadar haklı olduğunu göreceksiniz.

Aldığınız laptopun pilinin ne kadar büyük olduğu kesinlikle mühim değil, bilgisayarınız o pili ne kadar tasarruflu kullanıyor bu mühim. Laptop seçerken 16 saate kadar bilgisayarınızı prize takmadan kullanabileceğinizi söyleyen modeller karşınıza çıkacaktır. Lakin bu süre bilgisayarı hangi programlar için kullanacağınza göre de değişebilir. Makine mühendislerinin en fazla kullandığı uygulamalardan olan AutoCad pil ömrünüzü bir hayli sömürecektir. O yüzden bu hususta dikkatli olmalısınız. Aynı şey bilgisayarı oyun amaçlı kullanmak istiyorsanız da geçerli olacaktır.

Ekran ve Çözünürlük

Laptoplarda birden çok çözünürlük çeşidi karşımıza çıkıyor. HD, Full HD, 4K, 2K derken bir çok seçenekle birlikte kararsızlık da artıyor. Bizim önerimiz hem uygun olması hem de yeterli olması açısında Full HD monitöre sahip ekranlar. Full HD ekrana sahip bir bilgisayar işinize görecektir.

Boyut olarak da 13 inç oyun oynamak ve çizim uygulamaları kullanmak isteyenler için ideal olmasa da bilgisayar mühendisliği için laptop arayan kullanıcılar için ideal olacaktır.

15,6 inç boyuta sahip bir laptop ise her işinizi rahatlıkla görmenize olanak sağlar. Ha eğer ben oyun delisiyim diyorsanız 17,3 inçten şaşmayın derim. Benim ve bir çok arkadaşımın tercihi 15,6 inçten yana oldu.

Boyut ve Ağırlık

Diğer mühim nokta da boyut ve ağırlık. Eğer hergün sırtınızda yahut omuzunuzda laptop taşıyacaksanız, hafif ve ince model tercih etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

RAM

Laptop alırken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de RAM’DİR. Peki kaç GB Ram sizin işinizi görür diye soracak olursanız 4 GB diyebilirdik. Lakin bundan 3 – 4 sene öncesine kadar 4 GB stardart bir RAM miktarı olarak karşımıza çıkarken, gelişen programlar, uygulamalar oyunlar vs derken bugün 8 GB RAM miktarının bilgisayarlarda stardart olduğunu söylemeliyiz. Eğer bir laptop alacaksanız RAM’in 8 GB olması işlemlerinizi daha kolay halletmenize olanak sağlayacaktır. Lakin kullanacağınız programlara göre bunu arttırmanız gerekebilir.

İşlemci

Geldik işlemci konusuna bir Intel kullanıcısı olarak, laptop alırken kesinlikle Intel almanızı öneririm, bende şuan 3 laptop var (kardeşim de mühendis adayı) birinin işlemcisi AMD ve AMD işlemcide Intel kadar performans alamıyoruz diyebilirim. Eğer Intel marka bir işlemciye sahip laptop seçecekseniz de i5 ve i7 işlemciler, fakülte yaşamınız boyunca size sıkıntı çıkarmayacaktır. Ama i5 8. nesil ve üstünü i7 8. nesil ve üstünü almanızı tavsiye ederim. i9 intel işlemcileri pek gerekli görmüyorum.

Ekran Kartı

Dikkat edilmesi gereken diğer bir laptop parçası ise ekran kartı. Ekran kartınızın ise NVDİA olmasını öneririm. AMD ekran kartlarında ısınma poblemleriyla bir çok kez karşı karşıya geldim, donma problemleri vs gerçekten fazla canımı sıkmıştı. Eğer çizimlerle uğraşacaksınız bir giriş modeli olarak NVİDİA G FORCE MX 250 işinizi görecektir. Benim görüyor. Lakin MX 250 ekran kartına sahip olan bilgisayarlar bir miktar pahalı oluyor. O kadar para veremeyecekseniz NVİDİA G FORCE MX 150’de 250 kadar performans vermese de işlerinizi halletmenizi olanak sağlayacaktır. Ben paraya kıyarım diyenlerdenseniz NVİDİA GFORCE 1050, 1050 Tİ, 1070 gibi modeller de laptopunuz için iyi bir alternatif olacaktır. Ayrıca oyun oynamayı seviyorsanız 1050, 1070 gibi seçenekleri seçmelisiniz.

SSD

Geldik SSD konusuna, bana sorsalar ki 21. yy için en iyi icatlardan birisi nedir diye kesinlikle SSD derim. 3-4 yıl öncesine kadar bu kadar popüler olmayan SSD’ler artık hemen hemen tüm laptop / notebook modellerinde var ve HDD’ye göre emin olun çok yüksek bir performans farkı ortaya koyuyor.

HDD’ye sahip masaüstü bilgisayarımın açılması, dosyaları açması, oyunlara tepki vermesi, çizim programlarındaki performansı beni delirtirken, SSD’ye sahip laptoplarım adeta ayaklarımı yerden kesiyor. 5 saniye içinde açılabilen bir laptop, saniyesinde uygulamaları açan bir işletim sistemi daha ne olabilir ki? SSD’ye sahip bir laptop seçtik peki SSD hafızası kaç gb olmalı? Bence 256 GB yeterli olabilir ama hafızanız dolarsa diye 512 GB SSD’ye sahip modelleri de incelemelisiniz.

Bence önemle üstünde durulması gereken noktalar bunlar, Ben bunlara göre laptoplarımı seçtim ve gayet mutluyum. Hadi şimdi mühendislik için laptop önerileri nelermiş ona bakalım.

Ayrıca göz atmak isteğe göre > Gaming Laptop Önerileri 2021

Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop

Listemizde bulunan hep bilgisayar bilgisayar mühendisliği için de kullanılabilir. Makine mühendisliği için laptop, elektrik elektronik mühendisliği için laptop. Yani aralarında bir ayrım yok diyebiliriz. Bütçenize uygun olan modeli seçebilirsiniz. Keylfli okumalar!

Mühendislik İçin Laptop Önerileri

Evet arkadaşlar sizin için 15 modeli ve bunun bunun yanında kendi kullandığım modelleri bununla birlikte dostlarımın da kullandığı ve tatmin kaldığı modelleri listeleyeceğim. Yani kullanımına bizzat şahit olduğum modelleri yazacağım. Hadi başlayalım!

İlginizi Çekebilir | En İyi Gaming Monitör

Mühendislik İçin Laptop Önerileri 2021

HP 15 – CS2018NT Mühendislik İçin Laptop

Mühendislik İçin Laptop Önerileri

Mühendislik için laptop önerileri listemizin ilk sırasında kendi kullandığım laptop var. Başka ne olacaktı ki? Arkadaşlar benim kendi kullandığım modellerden bir diğeride bu. Hatta bu yazıyı, görmüş olduğunuz bu bilgisayar üzerinden yazıyorum. Aldığımda şüphe ederek aldım ki sonuçta o kadar para veriyoruz, o kadar para verdiğim her üründe içimi korku kaplar yani :D.

Her neyse yukarda nelere dikkat etmelisiniz bölümünde yazdığım her şeyi karşılayan bir laptop modeliydi. İşlemcisi i5 8. nesil yani i5 8265U. Ekran kartı, da yine söz ettiğim gibi Nvidia’nın GeForce Mx 250 2 GB modeli. Düşük sistem gereksinimi isteyen oyunları kaldırıyor. Yani LoL, CS:GO Zula Age of Empires gibi oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Şüpheniz olmasın.

Pil süresi ise 9 saate kadar belirtilmiş ama ben, düşük güç modunda 8 saate kadar kullandım. SSD’sinin olması ve bunun 512 GB olması, beni almaya iten diğer bir nedenti. Ağırlığı ise 1 kilo 850 gram ve ince bir yapıya sahip rahatlıkla çantanızda taşıyabilirsiniz.

Çizim yapma hususunda da iyi bir performans çıkardığını söylemem lazım. USB type c ve USB 3.1 girişi de olan bu modeli kesinlikle tercih edebilirsiniz. Eğer bir sorunuz olursa da bana Discord kanalımız üzerinden mesaj atarak varabilirsiniz. Fiyatı ise şu günlerde değişkenlik gösterebiliyor. Ama 6000 TL civarlarında dolaşıyor diyebiliriz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

Ayrıca göz atmak isteğe göre > 2021 Laptop Önerileri

HP Power 15-DK0013NT

mühendislik için bilgisayar

Arkadaşlar selamlar 5 Eylül 2020’de Trendyol’dan sipariş ettiğimiz bu laptop modelini de sizlerle paylaşmak istedim. Bence her türlü mühendislik için uygun bir laptop. Laptop elimize ulaşınca bir de inceleme videosu çekeceğim. Öncelikle laptop fiyat aralıkları çok arttı o nedenle de düşük fiyatlı laptop bulmak çok zorlaştı. Oyun oynamak veya bilgisayarınızın üniversite yaşamınız boyunca sıkıntısız olması için önerebileceğim laptoplardan biriside bu.

Çok araştırdım (kardeşim de mühendislik kazandı) o nedenle de bu bilgisayarı almayı kararlaştırdık. HP almamızı neden olan şey ise teknik servisleri alakalı, laptoplar herhangi bir performans kaybı yaşamıyor gibi nedenler. Ankara’dan İstanbul’a teknik servise laptop gönderdim. 2 günde sorunu çözüp yolladılar. Herhangi bir ücret de talep etmediler. i5-9300H işlemciye sahip bir bilgisayar. Ekran kartı ise Nvidia GTX 1650. Ayrıca 1 TB HDD + 128 GB SSD’ye sahip. Bunlar da almamız için yeterliydi nedenler içindeydı. Biz aldık, tatmin kalacağımızdan şüphemiz yok. Fiyatı ise 6000 TL civarlarında. Eğer diğer kullanıcı yorumlarına da bakmak istiyorsanız aşağıda bulunan butona tıklayabilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayın!

Monster ABRA A7 V12.2 Mühendislik İçin Laptop

mühendislik için laptop

Monster yerli laptop markalarımızdan birisi ve piyasaya bi hayli iyi laptop sürüyor diyebiliriz. Fiyatı da ayrıntı kısmına göre bi hayli iyi. Eğer mühendislik için laptop arıyorsanız sizin için doğru laptop olabilir. Gördüğüm kadarıyla bizim fakültede de bir çok öğrenci Monster tercih ediyor.

Nedenine gelecek olursak üst düzey ayrıntı kısmına göre fiyatı bi hayli iyi. Ekranıyla başlayalım, ekran boyutu 17.3 inç boyutunda bir ekrana sahip ve bu ekranda IPS panel yer alıyor. IPS panelin bulunması işinize yarayabilir. Eğer tasarım yapacaksanız renkler daha doygun olacaktır bu da daha doğru renk seçmenize olanak sağlar. Ayrıca monitör 120 Hz olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarım ayrıntı kısmına incelediğimizde, çerçevelerin ince olduğunu göze çarpıyor. Kaba bir dizayna sahip değil. Ekran kasa oranı bi hayli iyi bir orana sahip. 2.5 kilograma sahip bir laptop modelinden bahsediyoruz. Lakin bu gözünüze fazla gelmesin çünkü 17.3 inç ekrana sahip.

Plastik bir materyala sahip fakat soğutucusu bakır ve alüminyüm bileşenlere sahip. O yüzden bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Sol tarafta 1 tane usb 3.1 ve bir tane usb 2.0 bağlantısı var. Sağ tarafta da USB 3.1 görürken bir tane de 3.1 Type-c bağlantısı için porta sahip. Bunlarla birlikte sol tarafta mikrofon ve kulaklık için ses girişleri bulunmakta.

Bu bilgisayarda Intel i5-10300H işlemciye sahip. Intel’in bu modelinin performans olarak Intel i7-7700’ü yakaladığını göze çarpıyor. Ayrıca unutmayın bu model (i7-7700) bi hayli fazla tercih edilen bir modeldi. Fiziksel olarak 4 çekirdeğe sahip bir çekirdek. İşlemcinin frekansı 2.5 Ghz fakat turbo ile 4 Ghz’e kadar yükseltebiliyor. İşlemci mühendislik programları için sizi üzmeyecek cinsten.

Ekran kartı olarak 4 GB Nvidia GTX 1650 Ti grafik kartına sahip. Bu ekran kartının en iyi yanlarından birisi GDDR6 olması ve bant alanınin fazla olması. Bu da GTX 1650’ye göre %10 civarında daha fazla performans gösterebiliyor. Bilgisayar her şey için uygun ve yeterli donanıma sahip. Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi arıyorsanız da sizin için uygun bir laptop. Çizim için, programlama için, kodlama için ve daha bir çok şey için kullanabilirsiniz. Özelliklerine göre gayet iyi. Fiyatı ise 7000 TL civarında. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

LENOVO IP L340

mühendislik için laptop önerileri
Lenovo Notebook Mühendislik İçin Laptop Önerileri

Fiyatını söylerek değerlendirmeye başlama taraftarıyım. 6500 TL civarında dolaşıyor!. Bu fiyata alınabilecek en iyi bilgisayarlardan diyebilirim. Intel’in çıkardığı 9. nesil i5 işlemciye sahip bir laptoptan bahsediyoruz. Ayrıca depolama hususunda sıkıntı çekiyorsanız 512 GB’lık SSD’ye sahip olması sizin için en iyi seçeneklerden birisi olabilir.

Çoğu oyun bilgisayarının aksine 16 GB’lık RAM seçeneği de bir çok oyunu ve uygulamayı sıkıntısız bir biçimde kullanmanıza olanak sağlayacaktır. Nvidia’nın uzun süre önce çıkardığı GeForce 1050 ekran kartları da bu modelde bunun bunun yanında yer alıyor. 9 saatlik pil ömrüyle birlikte şarj sıkıntısı çekmeden, bilgisayarı dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Bizce alınabilecek bilgisayarlardan bir tanesi de bu. Zaten bildiğiniz gibi Lenovo da laptop işini çok iyi yapıyor. Birçok arkadaşımda da olan bu bilgisayar kullananlar yönünden performans hususunda hiçbir sıkıntı çıkarmadı.

Tasarım için, programlama için kullanabileceğiniz bi hayli iyi bir bilsayar. Eğer tercihlerinizde mühendislik fakültesi yer alıyorsa veya mühendislik bölümlerinden birinin geleceğine eminseniz vakit kaybetmeden alabilirsiniz! Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

İlginizi Çekebilir | 2000 TL Laptop Önerileri

ACER NX.HPKEY.002 Swift3

programlama için laptop önerisi
ACER NX.HPKEY Programlama İçin Laptop Önerisi

Her mühendislik için uygun bir laptop fakat, bilgisayar mühendisliği için bir laptopa gereksiniminiz varsa ACER’ın bu modeli işinizi görecektir. Küçük olması sebebiyle her yere yanınızda götürebilirsiniz ve yorulmadan çantanızda taşıyabilirsiniz. 14 inç boyutunda bir ekrana sahip olan cihaz, 1920 x 1080 çözünürlüğü sahip.

8 GB RAM’e sahip olan ACER NX.HPKEY Intel Core i5-10210U işlemciyi bünyesinde içinde yer alıyor. Yani en yeni çıkan işlemcilerden birini bünyesinde içinde yer alıyor. 256 GB SSD’ye sahip olması da bir artı diyebiliriz. Ancan isteğe göre bu miktarı arttırabilirsiniz.

Ekran kartı olarak da benim kendi bilgisayarımda da olan Nvidia MX250 2 GB yer alıyor. Bu boyutlardaki bir laptop için ideal ekran kartı diyebiliriz. Her işinizi sorunsuz halledebileceğiniz bir laptop.

Kasa değerine değinmemiz gerekirse hoş bir tasarımı ve iyi bir kasa değeri var. Kasası alüminyum kullanılarak üretilomil. İçiniz sorunsuz bir biçimde taşıyabilirsiniz. Ekran kartı devreye girdiğinde bile usulca çalışan bir laptop. Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde da çok tatmin kaldıklarını göze çarpıyor. Eğer 5000-5500 TL civarında bir laptop alıyorsanız, fiyat aralıkların durmadan değiştiği bu günlerde kaçırmadan veya stoklar bitmeden almalısınız. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

HP Pavilion Gaming 6ZK70EA

bilgisayar mühendisliği için laptop

Eğer tasarım veya çizim için laptop arıyorsanız gereksinimlerinizı karşılayacak bir laptop olduğunu aktarabiliriz. 1920 x 1080 Full HD çözünürlük değerine sahip bir laptop. Ayrıca ekran boyutu hem oyun için hem de çizim bi hayli iyi. 17 inç ekrana sahip ve Full HD IPS ekrana sahip. Böylelikle renkleri daha iyi seçebilir, doğru renklere varabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği için laptop arayışındaysanız göz atmanızı öneriyoruz.

Diğer ayrıntı kısmına değinecek olursak DDR4 16 GB RAM’e sahip. Bildiğiniz gibi bir çok mühendislik programı veya ileri düzey yazılımlar oldukça önemli donanım gereksinimi istemekte. Bundan dolayı 16 GB RAM sizi her anlamda rahat ettirecektir. Oyunları, programları ve özellikle iyi donanım gerektiren AutoCad gibi yazılımları rahatça çalıştırabilirsiniz.

İşlemcisine değinecek olursak Intel Core i5-9300H işlemciye sahip yani laptoplar için yüksek performans sağlayan bir işlemci. Ekran kartı bölümünde şimdilerde bir çok bilgisayarda bulunan Nvidia GeForce GTX 1050 yer alıyor. Dediğimiz gibi çok kullanılan ve yüksek performans gösteren bir ekran kartı. Boyutlarının fazla olması da bizce cihaza artı sağlamış diyebiliriz. Bu kadar performans sağlayan bir bilgisayarı soğutmak için geniş bir tasarım gerekmekte.

Peki bu bilgisayarla neler uygulayabilirsiniz? Açıkcası bir çok oyunu sorunsuz biçimde oynayabilirsiniz, bir çok mühendislik yazılımını canınız sıkılmadan çalıştırabilirsiniz. GTA V, PUBG gibi oyunlarda da yüksek FPS değeri alacağınızdan şüpheniz olmasıni. Kullanıcı yorumları da bi hayli iyi herkes tatmin kalmış. Fiyatı 7000 ile 8000 TL içinde değişmekte. Bir mühendislik öğrencisi olarak fakülte yaşamınız boyunca yeterli olacaktır diyebilirim. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan linki kullanabilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

HP Pavilion Gaming 6ZL09EA

Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop

Bir üstte söz ettiğimiz laptop ile benzer özelliklere sahip fakat değişen bir çok özelliği de bulunmakta. Bu cihazda da işlemci olarak Intel Core i5-9300H kullanılıyor. Ekran kartı olarak ise Nvidia GTX 1650 kullanılmış. Ama 15,6 inç boyunda bir ekrana sahip. Fiyatları da benzerlik gösteriyor aralarında 200-300 TL civarında bir fark var. Lakin bazı özellikler sebebiyle ikisinin de birbirinden iyi olan yanları var.

Mesela bu cihazda RAM miktarı 8 GB fakat ilerleyen zamanlarda bir 8 GB daha RAM tercih ederek bu kapasiteyi arttırabilirsiniz. Ekran boyutunun daha ufak olduğunu söylemiştim. Bu bilgisayarın ekran bölümünde da IPS panel kullanılmış. Diyebiliriz ki tasarım veya çizim için laptop tavsiyesine gereksiniminiz varsa bu iki bilgisayardan birisi işinizi görecektir.

Depolama bölümünde karşımıza 1 TB HDD ve 128 GB SSD çıkıyor. Bizce iyi bir konfigürasyon. Hem bilgayarınız bi hayli hızlı çalışacak hem de depolama sıkıntısı yaşamayacaksınız. Açıkcası bir çok mühendislik için uygun bir laptop olduğunu söyleyebilirim. Bilgisayar mühendisliği için laptop veya herhangi bir mühendis bilgisayarı arıyorsanız sizin için ideal seçim olacaktır. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

Okuma Önerisi | 5000 TL Laptop Önerileri

ASUS X571GD-AL143T

Çizim İçin Laptop

Bu fiyat bandında laptop özellikleri çok fazla değişiklik göstermemekte. Kısman aynı özelliklere sahip laptoplar olduğunu aktarabiliriz. Ekran boyutu 15 inç ve yine Full HD bir laptop. Yani çözünürşüğü 1920 x 1080. RAM kapasitesi 8 GB olan cihazınızın RAM kapasitesini maksimum 16 GB’a kadar çıkartabilirsiniz. Bu da bir çok şey için yeterli olacaktır. İşlemci olarak Intel Core i5-9300H kullanılıyor.

Ekran kartı bölümünde hangi marka ve modelin olduğunu tahmin etmek zor olmayacaktır diye düşünüyoruz. Sizin tahmininiz ne? Eğer Nvidia GeForce GTX 1050 diyorsanız yanılmıyorsunuz demektir. 🙂 Her neyse biz incelememize geri dönelim

Depolama tarafında 512 GB SSD kullanılmış. 512 GB’lık bir SSD hem hız hususunda hem de depolama hususunda size sorun yaşatmayacaktır diye düşünüyoruz. Ağırlığı ise 2.14 kg. Bizce bu kadar detaya karşılık iyi bir ağırlık.

Kullanıcılar da cihazdan bi hayli tatmin. Fiyatı 7000-8000 TL aralığında değişiyor. Lakin doların oynaması sebebiyle daha da farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

LENOVO 81WB0061TX Ideapad 3

Mühendislik için bilgisayar konulu yazımıza düşük fiyatlı (yukarıdaki modellere göre) laptoplar ile sürdürmekteuz. Fiyat 4500-5500 TL arasına düştüğü için özellikler de buna göre azalıyor tabi ki. İşlemci olarak Intel Core i5-10210U kullanılmış. Elbette iyi bir işlemci fakat i5-9300H ile farkları mevcut. Bundan dolayı de fiyat bölümünde farklar var.

Ekran bölümünde 1920 X 1080 çözünürlüğe sahip bir ekranla karşılaşıyoruz ve bu ekran 15,6 inç. Grafik kart olarak bir çok işinizi halledebileceğiniz Nvidia marka MX 130 kullanılmış. Bizce bir çok iş için uygun bir laptop. Tabi ki çok yüksek donanım gerektiren şeyleri yapamazsınız. Mesela GTA V gibi oyunlarda sorun yaşayacaksınız fakat genel anlamda LoL, CS:GO gibi oyunları zorlamadan oynamayabilirsiniz.

8 GB RAM ile karşımıza çıkan Lenovo 256 GB depolama alanına sahip. Bu depolama alanı ise SSD aracılığıyla sağlanıyor. Başta da dile getirdiğimiz gibi fiyatı 4500-5500 TL aralığında. Bizce uygun bir laptop. İhtiyaçlarınız çok fazla değilse ve bütçeniz bu aralıktaysa alabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!
Programlama İçin Laptop Önerisi

CASPER G770.9300-8VH0F

Mühendislik İçin Bilgisayar

Yerli bilgisayar üreticimiz Casper’ın son haftalarda bir çok bilgisayar piyasaya sürdüğinü bilinmekte. Bu bilgisayarlar ise hiç de hafife alınacak gibi değil. Özelliklerini aşağıda bulunan tabloda gözlemleyebilirsiniz. İşlemci yüksek performans gösteren bir işlemci. Ekran kartı da aynı biçimde bir çok oyunu, programı sorunsuz biçimde kullanmanızı sağlayacaktır.

Hafıza miktarı olarak 512 GB’lık NVMe SSD yer alıyor. Hem bi hayli hızlı hem de yeterli. RGB klavyesi de bulunan bilgisayarı her alanda sıkıntısız kullanabilirsiniz. Ayrıca ekranda anti-glare kullanılması ekranın ışıkta yansıma yapmasına engel oluyor. Kullanıcı yorumlarını aşağıda bulunan butona tıklayarak gözlemleyebilirsiniz.

Ekran Boyutu 15.6 inç
Ekran Çözünürlüğü 1920 X 1080
İşlemci Intel Core i5-9300H
RAM 8 GB RAM
Hafıza 512 GB SSD
Pil Ömrü Belirtilmemiş
Ekran Kartı 4GB-NVIDIA GTX1650
Ağırlık 2.1 KG
Kullanıcı Değerlendirmesi 160 Değerlendirme 4.5/5
Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

ASUS UX434FLC-A6227T

Yazılım İçin Laptop

Boyutu ufak ama özellikleri çok iyi! 14 inç boyutunda bir ekrana sahip ve bu ekran 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip. Gücünü Intel Core i7-10510U’dan alan laptop bir çok hususta sizi zor duruma sokmadan çalışacaktır.

Hem yeni bir işlemci hem de yüksek performans gösteriyor. Grafik kartı bölümünde kendi bilgisayarımda da bulunan Nvidia MX 250 yer alıyor. 512 GB SSD depolama alanına sahip cihazdan kullanıcıları da bi hayli tatmin. Ayrıca çok hafif bir bilgisayar.

1.1 kilogram bir ağırlığı var taşırken hissetmeyeceğiniz bir düzeyde. Kullanıcı yorumlarına incelediğimizde ise genelde tatmin olduklarını göze çarpıyor. Çizim için laptop arıyorsanız sizin için ideal olabilir. Elbette programlama veya bilgisayar mühendisliği için de uygun bir laptop. Kullanıcı yorumlarını okumak için aşağıda bulunan butonu kullanabilirsiniz!

Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

ASUS FX505GT-BQ008T

Bilgisayar Mühendisliği İçin Laptop Önerisi

ASUS TUF model laptoplarını çıkaralı uzun zaman olmadı. Lakin bilgisayarlar ciddi anlamda çok iyiler. Performans hususunda da herhangi bir sıkıntısı olan tanımadım ve görmedim. Harika bir donanıma sahip olan cihazın malzeme değeri de çok iyi. Zaten marka tanıtırken malzeme değerinin müthiş dayanaklı olduğunu belirtmiş.

Klavye bölümünde RGB arkadan aydınlatmalı tuşlara sahip. Ayrıca harika bir IPS ekrana sahip. Ayrıca fiziksel şok testlerine giren cihazın çok dayanıklı olduğu, çarpma ve düşmelere karşı direnç gösterdiği belirtiliyor. Cihazı almayı kafanızı yoruyorsanız tereddüt etmeden alabilirsiniz. Çizim için veya bilgisayar mühendisliği için uygun bir laptop!

Boyutlar 36.0 cm x 26.2 cm x 2.50 cm
Ekran Boyutu 15,6 inç
Ekran Kartı Hafızası 4 GB
Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX1650
Ekran Özelliği FHD
Ekran Panel Tipi IPS
İşlemci Intel Core i5 9300H
İşletim Sistemi Yok
Max Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
Ram (Sistem Belleği) 8 GB
SSD Kapasitesi 512 GB
Şarjlı Kullanım Süresi 4 – 6 Saat
Güncel Fiyatı Görmek İçin Tıklayınız!

HP Pavilion 15-CX0038NT

HP Laptop Mühendislik İçin Laptop Önerileri

HP’nin çıkardığı modeller içinde gerçek bir fiyat performans ürünü diyebileceğimiz nitelikte bir laptop. Oyun oynamak isteyenler, tasarım veya çizim uygulamaları kullanacak olanlar için uygun bir laptop Üstelik fiyatı da 4,999 TL. GTX 1050 ekran kartı bir çok oyunu sorunsuz bir biçimde oynamanıza olanak sağlarken, 256 GB’lık SSD’ye sahip olması da bilgisayarınızın hız hususunda sıkıntı çekmeyeceği manasına geliyor. 8 GB RAM ise bildiğiniz gibi hemen hemen tüm laptop modellerinde bir standart haline gelmiş durumda. 15,6 inçlik ekranı ise her kesimden kullanıcı için uygun. Satın almak yahut ürünü yakında zamandan incelemek için tıklayın.

Mühendislik İçin Laptop Önerileri Monster Abra A5 V15.2.1 Intel Core i7 9750H 8GB 480GB SSD GTX1650 Freedos 15.6″ FHD

Dizüstü bilgisayar hususunda, performans diyince akla gelen ilk markalardan birisi de tabi ki Monster oluyor. Diğer markalara kıyasla hem yüksek performansı, yüksek performansına göre de düşük fiyatı bir çok mühendis adayının Monster almasına neden oluyor.

Ne yalan söyleyim, bizim fakültede her 3 kişiden birinde Monster marka notebook gözlemleyebilirsiniz. Çünkü bu özelliklerde yani i7 9. nesil bir işlemciye, NVİDİA Ge Force GTX 1650 ekran kartına ve 480 GB, SSD’ye 6,299 TL veriyorsunuz.

Bence olağanüstü bir fiyat, bu özellikte bir bilgisayarı başka markalarda 7500 – 8000 TL’ye anca alırsınız. Bilgisayarı bir çok kez kullandığım için de diyebilirim ki, eğer bütçeniz bu kadarsa ve performans istiyorsanız bu bilgisayarı almalısınız. Çizim yahut oyun hususunda kimsenin sıkıntı yaşadığını görmedim.

Klavye ve ekrandan söz etmek gerekirse de, klavyesinde bir çok renk seçeneği mevcut yani klavyeyi istediğiniz biçimde özelleştirebilirsiniz,. İsterseniz mavi yapın, isteğe göre kırmızı, isteğe göre de turkuaz. Birçok renk seçeneği ve animasyon mevcut. Ekranı ise oyun oynarken yahut görsellerle alakalı diğer konularda yüksek performans sunuyor. Bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz. Biz beğendik.

Monster Notebook Önerileri

Monster Abra A5 V15.3.1 Intel Core i5 9300H 8GB 480GB SSD GTX1050 Freedos 15.6″

Mühendislik için laptop önerileri listemizde bulunan diğer bir laptop modeli de yukarda olduğu gibi Monster’ın Abra A5 modeli. Fark ne diyecekseniz, İşlemciden başlayabiliriz, i5 işlemciler yüksek performans göstererek bir çok çizim ve tasarım uygulamalarında rahatlıkla işlerinizi yönetmenize olanak sağlayacaktır. i5 işlemci olmasının bunun yanında 9. nesil olması da büyük bir avantaj.

Daha önce de dediğimiz gibi 9. nesil işlemciler çıkalı çok üzün bir süre olması. Zaten en son 10. nesil işlemciler yaşandı. Ekran kartı GTX 1050. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi hiçbir sıkıntı çekmeden her işinizi görmenize olanak sağlayacaktır. Klavye ve ekran özellikleri yukarıda bulunan modelle aynı özelliklere sahip. Fiyatına gelecek olursak 4,999 TL bu özellikler için gayet makul bir fiyat. Birkaç paragraf üstte bulunan bilgisayarlara bakarsanız, bu fiyatın uygun olduğunu göreceksiniz. Buraya tıklayarak daha yakında zamandan inceleyebilirsiniz.

Monster Notebook

Evet kıymetli meslektaşlarım (böyle deyince kendimi iyi hissettim, siz de iyi hissedersiniz umarım.) ve kıymetli mühendis adayları. Daha çok laptop önerisi önümüzdeki günlerde gelecektir. Anasayfadan veya elektronik kategorisinden takip edebilirsiniz Umarım seçtiğiniz laptop sizi 4-5 sene boyunca, ilk maaşınızı alıncaya kadar sıkıntı çıkarmadan götürür. Eğer yazımızın yararını gördüyseniz, dostlarınız paylaşmayı unutmayın. Her şey gönlünüzce olsun. Ve mühendislik için laptop önerileri yazımızın sonuna geldik!

porno izle cm to inches
altyazili porno bestnich