Biyografi

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Müjgan Ferhan Şensoy kimdir?, Müjgan Ferhan Şensoy kaç yaşında?, Müjgan Ferhan Şensoy evi nerede?, Müjgan Ferhan Şensoy nerelidir? Müjgan Ferhan Şensoy ev adresi?, Müjgan Ferhan Şensoy kaç yaşında?, Müjgan Ferhan Şensoy nerede oturuyor?, Müjgan Ferhan Şensoy nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Müjgan Ferhan Şensoy hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Ocak.1989 senesinde doğan Müjgan Ferhan Şensoy şu an için 32 yaşında ve Kova burcundandır. Müjgan Ferhan Şensoy doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir? – Müjgan Ferhan Şensoy Evi Nerede? – Müjgan Ferhan Şensoy Nerede Oturuyor?

Müjgan Ferhan Şensoy Kimdir?, evi nerede?

Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi tiyatro oyuncusu Derya Baykal’dır.

Müjgan Ferhan Şensoy, 25 Ocak 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi tiyatro oyuncusu Derya Baykal’dır. 2004 senesinde annesi ile babası boşanmıştır. Derya Şensoy (d.1990) adında bir kız kardeşi mevcuttur. Annesinin ilk evliliğinden Mert Baykal (d.1979) adında bir abisi mevcuttur. 2011 Yılında New York, “Tisch School of Arts” okulundan mezun oldu.

Müjgan Ferhan Şensoy, 2002 senesinde ailecek oynadıkları “sahibinden satılık birinci el orta oyunu” adlı tiyatro oyununda rol aldı.

2016 senesinde Müjgan Ferhan Şensoy’un yazıp yönetmenliğini de yaptığı “Pera’daki Hayalet” adlı tiyatro oyunu Ses 1885 – Ortaoyuncular Tiyatrosu sahnesinde sahnelendi. Oyunda Pınar Ünsal, Orçun Kaptan, Müjgan Ferhan Şensoy, Derya Şensoy, İlksen Ökte, Efe Tunçer, Eser Eyüboğlu, Sertaç Akkaya, Sahra Verer, Esra Kılıç, Enes Yavuz oyuncu olarak görev almışlardır.

9 Şubat 2017 tarihinden beri Ortaoyuncular Tiyatrosunda gösterime giren ve Ferhan Şensoy’un yazıp yönetmenliğini yaptığı “Nereye de Gidiyor Lan Bu Gemi?” adlı tiyatro oyununda Ferhan Şensoy, Ali Çatalbaş, Serap Günaydın, Pınar Alsan, Elif Durdu, Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy yer alıyorlar.

2017 senesinde yapımını Ay Yapım’ın üstüne aldığı, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayına giren “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar, Merve Çağıran, Nesrin Cavadzade, Armağan Oğuz, Müjgan Ferhan Şensoy oynamıştır.

Müjgan Ferhan Şensoy, 6 Eylül 2018 tarihinde Cem Öget ile evlendi.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2017 – Nereye de Gidiyor Lan Bu Gemi? – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2016 – Pera’daki Hayalet – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2013 – Masal Müfettişi – Ortaoyuncular Tiyatrosu
2002 – Sahibinden Satılık Birinci El Orta Oyunu – Ortaoyuncular Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Fi (Zeynep) (Tv Dizisi)
2013 – Çalıkuşu (Kristian valez) (Tv Dizisi)
2013 – Doksanlar (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün