Murat Aksoy Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Aksoy kimdir?, Murat Aksoy kaç yaşında?, Murat Aksoy evi nerede?, Murat Aksoy nerelidir? Murat Aksoy ev adresi?, Murat Aksoy kaç yaşında?, Murat Aksoy nerede oturuyor?, Murat Aksoy nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Aksoy hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. senesinde doğan Murat Aksoy şu an için yaşında ve burcundandır. Murat Aksoy doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazarYazar olarak devam ettirmektedir.

Murat Aksoy Kimdir? – Murat Aksoy Evi Nerede? – Murat Aksoy Nerede Oturuyor?

Murat Aksoy Kimdir?, evi nerede?

Murat Aksoy, Erzincan’da doğmuştur. Orta öğretimini Kabataş Erkek Lisesi’nde bitirdiktan sonra üniversite eğitimi Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku Bölümünde yüksek lisans eğitimi yaptı.

Murat Aksoy, Yeni Şafak gazetesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinden ayrıldıktan sonra T24 internet gazetesinde yazdı. Taraf gazetesinde HerTaraf sayfasının editörlüğünü yaptı. 29 Ekim 2014′ye çıkan Millet Gazetesi’nde köşe yazmaya başladı. Millet Gazetesi’ne el konulduktan sonra haberdar.com’da yazdı.

30 Ağustos 2016 tarihinde Murat Aksoy, FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamı içinde gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu‘nun tutuklanmasına karar verildi.

31 Mart 2017 tarihinde suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy‘un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine karar verildi. Mutlu Çölgeçen‘in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Bunun yanında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ayrı bir soruşturma kapsamı içinde, tahliyelerine karar verilen 13 sanık hakkında “Darbeye teşebbüs” ve “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından gözaltı kararı çıkardı ve ilk etapta 7 günlük gözaltı kararı alındığı altı çizildi. 14 Nisan 2017 tarihinde ise aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy ile Gökçe Fırat Çulhaoğlu‘nun da bulunduğu 12 zanlının “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ya da görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmalarına karar verildi.

24 Ekim 2017 tarihinde yapılan duruşmada Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın‘ın tahliyesine karar verildi.

Murat Aksoy, Şehriban Aksoy ile evlidir ve bir kızı, bir oğlu mevcuttur.

Kitapları :
2005 – Başörtüsü-Türban

2008 – Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün