Biyografi

Murat Aygen Kimdir? Evi Nerede?

Murat Aygen Kimdir? – Murat Aygen Evi Nerede? – Murat Aygen Nereli?

Murat Aygen kimdir?, Murat Aygen kaç yaşında?, Murat Aygen evi nerede?, Murat Aygen nerelidir? Murat Aygen ev adresi?, Murat Aygen kaç yaşında?, Murat Aygen nerede oturuyor?, Murat Aygen nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Aygen hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 29.Ekim.1971 senesinde doğan Murat Aygen şu an için 50 yaşında ve Akrep burcundandır. Murat Aygen doğum yeri ise Diyarbakır olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Murat Aygen Kimdir?, evi nerede?

Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Asıl adı Murat Ağlatçı’dır. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal- Tiyatro Oyunculuğu, 2002 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı.

1991 – 1995 senelerı içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartuffe, Mösyö Butterfly, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

1995 – 2000 senelerı içerisinde İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Müzikallerden Seçmeler, Beni Seviyor isimli projelerde solist şarkıcı olarak görev yaptı.

1999 – 2001 senelerı içerisinde Tiyatro İstanbul’da Altın Göl isimli oyunda oyuncu, müzik ve efekt tasarımcısı olarak çalıştı.

1994 – 1998 senelerı içerisinde Çapa Tıp Fakültesi’nde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı. 2000 – 2001 senelerında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Müzikal Bölümü’nde Şan öğretim üyesi olarak görev yaptı.

2000 – 2004 senelerı içerisinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Tiyatro Tekniği öğretim elemanı olarak görev yaptı.

1985 senesinden beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 senesinden beri sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır.

Rol aldığı bazı sinema ve dizi projeleri; Av Mevsimi, Ankara Ekspresi, Kül ve Ateş, Paramparça Aşklar’dır. 2001 senesinde “A Prodüksiyon” isimli şifrketinı kurarak halen yapımcı ve danışman olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2007 senesinde İzmit Halk Eğitimde Ford Otosan Tiyatro Kulübü oyuncuları tarafından sergilenen Moliere’in Cimri adlı oyunun rejisörlüğünü üstlendi. 2007-2009 sezonunda “Fikriye ve Latife Mustafa Kemal’i Sevdim” oyunun yapımcılığı ve süpervizörlüğünü üstlendi. 2007 senesinde bu oyun VIII. Lions Tiyatro Ödülleri’nde Tek Kişilik Prodüksiyon Ödülü’ne layık görüldü.

2007 senesinde 14 Şubat Dünya Öykü Günü, Türkiye PEN Yazarlar Derneği için, “Başkaları” adlı kısa tiyatro oyunun süpervizörlüğünü üstlendi.

2007 senesinde Dilruba Saatçi ile birlikte “Tiyatro Maan” adlı tiyatro gurubunu kurdu.

2008 senesinde “Çizgi” isimli tiyatro projesinin yapımcılığı ve yönetmenliğini, 2009 senesinde “Üç Kuruşluk Mahalle Dersleri” isimli müzikal projesinin yapımcılığı, süpervizörlüğünü ve besteciliğini yaptı.

20 kişiden oluşan “Kramp” ekibinin “Ritüel” isimli ritm, dans, müzik ve tiyatro projesinin yapımcılığı, kurgu ve yönetmenliğini yaptı.

2010 senesinde Nihan Aslı Elmas ile evlendi. Nil (d.2015) adında bir kızı mevcuttur.

1998 – 2000 senelerında 3 sezon olarak SHOW TV‘de yayına giren başrollerini Nilüfer Kurt ve İpek Tenolcay‘ın oynadığı “Örümcek” adlı dizide Kemal kişiliğini oynayarak dizi oyunculuğuna başladı.

Murat Aygen, Yapımcılığını Tunca Yönder’in yaptığı, 2005 senesinde çekilen “Ankara Ekspresi” TV. filminde Binbaşı Seyfi kişiliğini canlandırırken Mehmet Ulay ve Hadi Çaman ile bereber oynadı.

2010 senesinde yönetmenliğini Yavuz Turgul’un yaptığı “Av Mevsimi” adlı sinema filminde; Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor, Melisa Sözen, Okan Yalabık, Mahir İpek, Rıza Kocaoğlu, Mustafa Avkıran, Murat Serezli, Bartu Küçükçağlayan, Serkan Keskin, Rahmi Dilligil, Engin Hepileri ile beraber rol aldı.

2013 – 2014 senelerı içerisinde konusunu Ece Yörenç’in yazdığı “Medcezir” dizisinde; Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Defne Kayalar, Can Gürzap ile birlikte oynadı.

Murat Aygen , 18 Ağustos 2016 günü ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “Bodrum Masalı” adlı dizide Alperen Duymaz, Şevval Sam, Hilmi Cem İntepe, Timuçin Esen, Dilan Çiçek Deniz, Toprak Sağlam, Serhan Onat, Bora Cengiz, Kaan Çakır, Ebru Unurtan, Yener Gürsoy, Ezgi Şenler, Serel Yereli, Zehra Yılmaz, Nazlı Kar, Basri Albayrak, Cemalettin Çekmece, Tülin Yazkan, Tugay Bahşi ile birlikte oynadı.

2018 senesinde yönetmenliğini Hilal Saral‘ın yaptığı, konusunu Melek Gençoğlu‘nun yazdığı “Şahin Tepesi” adlı dizide Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner, Leyla Tanlar ve Mustafa Mert Koç ile birlikte rol aldı.

2019 senesinde Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan’ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa kişiliğini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan, yer aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Mucize Doktor (Tanju) (TV Dizisi)
2018 – Şahin Tepesi (Demir Akdora (Tuna’nın Eşi)) (TV Dizisi)
2018 – Yanımda Kal (Sinema Filmi)
2017 – 2018 – İstanbul’lu Gelin (TV Dizisi)
2016 – Bodrum Masalı (Evren) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Maral (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Medcezir (Faruk) (TV Dizisi)
2011 – Dedektif Memoli (Kürşat) (TV Dizisi)
2010 – Av Mevsimi (Şevket Altun) (Sinema Filmi)
2009 – Kül ve Ateş (Doktor Hakan) (TV Dizisi) 2009
2008 – Paramparça Aşklar (Cem) (TV Dizisi)
2005 – Ankara Ekspresi (Binbaşı Seyfi) (TV Filmi)
2000 – Evdeki Yabancı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
1998 – Örümcek (Kemal) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu