Murat Hazinedar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Hazinedar kimdir?, Murat Hazinedar kaç yaşında?, Murat Hazinedar evi nerede?, Murat Hazinedar nerelidir? Murat Hazinedar ev adresi?, Murat Hazinedar kaç yaşında?, Murat Hazinedar nerede oturuyor?, Murat Hazinedar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Hazinedar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1971 senesinde doğan Murat Hazinedar şu an için 50 yaşında ve burcundandır. Murat Hazinedar doğum yeri ise Beşiktaş, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AvukatSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Murat Hazinedar Kimdir? – Murat Hazinedar Evi Nerede? – Murat Hazinedar Nerede Oturuyor?

Murat Hazinedar Kimdir?, evi nerede?

Beşiktaş Belediye Başkanıdır.

Murat Hazinedar, 1971 senesinde CHP’li eczacı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da Beşiktaş’da Vişnezade’de Hüsrev Gerede caddesindeki evlerinde doğmuştur. Esasen Ordu, Fatsalıdır. Babası Yaşar Hazinedar, annesi İlhan Hazinedar’dır. İlkokulu Fatsa’da okuduktan sonra ortaokulu Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Ordu ilinin Fatsa beldesinde sahil kasabalarından biri olan Bolaman’da, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Hukuk Fakültesi’nde okurken tekstil ve ihracat firmalarında çalıştı.

Murat Hazinedar, 1997 – Nisan 2014 senelerı içerisinde; bunun yanında kurucusu olduğu Hukuk Bürosu’nun Baş avukat’lığını yürüttü.

1989-1995 senelerı içerisinde çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev alan Murat Hazinedar, bunun yanında Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Almanya’da faaliyet gösteren Denge A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

1986 senesinde halen 16 yaşındayken ANAP gençlik kollarında siyasi hayatına başladı. Sonra ANAP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu, 1995 senesinde ayrıldı. 1999 senesinin Aralık ayında CHP’ye girdi. 2000 senesinde CHP Kurultay Delegeliği yaptı. 2009 senesinden beri siyasi mücadelesini TDH’de (Türkiye Değişim Hareketi) sürdürdü.

2011 senesinde genel seçimlerde Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katıldı, fakat seçilemedi. 2013 senesinde Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP’ye yeniden üye oldu.

2014 yerel seçimlerinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde %77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçildi.

Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veriyor olmasının bunun yanında “Temiz Hava ve Temiz Su” projesini geliştirmek, desteklemek ve bilgilendirmek maksadıyla; Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yapmıştır. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Murat Hazinedar’ın 28 Temmuz 1996 tarihinde evlendiği eşi Özlem Hazinedar’da avukattır. Yaşatan (d.1998) adında bir oğlu mevcuttur. 2016 senesinin Ocak ayında boşanmak için mahkemeye müracaat ettiler.

4 Ocak 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığınca Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamı içinde mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; bunun bunun yanında belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve buna karşılık olarak haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar sebebiyle Murat Hazinedar Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.

Murat Hazinedar, 15 Şubat 2019 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi kullanıcı hesabı’nden istifa etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker