Biyografi

Murat Kekilli Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Kekilli kimdir?, Murat Kekilli kaç yaşında?, Murat Kekilli evi nerede?, Murat Kekilli nerelidir? Murat Kekilli ev adresi?, Murat Kekilli kaç yaşında?, Murat Kekilli nerede oturuyor?, Murat Kekilli nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Kekilli hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Nisan.1968 senesinde doğan Murat Kekilli şu an için 53 yaşında ve Koç burcundandır. Murat Kekilli doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Murat Kekilli Kimdir? – Murat Kekilli Evi Nerede? – Murat Kekilli Nerede Oturuyor?

Murat Kekilli Kimdir?, evi nerede?

“Bu Akşam Ölürüm” adlı şarkısı ile ünlü oldu.

Murat Kekilli, 18 Nisan 1968 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babasının adı Mustafa Kekilli, annesinin adı Sıdıka Kekilli’dir. Hüseyin Kekilli (d.1971) adında kardeşi mevcuttur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da bitirdi. Müzik hayatına ilk piyano ile başladı.

Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanışıp onun yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür. Parmaklarına bakar çok güzeldir ve arkadaşı Barış Manço‘nun şarkısını çalıyordur. Ondan dolayı piyanoya hayran olmuş ve öğrenmiştir.

Murat Kekilli, 1989 senesinde askerlik görevini yapmaya başladı, 1991 senesinde bitirdi. 1992-1993 sezonunda Adana devlet konservatuar sınavlarını kazanandı ve bir yıl kadar devam edip ayrıldı. 1994 senesinde İstanbul’a geldi. Daha sonra Yolcular adlı grup ile çalışmalarına başlar. Aynı yıl ilk grubunun ismi olan Kilikyalıları kurdu.

1996 senesinde ilk albümü “Vay Be! Eşek Gözlüm” adı ile çıkardı. 1999 senesinde “Bu Akşam Ölürüm” adlı albümünü çıkardı. Büyük bir ilgi gören bu albüm aracılığıyla tüm Türkiye’de tanındı.

Murat Kekilli, İstanbul’da yaşamaktadır.

2013 senesinde “Gümüş Teller” albümü ile tekrar müzik hayatına döndü.

Ödülleri :
2000 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – Rock En kaliteli sanatçı ödülü

Albümleri :
1996 – Vay Be! Eşek Gözlüm
1999 – Bu Akşam Ölürüm
2000 – Vay Be
2002 – Yedialtı
2004 – Avara
2006 – Bir Ahir Zaman
2010 – Kalbimdeki Darp
2013 – Gümüş Teller

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün