Biyografi

Murat Özdemir Kimdir? Nerelidir?

Murat Özdemir Kimdir? – Murat Özdemir Evi Nerede? – Murat Özdemir Nereli?

Murat Özdemir kimdir?, Murat Özdemir kaç yaşında?, Murat Özdemir evi nerede?, Murat Özdemir nerelidir? Murat Özdemir ev adresi?, Murat Özdemir kaç yaşında?, Murat Özdemir nerede oturuyor?, Murat Özdemir nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Özdemir hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1973 senesinde doğan Murat Özdemir şu an için 48 yaşında ve burcundandır. Murat Özdemir doğum yeri ise Mengen, Bolu olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Aşçı olarak devam ettirmektedir.

Murat Özdemir Kimdir?, evi nerede?

Survivor 2019 da yarışacak ilk isim MasterChef programıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Murat Öztürk oldu.

Murat Özdemir, 1973 senesinde Bolu, Mengen’de doğmuştur. 3 ablası mevcuttur. Aşçı bir aileden gelen Murat Özdemir’in kendisi de aşçılık yapıyor. 13 yaşında Kalyon Otel’de çalışmaya başladı. Daha sonra da bir yıl kadar Swissotel’de çalıştı.

1996 senesinde Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği’nde dört yıl çalıştı. Bunun yanında İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bir süre Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde çalıştı.

2000 senesinden 2002 yılına kadar Çırağan otelinde Tuğra Restoran soğuk meze şefi olarak çalışırken işten atıldı. İşsiz kalınca Antalya’daki Kremlin Palace WOW Otel’de İtalyan mutfağı şefi olarak çalışmaya başladı. Daha sonra bu otelden de ayrılarak Lara’da ‘Bolulu Murat Şefin Köftecisi’ adını verdiği kendi köfteci dükkânını açtı. Ardından Pideci, nargile kafe ve Türk yemekleri restoranı da açtı ve işletti. Kış sezonunda işler kötü gitmeye başlayınca 4 dükkânı da satarak İstanbul’a gitti.

İstanbul’da her gün farklı semt pazarlarında açtığı tezgâhta zeytinyağlı yiyecekler satmaya başladı.

Murat Özdemir, ilk evliliğini çalıştığı otelin sahibinin kızı ile yaptı ve 5 yıl evli kaldı. İkinci evliliğini kendinden 12 yaş küçük biri ile yaptı ve bu evliliğinden 2002 doğumlu Zehra adında bir kızı mevcuttur. İkinci eşinden de 2004 senesinde boşandı. 2016 senesinde başka biriyle evlenmiştir.

TV8‘de 7 Mayıs 2018 tarihinde başlayarak yayına giren “Yemekteyiz” adlı yemek yarışması programına katıldı. Programın finalinde tepki çeken sözleri sebebiyle ve programın sunucusu Onur Büyüktopçu‘nun sözünü sık sık kestiği için programdan kovulan Murat Özdemir, 2018 senesinde MasterChef jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu olan “MasterChef Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Ancak bu yarışmada da davranışları sebebiyle devamlı eleştirilen Özdemir, programdan diskalifiye edildi.

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu