Biyografi

Murat Özyeğin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Özyeğin kimdir?, Murat Özyeğin kaç yaşında?, Murat Özyeğin evi nerede?, Murat Özyeğin nerelidir? Murat Özyeğin ev adresi?, Murat Özyeğin kaç yaşında?, Murat Özyeğin nerede oturuyor?, Murat Özyeğin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Özyeğin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ocak.1976 senesinde doğan Murat Özyeğin şu an için 45 yaşında ve Oğlak burcundandır. Murat Özyeğin doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Murat Özyeğin Kimdir? – Murat Özyeğin Evi Nerede? – Murat Özyeğin Nerede Oturuyor?

Murat Özyeğin Kimdir?, evi nerede?

Fiba Holding yönetim kurulu üyesi ve Özyeğin Üniversitesi mütevelli heyeti üyesidir.

Murat Özyeğin, 10 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası iş adamı Hüsnü Özyeğin, annesi Ayşen Özyeğin’dir. Ayşecan Özyeğin (d.1981) adında bir kız kardeşi mevcuttur. Amerika Pensilvanya’da Carnegie Mellon Üniversitesinde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal eğitimi alarak 1998 senesinde mezun oldu. Mezuniyetinin sonrasında 1998 senesinde Brooklyn, Connecticut, Amerika merkezli Bear Stearns & Co. Yatırım Bankası’nın New York ofisinde “Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu”nda “Finansal Analist olarak” çalışmaya başladı. 2000 senesinde aynı bankanın Londra ofisinde Kıdemli Analist olarak görevine devam etti.

2003 senesinde Harvard Üniversitesinde işletme yönetimi yüksek lisansı eğitimini bitirdi ve Türkiye‘ye döndü. Babası iş adamı Hüsnü Özyeğin’in kurduğu Fiba Holding ve Finansbank’ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümlerini kurdu.

Murat Özyeğin, halen Fina ve Fiba Holding’lerinde yönetim kurulu kullanıcı hesabı; Doğal Hayatı Koruma Vakfı ve Özyeğin Üniversitesi’nde mütevelli heyeti kullanıcı hesabı; Fiba Grubu’nda Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Başkanlığı; Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Murat Özyeğin, 2001 senesinde İtalyan asıllı İzmirli Edwina Sponza ile evlendi. Yaz Özyeğin (d. 2010), Lal Özyeğin (d. 2003), Ege Özyeğin (d. 2005) adlarında 3 çocuğu mevcuttur. 2012 senesinde boşandılar.

Murat Özyeğin, 2016 senesinden beri avukat Yasemin Güçkan ile birliktedir.

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Murat Özyeğin Girişimcilik Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün