Biyografi

Murat Taşer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Taşer kimdir?, Murat Taşer kaç yaşında?, Murat Taşer evi nerede?, Murat Taşer nerelidir? Murat Taşer ev adresi?, Murat Taşer kaç yaşında?, Murat Taşer nerede oturuyor?, Murat Taşer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Taşer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.195814.Mart.2020 senesinde doğan Murat Taşer şu an için 62 yaşında ve burcundandır. Murat Taşer doğum yeri ise Bornova, İzmirİzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamıSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Murat Taşer Kimdir? – Murat Taşer Evi Nerede? – Murat Taşer Nerede Oturuyor?

Murat Taşer Kimdir?, evi nerede?

Murat Taşer, 1958 senesinde İzmir Bornova’da doğmuştur. Babası Bornovalı, annesi Ödemiş’lidir.

İlkokul ve ortaokulu Bornova Kars ilkokulu’nda okudu, lise eğitimini de Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nde yaptı., Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Uygulamalı Matematik Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olunca aile şirketlerinde çalışmaya başladı. Aynı zamanda DYP’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı, 3 dönem Bornova İlçe Başkanlığı 1 dönem de il sekreterliği görevlerini üstlendi.

1994 senesinde Bornova Belediye Başkan adayı olan Taşer, 1995 senesinde MHP İzmir İkinci Bölge ikinci sıra milletvekili adayı gösterildi.

1994 senesinde 80 çiftlik sahibi arkadaşı ile birlikte; Bugün 10 bin üyesi bulunan İzmir Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’ni kurdu. Bu birliğin başkan yardımcılığını da yaptı. İzmir’e bağlı tüm köylerde besicilere hayvan besleme teknikleri hususunda seminer verdi. Halen damızlık düve yetiştiriciliği ve süt inekçiliği yapmaya devam ediyordir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Dr. Burhan Özfatura’nın zamanında, 1994 senesinde İZBAK (Ağır Bakım ve Atölyeler) Genel Müdürlüğü yaptı. Toplu konutta büyük çığır açan EVKA’ların yapımını gerçekleştiren, Ege Şehir Planlama Genel Müdürlüğü görevini de üstlendi. Bornova, Çiğli, Gaziemir’de EVKA 4- EVKA 5- EVKA6- EVKA7 projelerini hayata geçirdi, 11 bin 500 toplu konutu 3,5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak, özellikle dar ve orta gelirlilere yönelik mühim bir hizmete imza attı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Genel Müdürlüğü zamanında 25 birim ve 8. 500 personelden sorumlu oldu. İzmir’in en büyük rekreasyon alanı İnciraltı Gençlik Merkezi Rekreasyon Alanı’nın yapımının sorumluluğunu üstlendi.

Ankara’da da Melih Gökçek’le de çalışmış. Ankara Büyükşehir Belediyesi BELTAŞ Genel Müdürlüğü’nde de görev yaptı. BELKO Genel Müdürlüğü görevinde ise Ankara’nın asfalt ve alt yapısından sorumlu olan Taşer, Bakanlar Kurulu Kararı ile özel görevlendirilen BELKO’nun Genel Müdürü sıfatıyla yurt dışından Rusya ve özellikle Güney Afrika’daki kömür ocaklarından çevre kirliliğine yol açmayan kömürlerin temini ile alakalı çalışmaları yürüttü. Ankara’nın hava kirliliğinin önlenmesi hususundan da sorumlu olduğu zamanlarda başkentin havasının temizlenmesi hususunda da mühim hizmetlerde bulundu.

Murat Taşer, 1981 senesinde İzmirli Nilgün Taşer ile evlendi. Ebru ve Yiğit adında İki çocuğu mevcuttur.

MHP önderi Devlet Bahçeli tarafından, 2014 yerel seçimlerinde MHP İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak bilgisi verildi.

Murat Taşer, 14 Mart 2020 tarihinde İzmir‘de kalp krizi neticesinde 62 yaşında vefat etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün