Biyografi

Murat Ünalmış Kimdir? Evi Nerede?

Murat Ünalmış Kimdir? – Murat Ünalmış Evi Nerede? – Murat Ünalmış Nereli?

Murat Ünalmış kimdir?, Murat Ünalmış kaç yaşında?, Murat Ünalmış evi nerede?, Murat Ünalmış nerelidir? Murat Ünalmış ev adresi?, Murat Ünalmış kaç yaşında?, Murat Ünalmış nerede oturuyor?, Murat Ünalmış nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Ünalmış hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Nisan.1981 senesinde doğan Murat Ünalmış şu an için 40 yaşında ve Boğa burcundandır. Murat Ünalmış doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Murat Ünalmış Kimdir?, evi nerede?

Murat Ünalmış, 23 Nisan 1981 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. Esasen Kayseri’li olan Murat Ünalmış, ortaokul bittikten sonra İstanbul‘a gelmiştir. 14 yaşında Kayseri Meysu’da oynarken Fenerbahçe‘ye transfer olunca İstanbul’a gitmiştir. Lise senelerında işinde uzman olarak Fenerbahçe Kulübü’nde basketbol oynadı. 20 yaşında basketbol oynamayı bıraktı. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü okuyarak bitirdi. Ardından “Akademi İstanbul”da oyunculuk eğitimi aldı.

1.96 cm’lik boyu olan Murat Ünalmış, basketbol kariyerinden sonra başladığı oyunculuk hayatı, birkaç dizinin sonrasında ilk sinema filmi Mahsun Kırmızıgül‘ün yönettiği Güneşi Gördüm filminde tanınarak değişti. Yine Mahsun Kırmızıgül‘ün New York’ta Beş Minare filminde de rol almıştır. ATV’de yayına giren “Şöhret” adlı dizide başrol “Mert” kişiliğini canlandırdı.

Murat Ünalmış, kendi kendine hobi olarak Klarnet çalmayı öğrenmiş.

2010 senesinde Fox Tv dizisi Yer gök aşk dizisinde başrolü birlikte oynadığı Birce Akalay ile 17 Mayıs 2011 tarihinde evlendi. 1,5 yıl sonra 29 Aralık 2012 tarihinde boşandı.

Murat Ünalmış, 2017 senesinin yaz aylarında 25 Film’in yapımcılığını, Berat Özdoğan ve Selim Demirdelen’in yönetmenliğini üstüne aldığı ve konusunu Rahşan Çiğdem İnan’ın yazdığı “Deli Gönül” adlı dizide oynadı. “Deli Gönül”ün oyuncu kadrosunda başrol oyuncuları Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın bunun yanında Ogün Kaptanoğlu, Macit Sonkan, Nilgün Karababa, Mine Tüfekçioğlu, Barış Yalçın, Zuhal Yalçın, Yılmaz Şerif, Hayal Ada Topakkaya gibi usta ve genç bir çok oyuncu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Deli Gönül (Mehmet Kadir Ölçek) (TV Dizisi)
2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Arif) (TV Dizisi)
2015 – Seddülbahir 32 Saat (Mahmut Sabri) (TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Ali) (TV Dizisi)
2012 – Babalar Ve Evlatlar (Burhan) (TV Dizisi)
2010 – 2012 – Yer Gök Aşk (Yusuf) (TV Dizisi)
2010 – Newyork’ta Beş Minare (Ülkücü Reisi) (Sinema Filmi)
2010 – Lale Devri (Yusuf Hancıoğlu) (TV Dizisi)
2009 – Kasaba (Haydar) (TV Dizisi)
2009 – Güneşi Gördüm (Mamo) (Sinema Filmi)
2009 – Gecenin Kanatları (Yusuf) (Sinema Filmi)
2008 – Rüzgar (Poyraz) (TV Dizisi)
2007 – Sır Gibi (Mehmet) (TV Dizisi)
2005 – 2006 – Şöhret (Mert Erdem) (TV Dizisi)
2005 – Üç Kadın (TV Dizisi)
2004 – Celal Oğlan (Celal Oğlan) (TV Filmi)
2003 – Sınırlı Aşk (TV Dizisi)
2003 – Kurşun Yarası (Seyit) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün