Mustafa Çalışkan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mustafa Çalışkan kimdir?, Mustafa Çalışkan kaç yaşında?, Mustafa Çalışkan evi nerede?, Mustafa Çalışkan nerelidir? Mustafa Çalışkan ev adresi?, Mustafa Çalışkan kaç yaşında?, Mustafa Çalışkan nerede oturuyor?, Mustafa Çalışkan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mustafa Çalışkan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1968 senesinde doğan Mustafa Çalışkan şu an için 53 yaşında ve burcundandır. Mustafa Çalışkan doğum yeri ise Nevşehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Mustafa Çalışkan Kimdir? – Mustafa Çalışkan Evi Nerede? – Mustafa Çalışkan Nerede Oturuyor?

Mustafa Çalışkan Kimdir?, evi nerede?

İstanbul İl Emniyet Müdürü

Mustafa Çalışkan, 1968 senesinde Nevşehir’de doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’de tamamlayarak 1983 senesinde Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 senesinde Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 senesinde mezun oldu.

1991 senesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak vazifeye başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya ve Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 senelerı içerisinde BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 senelerı içerisinde da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.

Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı’na bağlı Din Sosyolojisi Bilimdalı’nda doktorasını bitirmiştir.

2014 yılı Ocak ayında İstanbul’a emniyet müdürlüğü emrine atanan Dr. Mustafa ÇALIŞKAN Yıkıcı Bölücü Örgütlerle Mücadele, VİP, Terörle Mücadele Kurslarını görmüştür. 31 Ağustos 2015 tarihine kadar İstanbul emniyet müdürlüğünde Terörle Mücadele, Bomba İnceleme ve İmha ile Tanık Koruma Şube Müdürlüklerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı görevi yaptı. Haziran 2015 ayında terfi alarak 1. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.

İyi derece İngilizce bilen Dr. Mustafa ÇALIŞKAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İstanbul İl Emniyet Müdürü olan Selami Altınok’un 28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından erken seçim hükümetinde içişleri bakanı olarak atanması sebebiyle İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü koltuğu boşalmıştı. Mustafa Çalışkan, 31 Ağustos 2015 tarihinde vekaleten İçişleri Bakanı görevine getirilen Selami Altınok’tan boşalan makama İstanbul İl Emniyet Müdürü olarak atandı. Hemen sonrasında 2 Eylül 2015 tarihinde asaleten İstanbul İl Emniyet Müdürü oldu.

Mustafa Çalışkan, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETO’cuların kalkıştıkları darbe teşebbüsünde Boğaziçi Köprüsü‘nün kapatıldığını telsizden duyunca, iki korumasıyla bölgeye hareket etti. İstanbul İl Emniyet Müdürü olarak Mustafa Çalışkan ve yanında bulunan iki korumasına köprüde bulunan darbeci askerler tarafından ateş açıldı. Çalışkan yara almadan olayı atlatırken, korumalarından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Münir Alkan şehit oldu, diğer polis memuru Mehmet Önay ise yaralı olarak kurtuldu. Yara almadan kurtulan Çalışkan, daha sonra yapılan tüm operasyonları koordine etti.

Mustafa Çalışkan, 16 Haziran 2020 tarihinde Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Yerine Zafer Aktaş getirildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker