Biyografi

Mustafa Erdoğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mustafa Erdoğan kimdir?, Mustafa Erdoğan kaç yaşında?, Mustafa Erdoğan evi nerede?, Mustafa Erdoğan nerelidir? Mustafa Erdoğan ev adresi?, Mustafa Erdoğan kaç yaşında?, Mustafa Erdoğan nerede oturuyor?, Mustafa Erdoğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mustafa Erdoğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1965 senesinde doğan Mustafa Erdoğan şu an için 56 yaşında ve burcundandır. Mustafa Erdoğan doğum yeri ise Hakkari olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYönetmen olarak devam ettirmektedir.

Mustafa Erdoğan Kimdir? – Mustafa Erdoğan Evi Nerede? – Mustafa Erdoğan Nerede Oturuyor?

Mustafa Erdoğan Kimdir?, evi nerede?

Mustafa Erdoğan, 1965 doğumlu gazeteci ve sanat yönetmeni. Erdoğan kurduğu halk dansları topluluğu Sultans of the Dance ile (daha sonra ismi Anadolu Ateşi olarak değiştirildi) Türkiye’de ve yurtdışında bir çok gösteriye imza attı.

Mustafa Erdoğan, 1965’de Hakkari’de Nazım Erdoğan ve Süheyla Erdoğan çiftinin büyük oğulları olarak dünyaya geldi. Oyuncu Yılmaz Erdoğan ve ses sanatcısı Deniz Erdoğan kardeşleridir. Hacettepe ÜniversitesiFelsefe Bölümü’nü ve Gazi ÜniversitesiKamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.

Öğrenciliği esnasında halk dansları topluluklarında çalışan Erdoğan, bu sırada Türkiye’de ve dünya çapında gerçekleştirilen çeşitli festival ve yarışmalara katılmaya başladı. 1985 senesinde Gazi Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu’nu kuran Erdoğan, bu toplulukla Edirne, Kırklareli, Artvin, Van, Bitlis, Hakkari, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Muğla ve Aydın yörelerine ait halk danslarını sergiledi.

Mustafa Erdoğan, 19992000 senelerı içerisinde İstanbul-Gül Düşündürü Tiyatrosu’nda ve Beşiktaş Kültür Merkezi‘nde kareograflık yaptı.

1997’den beri Bilkent Üniversitesi’nde de halk oyunları üzerine çalışmalar yapmaya başlayan Erdoğan, derleme ve koreografik çalışmalar da yaptı ve 1999’da Türkiye’nin ilk özel dans topluluğu Sultans of the Dance’ı kurdu. Daha sonra Anadolu Ateşi adını alan topluluk, kardeşi Yılmaz Erdoğan’ın da süpervizörlüğünde Anadolu’nun zengin kültürünü danslarıyla tüm dünyaya tanıttı.

Dansçı aranıyor ilanlarının neticesinde seçilen 90 kişilik genç bir ekibin, yoğun tempolu ve özverili çalışmalarıyla hayata geçen Anadolu Ateşi, 3 Mayıs2001’deki ilk gösterinin sonrasında yurtiçinde ve yurtdışında (İsrail, Çin, Japonya, Lübnan, Katar, Almanya, Hollanda , İsviçre, Belçika, Azerbaycan, Bulgaristan, Lübnan, Ürdün, Romanya, Kıbrıs) 6 milyondan fazla seyirciye ulaştı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde Genel Sekreter Yardımcısı görevinde de bulunan Erdoğan, Demokrasi Gazetesi’nin ve Söz Dergisi’nin Ankara Temsilciliğini yürüttü bunun yanında Turkish Daily News Gazetesi’nde siyasi parti muhabirliği ve serbest gezi yazarlığı yaptı.

Mustafa Erdoğan, 5 Eylül2004’te ünlü şarkıcı Gülben Ergen’le evlendi. 18 Ocak 2007 tarihinde Atlas ismini verdikleri bir oğlu oldu. Daha sonra 22 Haziran 2009 tarihinde Ares ve Güney adını verdikleri ikiz oğulları dünyaya geldi. 11 Nisan 2012 tarihinde boşandılar.

Gazetecilik çalışmaları :
Çağdaş Gazeteciler Derneği – Genel Sekreter Yardımcısı
Ozgur Gundem gazetesi – Ankara Temsilcisi
Söz Dergisi – Ankara Temsilcisi
Turkish Daily News Gazetesi – Siyasi parti muhabirliği, serbest gezi yazarlığı

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu