Biyografi

Mustafa Selim Yaşar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mustafa Selim Yaşar kimdir?, Mustafa Selim Yaşar kaç yaşında?, Mustafa Selim Yaşar evi nerede?, Mustafa Selim Yaşar nerelidir? Mustafa Selim Yaşar ev adresi?, Mustafa Selim Yaşar kaç yaşında?, Mustafa Selim Yaşar nerede oturuyor?, Mustafa Selim Yaşar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mustafa Selim Yaşar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Mustafa Selim Yaşar şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Mustafa Selim Yaşar doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Mustafa Selim Yaşar Kimdir? – Mustafa Selim Yaşar Evi Nerede? – Mustafa Selim Yaşar Nerede Oturuyor?

Mustafa Selim Yaşar Kimdir?, evi nerede?

Nisan 2015 ayından beri Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Mustafa Selim Yaşar, 1956 senesinde İzmir’de doğmuştur. Babası Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar’dır. Annesinin adı Zuhal Yaşar’dır. Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu (d. 5 Şubat 1955) ve İdil Yiğitbaşı (d.1964) adında 2 kız kardeşi mevcuttur. 1976 senesinde Paris-Academi Arqueille Sorbonne üniversitesinden, 1980 senesinde New York Üniversitesinden ve 1981 senesinde New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans Bölümü’nden mezun oldu.

Mustafa Selim Yaşar, iş hayatına 1981 senesinde Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı. 8 yıl süre ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 1988-1996 senelerı içerisinde Yaşar Holding A.Ş. CFO görevini üstlendi, bunun bunun yanında aynı senelerda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi.

Mustafa Selim Yaşar, 1997-2000 senelerı içerisinde Otak-Desa A.Ş. ve Desa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu-İcra Başkanlığı görevlerini de üstlendi. 2000 senesinden beri İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Mustafa Selim Yaşar, 1991-1997 senelerı içerisinde Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmanın bunun yanında kurucu üyesi olduğu Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) 4 yıl süre ile Başkan Vekilliği’ni üstlendi.

2004-2009 senelerı içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi AKP Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Mustafa Selim Yaşar, halen bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Tunus Fahri Konsolosluğu’nu da yürütmektedir.

Mart 2014’ten beri Desa Enerji A.Ş., Dyo Boya A.Ş., Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Selim Yaşar, Nisan 2015’ten beri Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Mustafa Selim Yaşar, Yasemin Hanım ile evlidir. Durmuş (d.2003), Ata(d.2005) ve Ayşe Zuhal Yaşar (d.2011) adlarında 3 çocuğu mevcuttur.

Yaşar Holding bugün, dördü Türkiye’nin ilk 500 büyüğü içerisinde bulunan 21 şirketi, 23 fabrika ve tesisi, 7 bin 500 insana sağladığı iş olanağı, bini aşkın bayii ve 200 bin satış noktası ile Türkiye’nin ileri gelen gruplarından birisi konumunda. Daha çok, boya şirketi DYO, et ve süt ürünleri markası Pınar’la tanınmaktadır. DYO’nun açılımı “Durmuş Yaşar ve Oğulları” şeklindedir. Durmuş Yaşar ise Mustafa Selim Yaşar’ın dedesidir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün