Mustafa Şen Kimdir? Nerelidir?

Mustafa Şen Kimdir? – Mustafa Şen Evi Nerede? – Mustafa Şen Nereli?

Mustafa Şen kimdir?, Mustafa Şen kaç yaşında?, Mustafa Şen evi nerede?, Mustafa Şen nerelidir? Mustafa Şen ev adresi?, Mustafa Şen kaç yaşında?, Mustafa Şen nerede oturuyor?, Mustafa Şen nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mustafa Şen hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1966 senesinde doğan Mustafa Şen şu an için 55 yaşında ve burcundandır. Mustafa Şen doğum yeri ise Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Mustafa Şen Kimdir?, evi nerede?

Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak vazifelendirildi. GENAR araştırma şirketi genel müdürü. Akademisyen.

Mustafa Şen, 1966 senesinde Trabzon ilinin Akçaabat beldesinde doğmuştur. Trabzon Fatih Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde okudu oradan bitirmeden Tarih bölümüne geçerek 1995 senesinde mezun oldu. Ardından, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasına devam ediyordir.

Mustafa Şen, kurucu ortağı ve genel müdürü olduğu GENAR Araştırma ve Danışmanlık Merkezi’nde siyasal, sosyal ve pazar araştırmaları alanlarında bilimsel araştırma projeleri yönetti. Özellikle şehirler ve yerel yönetim projeleri üzerine çalıştı.

Fatih Üniversitesi’nde ve Haliç Üniversitesi’nde Araştırma Yöntemleri ve Siyasal İletişim dersleri verdi. Etiler ve Kilyos Polis Meslek Yüksek Okulu’nda Yönetim, Liderlik ve Sosyoloji dersleri verdi.

Yerel Üzerine Aykırı Yazılar başlıklı bir kitaptan başka, yazar ve araştırmacı dostlarıyla birlikte birlikte İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arkaplanı, Türkiye’de Konya İmajı, Kent ve Su, Suyla Gelen Kültür, 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması kitaplarını kaleme aldı.

Ayrıca Paris’in Kentsel Dönüşümü, Müslüman İsa, İstanbul Gecekondu Kültür İnsan, Adım Adım İstanbul (2 cilt), Kentli Yaşam Kılavuzu, Nasıl Bir Şehirde Yaşıyoruz, İstanbul’un İlkleri ve Enleri, İstanbul Kültür Atlası, İstanbul’un Semtleri Kitapçıkları (120 Semt), İstanbul: Tarihin Işıltısı, İstanbul: Su Gibi, İstanbul Mevlevihaneleri isimli kitapları yayına hazırladı.

İstanbul üzerine 20 kadar kısa belgeselden başka, İstanbul’un Şehirleri adında 14 ülkede çekilen 18 bölümlük bir belgeselin de yapımcısıdır.

Çeşitli gazete ve dergilerde bilimsel, felsefî ve edebî yazıları ile şiirleri yayınlandı. Ulusal ve ülkeler arası konferans ve sempozyumlarda bir çok bilimsel tebliğ sundu.

7 Haziran 2015 ve 1Kasım 2015 genel seçimlerinde AKP‘den İstanbul 1.bölge Milletvekili aday adayı oldu, fakat aday gösterilmedi.

Mustafa Şen, Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak vazifelendirildi.

Mustafa Şen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kitapları :
2013 – Kürt’üm, Ben de Doğruyum! (Evren Çelik Wiltse, İhsan Aktaş, Mustafa Şen)
2008 – Yerel Üzerine Aykırı Yazılar
2008 – İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arka planı
2005 – Türkiye’de Konya İmajı
2006 – Kent ve Su
2006 – Suyla Gelen Kültür
2004 – 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker