Biyografi

Mustafa Verşan Kök Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Mustafa Verşan Kök kimdir?, Mustafa Verşan Kök kaç yaşında?, Mustafa Verşan Kök evi nerede?, Mustafa Verşan Kök nerelidir? Mustafa Verşan Kök ev adresi?, Mustafa Verşan Kök kaç yaşında?, Mustafa Verşan Kök nerede oturuyor?, Mustafa Verşan Kök nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Mustafa Verşan Kök hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ocak.1960 senesinde doğan Mustafa Verşan Kök şu an için 61 yaşında ve Oğlak burcundandır. Mustafa Verşan Kök doğum yeri ise Çorlu, Tekirdağ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Mustafa Verşan Kök Kimdir? – Mustafa Verşan Kök Evi Nerede? – Mustafa Verşan Kök Nerede Oturuyor?

Mustafa Verşan Kök Kimdir?, evi nerede?

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörüdür.

Mustafa Verşan Kök, 10 Ocak 1960 tarihinde Tekirdağ, Çorlu’da doğmuştur. Babası TSK’da bir general idi. İlkokulu babasının görevi nedeni ile bulundukları Çek Cumhuriyetinde International School of Prague’da bitirdi. Atatürk Ankara Lisesi’nden1978 senesinde mezun olduktan sonra (ODTÜ) Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Petrol Mühendisliği Bölümünden 1983 senesinde mezun oldu. Aynı fakültede Petrol Mühendisliği Bölümünde1985 senesinde yüksek lisansını bitirdi. Ağustos 1985 – Kasım 1986 tarihleri içerisinde askerlik görevini yerine getirdi.

Mustafa Verşan Kök, 1987-1998 senelerı içerisinde Shell’de saha ve operasyon müdürü olarak çalıştı. Bunun yanında ODTÜ’de doktorasını 1990 senesinde bitirdi. Daha sonra da Fransa’da 1993-1994 senelerında (Ulusal Des Sciences Uygulamaları Enstitüsü, Laboratoire de Thermochimie Minerale) CNRS-Lyon Araştırma Merkezi’nde çalışmalarda bulundu. 1994-2000 senelerı içerisinde davetli araştırmacı olarak her sene İngiltere, Almanya ve Macaristan’a giden Mustafa Verşan Kök, 2001 senesinde profesör oldu.

2 Ekim 2001 – Ekim 2006 tarihleri içerisinde 6 yıl TÜBİTAK Başkan Danışmanı olarak çalıştı. Mayıs 2015’te ODTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’nı yürütmeye başlayan Prof. Dr. Kök, Kasım 2015’te Mühendislik Fakültesi dekanlığına seçildi.

Mustafa Verşan Kök, 2015 senesinden beri Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Dekanlık görevini yürütmekteydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne 28 Temmuz 2016 tarihinde Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök’ü atadı.

Mustafa Verşan Kök, evlidir ve bir kızı mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün