Biyografi

Nail Keçili Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nail Keçili kimdir?, Nail Keçili kaç yaşında?, Nail Keçili evi nerede?, Nail Keçili nerelidir? Nail Keçili ev adresi?, Nail Keçili kaç yaşında?, Nail Keçili nerede oturuyor?, Nail Keçili nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nail Keçili hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Nisan.1947 senesinde doğan Nail Keçili şu an için 74 yaşında ve Koç burcundandır. Nail Keçili doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Reklamcıİş adamı olarak devam ettirmektedir.

Nail Keçili Kimdir? – Nail Keçili Evi Nerede? – Nail Keçili Nerede Oturuyor?

Nail Keçili Kimdir?, evi nerede?

Nail Keçili, 1 Nisan 1947 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. İstanbul Avusturya Lisesini bitirdikten sonra iş hayatına atıldı. Annesinin babası CHP kurucusu, milletvekili, Nasuhi Baydar. Büyük dedesi 1926’da Atatürk‘e suikast davasında yargılanarak Ankara’da idam edilen Nail Bey’dir. Baba ise Demokrat Parti‘nin ileri gelenlerinden, zamanın tanınmış müteahhiti Nadir Bey’dir. Babası Nadir Bey 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra iflas edince intihar etmiş. Amcası Yenibahçeli Şükrü Bey ise Enver Paşa‘nın yaverliği yapan ve keskin nişancılığıyla tanınan ünlü bir İttihat ve Terakkici imiş. Baba tarafından Burdurlu Sarıkeçili aşiretinden. Keçili soyadı da buradan geliyor.

Spor faaliyetlerini kürek, yelken ve binicilik dallarında sürdürdü. Yelken ve yat hususunda yarışmacı ve yönetici olarak yoğun ve etkin çabalar verdi. 1980’de açık deniz yarış kulübü yönetim kurulu kullanıcı hesabıne, 1994’te ise Türk Denizcilik Derneğince Komodorluğa seçildi. Cenajans Yönetim Kurulu Başkanı da olan Keçili,1996 senesinde seçilen Galatasaray Yönetim Kurulunda görev aldı.

1969 senesinde Cenajans reklam şirketini kuran Nail Keçili, 1973 senesinde merkezi New York‘ta ve 96 ülkede 432 ofisi bulunan ve 154 şehirde faaliyet gösteren küresel bir reklam ve pazarlama ajansı olan Grey ile hizmet anlaşması yaptı, 1990 senesinde resmen ortak oldu.

1983 senesinde Hülya Avşar’ı bir şampuan reklamında oynatan Nail Keçili, bunun bunun yanında onun güzellik yarışmasına da katılmasına vesile olmuştur.

Süleyman Demirel, Turgut Özal, Tansu Çiller ve Bülent Ecevit‘in bunun yanında pekçok kamu bankasıyla çalıştı. THY‘nin de uzun seneler ajanslığını yaptı. Yakın dostları Dinç Bilgin ve Cavit Çağlar ile aynı davalardan birlikte hapis yattı.

Nail Keçili, Kendi alanında çalışan 18 değişik şirket ile birlikte 1995 senesinde holdingleşti. Egebank soruşturması sebebiyle gözaltına alındı. Bilahare serbest bırakıldı. 18 şirketin sahibi olarak girdiği cezaevinden 1,5 sene sonra çıktığında, elinde yalnızca üç şirket kaldı.

İngilizce ve Almanca bilen Nail Keçili, açık deniz AEK Viskomodorluğu, Türk Denizcilik Komodorluğu, Turmepa Yönetim Kurulu, TÜSIAD Yüksek İstişare Konseyi, Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti kullanıcı hesabı yapıyor. Aynı zamanda Aile Planlaması Vakfı ve Eğitim Gönüllüleri Vakfında görev yaptı.

Nail Keçili’nin en büyük hobisi deniz ve teknelerdir. Nail Keçili’nin ilk eşi Nilgün Keçili’den Nazlı Keçili adında bir kızı mevcuttur. İkinci eşi Suna Keçili’den de 28 Ocak 2004 tarihinde boşandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün