Biyografi

Natalia Oreiro Kimdir? Evi Nerede?

Natalia Oreiro Kimdir? – Natalia Oreiro Evi Nerede? – Natalia Oreiro Nereli?

Natalia Oreiro kimdir?, Natalia Oreiro kaç yaşında?, Natalia Oreiro evi nerede?, Natalia Oreiro nerelidir? Natalia Oreiro ev adresi?, Natalia Oreiro kaç yaşında?, Natalia Oreiro nerede oturuyor?, Natalia Oreiro nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Natalia Oreiro hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Mayıs.1977 senesinde doğan Natalia Oreiro şu an için 44 yaşında ve Boğa burcundandır. Natalia Oreiro doğum yeri ise Montevideo, Uruguay olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop ŞarkıcısıDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Natalia Oreiro Kimdir?, evi nerede?

1977, Uruguay doğumlu Arjantin‘li şarkıcı. Müzik dünyasındaki başarısının bunun yanında, rol aldığı dizilerle adını duyurmuş olan şarkıcı, Dj’lik yapmış ve reklam filmlerinde de rol almıştır.

Gerçek adı Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié olan Arjantin’li şarkıcı ve aktör Natalia Oreiro, 19 Mayıs1977‘de Uruguay’ın Montevideo kentinde dünyaya geldi.

Ailesi, Natalia’nın çok güzel bir yüze ve gülümsemeye sahip olduğunu düşünerek O’nu 8 yaşında iken tiyatro kurslarına yollamaya başladı. Oreiro, tiyatro eğitim hayatına başlamasından dört yıl sonra, ailesinin düşüncelerinin doğruluğunu ispatlıyordu. İlk reklam filminde oynadığında 12 yaşındaydı.

O senelerda Coca-Cola, Pepsi, Johnson & Johnson gibi ünlü markalarında aralarında bulunduğu 30‘u aşlın şirketin reklam filminde rol aldı.

16 yaşına geldiğinde ailesinden ayrılarak, star olma hayalleriyle Arjantin’e taşındı. Bir süre ArjantinMTV‘sinde VJ olarak çalışan Oreiro, 1995‘de Dulce Ane adlı dizide oynadı.

Bir sene sonra, 1996 senesinde 90-60-90 modelos (90-60-90’lık modeller) ve 1997‘de Arjantin’de adından çok söz ettiren, Ricos y Famosos (Zengin ve Ünlü) (Valeria karakteri ile) adlı dizilerde rol aldı.

1998‘de ilk albümü “Natalia Oreiro” ve ilk single’ı “Cambio Dolor“u çıkarttı. Cambio Dolor, Oreiro’nun 19981999 sezonunda sunduğu öğle kuşağı prime time şov’u Muñeca Brava‘nın açılış müziği oldu. Muñeca Brava, yayına girmesinden kısa bir süre sonra tüm Arjantinde hit oluyor ve yayına girdiği saatler içerisinde diğer tüm programları geride bırakıyordu. Program, Arjantinin bunun yanında birden çok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinde de gösterildi.

Muñeca Brava’daki başarısıyla Arjantin’in Emmy Ödülü sayılan Martín Fierro Ödülü‘ne iki kere aday gösterildi. Ocak 2000‘de E! Entertainment Television tarafından ( Amerikan Müzik ve Eğlence Kanalı ) “Yılın Ünlü Kişisi” ödülüne layık görüldü.

İkinci albümü “Tu Veneno2000, üçüncü albümü “Turmalina” ise 2002 senesinde müzik marketlerdeki yerini aldı.

31 Aralık2001‘de bir süredir birlikte olduğu erkek arkadaşı Ricardo Mollo ile Fernando de Noronha adasında evlendi. Eşi Mollo, Arjantinli rock grubu Divididos‘un önderliğini yapıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün