Biyografi

Necdet Pamir Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Necdet Pamir kimdir?, Necdet Pamir kaç yaşında?, Necdet Pamir evi nerede?, Necdet Pamir nerelidir? Necdet Pamir ev adresi?, Necdet Pamir kaç yaşında?, Necdet Pamir nerede oturuyor?, Necdet Pamir nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Necdet Pamir hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1954 senesinde doğan Necdet Pamir şu an için 67 yaşında ve burcundandır. Necdet Pamir doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Mühendis olarak devam ettirmektedir.

Necdet Pamir Kimdir? – Necdet Pamir Evi Nerede? – Necdet Pamir Nerede Oturuyor?

Necdet Pamir Kimdir?, evi nerede?

Necdet Pamir, 1954 senesinde Ankara‘da doğmuştur. Babası Dr. Fikret Pamir’dir. TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra 1980 senesinde ODTÜ Petrol Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Necdet Pamir, 25 yıl Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda her kademede (mühendis, şef, başmühendis, proje müdürü) olarak görev aldı. Petrol Taşıma ve Pazarlama Grup Başkanlığı ve Genel Müdür Muavinliği (1995-1996) yaptı. Başbakanlık Boru Hatları Koordinasyon Kurulu’nda TPAO temsilcisi olarak çalıştı (1995-1996). Daha sonra TPAO İnceleme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür Danışmanlığı gibi görevlerde bulundu.

1980-1995 senelerı içerisinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yönetim Kurulu Üyeliği, 1990-1995 senelerı içerisinde TMMOB Petrol Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Necdet Pamir‘in fazlasıyla Türkçe/İngilizce makalesi, söyleşileri ve kitap ve kitap bölümleri mevcuttur. Yurt içi ve dışında fazlasıyla konferansta konuşmacı olarak, radyo ve TV programına ise konuk olarak katıldı. Söyleşileri gazete ve dergilerde yayınlandı.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi üyesi olan Pamir, 2002-2005 seneleri içerisinde CHP Meclis Grup danışmanı, Enerji Komisyonu ve Bilim Platformu üyesi olarak da yer aldı.

2000-2001 senelerında ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi ) Başkan Yardımcısı; Enerji, Çevre ve Teknoloji Araştırmaları Masası Başkanı olarak görev yaptı. Halen Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Genel Koordinatörüdür.

2007 senesinde CHP’den Aksaray milletvekili adayı oldu.

Necdet Pamir, evlidir ve 2 çocuğu mevcuttur.

Kitapları :
2015 – Enerjinin iktidarı: enerji kaynaklarını elinde tutan, dünyayı elinde tutar
1999 – Bakü-Ceyhan boru hattı: Ortaasya ve Kafkasya’da bitmeyen oyun

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu