Nevzat Aydın Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nevzat Aydın kimdir?, Nevzat Aydın kaç yaşında?, Nevzat Aydın evi nerede?, Nevzat Aydın nerelidir? Nevzat Aydın ev adresi?, Nevzat Aydın kaç yaşında?, Nevzat Aydın nerede oturuyor?, Nevzat Aydın nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nevzat Aydın hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1976 senesinde doğan Nevzat Aydın şu an için 45 yaşında ve burcundandır. Nevzat Aydın doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Nevzat Aydın Kimdir? – Nevzat Aydın Evi Nerede? – Nevzat Aydın Nerede Oturuyor?

Nevzat Aydın Kimdir?, evi nerede?

Sahibi olduğu Yemeksepeti.com’u merkezi Almanya Berlin’de bulunan dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero şirketine 589 milyon dolara sattı. Satışdan sonra da şirketteki CEO görevine devam edecek.

Nevzat Aydın, 1976 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası Noter’dir.

Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 senesinde mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı. Master eğitimini bitirmeden döndü.

Amerika’da bulunduğu zamanda e-ticaret ile alakalı gelişmeleri yakında zamandan takip eden Nevzat Aydın, yemeksepeti.com projesini hayata geçirmek için 2000 senesinde Türkiye’ye döndü. Ocak 2001’de Yemeksepeti.com sitesini açtı ve 24 yaşında kendi işinin patronu oldu. 2 ortağı ile siteyi kurmak için 150 bin dolar harcadı. Birkaç yıl işlerin büyümesi ve Türkiye’de internetin yaygınlaşması için sabırla bekledi.

Yemeksepeti sipariş modeli önce İstanbul‘da başladı. Restoran sahipleriyle muhatap olmak istemeyen tüketiciler isteklerini mekana yazılı olarak bildirmenin pratikliğini yaşamaya başladı. Ardından Ankara ve İzmir‘de faaliyete geçti. Yemeksepeti bir anda 650 restoran, 70 bin üye kullanıcı, 5 milyon dolar ciro gibi sayılara ulaştı. Bu yakın gelecekteki büyük büyümenin de habercisi oldu. Yemeksepeti’ni hayata geçirdikten sonra ilk planda bazı restoranlardan olumlu olmayan tepkiler alan ekip, birkaç yıl boyunca işlerini inatla sürdürerek hatırı sayılır bir kitleye ulaşmayı başardı. Sonradan yalnızca Yemeksepeti için restoranlar kurulmaya başladı. Sokak içerisinde pek bilinmeyen küçük ölçekli restoranlar, Yemeksepeti ağına katılınca, yeni müşterilere açılma şansı yakaladı.

Yemeksepeti.com ile ülkemizdeki e-ticaret anlayışına çiçeği burnunda bir boyut getiren Nevzat Aydın, yemeksepeti.com’un CEO’sudur.

Nevzat Aydın, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu Üyesi ve Galata Business Angels Kurucu Üyesi’dir.
Yemeksepeti.com, Microsoft ve DorukNet tarafından gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Yarışması’nda 2004 ve 2005 senelerında organizasyonun en büyük ödülü olan Türkiye’nin “En İyi Web Sitesi” ödülünü 2 kez art arda kazanmış ve “E-Ticaret” ve “Servisler” kategorilerinde de birinci olmuştur. Yemeksepeti.com, Altın Örümcek Web Yarışması’ndaki başarılarına 2006 senesinde da yenilerini eklemiştir.

Yemeksepeti.com, 2007 senesinde Endeavor Derneği Türkiye Ofisi tarafından ’Endeavor Girişimcisi’ seçilmiştir. Seçim aşamasında girişimci atılımcılık, yenilikçilik, ektik değerler, rol model potansiyeli, ekonomiye katkı ve Endeavor ile uyum gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur. Yemeksepeti.com böylece Endeavor Türkiye Ofisi ve Endeavor’ın dünya çapındaki destek ağından, sermayeye ulaşımda aracılık, stratejik danışmanlık, mentorluk ve tanıtım desteklerinden yararlanabilme şansını elde etmiştir. Nevzat Aydın, yemeksepeti.com’un kuruluşundan beri gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar bundan dolayı 2010 senesinde CNBC-e Business dergisi tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genç Girişimcisi” seçilmiştir.

Nevzat Aydın, 2010 senesinde ABD Başkanı Barack Obama’nın 26–27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdiği Girişimcilik Zirvesi’ne tüm dünya çapından davet edilen 150 girişimci içerisinde bulunmaktadır.

2011 senesinde kuruluşunun 10. yılını kutlayan yemeksepeti.com’un fikir babası ve CEO’su Nevzat Aydın, 2011 senesinde Ekonomist dergisinin 3 bine yakın iş insanıyla yaptığı anketin sonuçlarından oluşan “Yılın İş İnsanları 2010″ araştırmasında “Yılın Erkek Girişimcisi” kategorisinde birinci seçilerek ödüllerine bir yenisini eklemiştir.

2011 yılı itibariyle bunun yanında da Trabzonspor Yönetim Kurulu’nda bulunmaktadır. Nevzat Aydın bunun yanında 22 ülkede yayına giren Dragons’ Den Türkiye programının 5 ‘ejderi’ içerisinde yer alıyor.

Ayrıca Nevzat Aydın, Hollanda Girişimcilik Programı -HOPE (Holland Program on Entrepreneurship) tarafından 16.11.2011 tarihinde Hollanda’da gerçekleştirilen ‘Meet The Dragons’ (Ejderlerle Buluşun) etkinliğine yatırımcı olarak katılmıştır.

Nevzat Aydın, 2015 yılı Mayıs ayında sahibi olduğu Yemeksepeti.com’u merkezi Almanya Berlin’de bulunan dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero şirketine 589 milyon dolara sattı. Satışdan sonra da şirketteki CEO görevine devam edecek. Ayrıca satıştan kazandığı bu paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanına paylaştırdı.

Nevzat Aydın, 2011 senesinde Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde Vogue dergisi internet editörü Melis Pekand ile evlendi.

2015 senesinin sonunda Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın ekibinde yer alarak Trabzonspor yönetimine girdi. Trabzonspor Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker