Biyografi

Nihat Altınkaya Kimdir? Nerelidir?

Nihat Altınkaya Kimdir? – Nihat Altınkaya Evi Nerede? – Nihat Altınkaya Nereli?

Nihat Altınkaya kimdir?, Nihat Altınkaya kaç yaşında?, Nihat Altınkaya evi nerede?, Nihat Altınkaya nerelidir? Nihat Altınkaya ev adresi?, Nihat Altınkaya kaç yaşında?, Nihat Altınkaya nerede oturuyor?, Nihat Altınkaya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nihat Altınkaya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Eylül.1979 senesinde doğan Nihat Altınkaya şu an için 42 yaşında ve Terazi burcundandır. Nihat Altınkaya doğum yeri ise Karabük olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Nihat Altınkaya Kimdir?, evi nerede?

Esas adı Nihat Alptuğ Altınkaya olan Nihat Altınkaya, 28 Eylül 1979 tarihinde Karabük’de dünyaya geldi. Esasen Rize’li olup, doğma büyüme Karabük’lüdür. İstanbul’da yaşıyor. İlk, orta ve liseyi Karabük’te okudu. Karabük Demir Çelik Lisesi Voleybol Takımında ve Emlak Bankası Spor Kulübünde oynayan Nihat Alptuğ Altınkaya sporcu kişiliğiyle de tanınır. Özellikle su sporlarına ilgi duymaktadır.Ayvalık’ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi da olarak çalışmıştır. Daha sonra İstanbul’a taşındığında buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almış Fenerbahçe Boks Kulübü’nde yer almıştır.

Fotomodelik ve mankenlik yapan Nihat Alptuğ Altınkaya, karizmatik ve ağır tavırları, mahsun bakışları ile takipçilerinin ilgisini çekmektedir.

Nihat Alptuğ Altınkaya, işinde uzman anlamda Ekol Drama Sanat Evinde Sanatsal eğitim almıştır.

Dizi oyunculuğuna “Binbir Gece” dizisi ile giriş yapmış ve sonrasında “Kurtlar Vadisi” dizisinde rol almıştır.

Fotomodel olan Nihat Altınkaya, bir çok sanatçının klibinde yer almıştır. Bunlar içerisinde Funda Arar‘ın “Özledim” parçasının klibinde, Yaşar‘ın “Sevda Sinemalarda” adlı parçasının klibinde, Nilgül’ün “Konuşamıyorum” ve “Sen” adlı parçalarının klibinde, Aylin Aslım’ın “ Ahh” klibi gösterilebilir. “Menekşe ile Halil” dizisinde Mithat’ın adamı Semih kişiliğini canlandırmaktadır. Yaprak Dökümü’nde Levent Tuncel kişiliğini canlandırmaktadır. “Tekin Acar Cosmetics”, “Tekstil Bank”, “Biskrem Dark”, “Vodafone Değişim Başladı” gibi çeşitli reklam filmlerinde oynamıştır. Karaca’ nın katalog çekimlerinde yer almıştır.

Nihat Altınkaya, bundan öncekilerde de 2005 senesinde “Fear Factör” müsabakasında da yer almıştır.

Survivor Ünlüler Gönüllüler’in ikincisi olan Survivor 2012’ye katılan Nihat Alptuğ Altınkaya yarışmaya katıldığı sırada 33 yaşında bulunmaktadır. Bu yarışmada birinci olmuştur.

Survivor Ünlüler Gönüllüler’in ikincisi olan Survivor 2012’ye katılan ihat Altınkaya yarışma için Dominik’e gitti. 2012 senesinde Acun Ilıcalı‘nın sunduğu bu yarışmada Nihat Altınkaya birinci olmuştur. Yarışmada Ünlüler takımında yarışanlar Alp Kırşan, Almeda Abazi, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler takımında Hasan Yalnızoğlu, Ece Begüm Yücetan, Asena Erdem, Cevher Pekçiçek, Gülen Sezmiş, Hayim Kohen, Serhat Özcan 2, Şansın Tokyay yarışmıştır.

Nihat Altınkaya, Aralık 2010 tarihinde İmre Altınkaya ile evlendi, Melek (d. 2012 ) ve Ayşe (d. Mayıs2013) iki kızı mevcuttur.

23 Ocak 2015 tarihinde Atv’de başlayan “Kara Ekmek” adlı dizinin ikinci sezonunda diziye dahil oldu. Başrolleri paylaşanlar Engin Hepileri, Özlem Yılmaz, Altan Erkekli, Ahmet Levendoğlu, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman, Elif Can Ongurlar gibi oyunculardır.

3 Nisan 2017 Tarihinde Star TV‘de gösterilmeye başlayan, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstüne aldığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstüne aldığı, konusunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi’nin öyküsünü konu alan “Söz” dizisinin başrollerinde Tolga Sarıtaş, Nihat Altınkaya, Aybüke Pusat, Meriç Aral, Çağan Atakan Arslan (Soldier), Serhat Kılıç, oynamaktadır.

Rol aldığı Dizi ve Filmler :
2017 – Söz (Yarbay Erdem) (TV Dizisi)
2016 – Yüksek Sosyete (Levent) (TV Dizisi)
2015 – Kara Ekmek (TV Dizisi)
2013 – Tozlu Yollar (TV Dizisi)
2013 – Karadayı (Sinan Koca) (TV Dizisi)
2010 – En Mutlu Olduğum Yer (Kemal) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Unutulmaz (Aras)(TV Dizisi)
2009 – Turquaze (Ediz) (Sinema Filmi)
2009 – Kahramanlar (Mete) (TV Dizisi)
2009 – Aşk Üçgeni (Tarık) (TV Filmi)
2008 – Kırmızı Işık (TV Dizisi)
2007 – Menekşe ile Halil (Semih) (TV Dizisi)
2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Ajan) (TV Dizisi)
2008 – Dudaktan Kalbe (Umut Altuğ)(TV Dizisi)
2009 – Yaprak Dökümü 4. Sezon (Levent Tuncel ) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu