Biyografi

Nilüfer Kurt Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nilüfer Kurt kimdir?, Nilüfer Kurt kaç yaşında?, Nilüfer Kurt evi nerede?, Nilüfer Kurt nerelidir? Nilüfer Kurt ev adresi?, Nilüfer Kurt kaç yaşında?, Nilüfer Kurt nerede oturuyor?, Nilüfer Kurt nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nilüfer Kurt hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ocak.1976 senesinde doğan Nilüfer Kurt şu an için 45 yaşında ve Oğlak burcundandır. Nilüfer Kurt doğum yeri ise Diyarbakır olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Nilüfer Kurt Kimdir? – Nilüfer Kurt Evi Nerede? – Nilüfer Kurt Nerede Oturuyor?

Nilüfer Kurt Kimdir?, evi nerede?

Türkiye’nin en mühim top modellerinden biri olmayı başaran tescilli güzellerimizden

Nilüfer Kurt, 10 Ocak 1976 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Doğduktan 15 gün sonra ailesi İzmir’e göç etmiştir. İzmir’de büyüdü iki şehrin kültüründe yetişti. . Annesi ve babasını trafik kazasında kaybetti. Mankenlikle başladığı iş yaşamında bazen oyunculuk ve sunuculuk da yaptı.

1994-1997 senelerı içerisinde Kanal D‘de “Böyle Gitmez” adlı programı Kadir İnanır ile birlikte sunan Nilüfer Kurt haberin mutfağında Yardımcı Koordinatörlük yaptı.

Nilüfer Kurt, 1997 senesinde Prestij Mankenlik Ajansı’nı Emel Yıldırım’dan devraldı. Genç mankenler yetiştirdi. 2011 senesinden beri oryantal Asena Onur Çakmak’ın resmi basın danışmanı ve menajeri oldu.

1997 senesinde TGRT televizyonunda Mehmetçik programını sunmaya başladı. 2000 senesinden 2005 yılına kadar Star TV’de “Paparazzi” adlı programı sundu. Çeşitli reklam filmlerinde oynadı.

1999 senesinde Las Vegas‘ta ülkemizi Türkiye güzeli olarak temsil etti.

1999 senesinde Hakan Altun‘un “Hani Bekleyecektin” şarkısının video klibinde oynadı.

1997 senesinde konusunu Arda Uskan’ın yazdığı ve yönetmenliğini Temel Gürsu ile Ömer Uğur’un yaptığı “Yasemin” adlı dizide Sibel Turnagöl, Tolga Savacı, Yaşar Alptekin, Alev Sezer, Sibel Gökçe, Yıldız Kaplan, Levent Özdilek, Kaan Girgin, Mesut Akusta, Yakup Yavru, Bekir Aksoy, Engin Koç, Salih Kırmızı, Aykut Sözeri, Engin Çağlar, Kuzey Vargın ile birlikte rol aldı.

1997 -2001 senelerı içerisinde yönetmenliğini Zeynep Tor‘un yaptığı “Örümcek” adlı dizide Nilüfer Kurt, İpek Tenolcay, Betül Arım, Asuman Dabak, Sezai Aydın, Aykut Sözeri, Kazım Akşar, Özgür Ozan ile birlikte oynadı.

2000 senesinde yönetmenliğini Samim Değer’in yaptığı “Hanım Ağa” dizisinde Nilüfer (Hanım Ağa) kişiliğini canlandırırken diğer rollerde Meltem Savcı, Sevda Ferdağ, Canan Mutluer, Tuncer Necmioğlu, Ayla Algan, Baykal Kent, Salih Güney, Sinem Öztufan, Cem Kurtoğlu oynadılar.

1963 senesinde Halit Refiğ‘in yönettiği, başrollerini Göksel Arsoy, Ekrem Bora ve Leyla Sayar‘ın paylaştığı ‘‘Şafak Bekçileri’’ filmi, yeni versiyonu ‘‘Hava Şahinleri’’ olarak 2001 senesinde TRT 1’de oynadı. Yönetmen Temel Gürsu‘nun çektiği dizide Nilüfer Kurt, Göksel Arsoy, Gökhan Arsoy ile başrol oynadı.

Flash Tv’nin yaptığı 2005 senesinde birbirinden ünlü isimlerle Ünlüler Çiftliği’nin ikinci bir versiyonu olan Ünlüler Teknesi/Yıldızlar Gemisi isimli yarışma programına katıldı. Şahsenem, Çılgın Sedat, Sibel Gökçe, Aydın Aydın, Nilüfer Kurt, Fadime, Berna Arıcı ve Ümit Yaşar birlikte yarıştı.

31 Ekim 2008 tarihinde Show Max‘te başlayan ve 25 Temmuz 2011 tarihinde son bulan “Nilüfer Kurt’la Show Zamanı” adlı, bir çok ünlüyü evinde ağırladıği talk show programını yaptı.

2011 senesinde Beylikdüzü White Corner AVM’ de Nilüfer Kurt’la Kadınca Sohbetler programını hazırlayıp sundu.

2011 senesinde Cem TV‘de canlı yayınla “Mutfakta Sağlık” programını sundu. Nilüfer Kurt; modellik, şarkıcılık, oyunculuk, yapımcılık ve (talk show da dahil) sunuculuk derken, show dünyasında elini attığı tüm işleri başarıyla yaparak günümüzde de etkin faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel gecelerde ve açılışlarda da sunucu olarak yer almakta, sahne çalışmalarına, ekstralarına devam ediyordir.

2014 senesinde ve 2015 senesinde Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve Tuğçe Kazaz ile birlikte Medeniyetler Defilesi’ni organize etti ve Türkiye turuna çıktı.

19 Ekim 2001 tarihinde uzun süredir nişanlı olduğu tekstilci Kemal Onuk ile evlendi. Nilüfer Kurt’un Kayra isimli bir kız çocuğu mevcuttur.

Albümleri :
2003 – Tövbekâr

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2002 – Muhteris Ruhlar (Deniz)(Sinema Filmi)
2001 – Hava Şahinleri (teğmen doktor)(TV Dizisi)
2000 – Hanım Ağa (Nilüfer) (Hanım Ağa) (TV Dizisi)
1997 – 2001 – Örümcek (Neslişah Danişment) (TV Dizisi)
1997 – Canısı (TV Filmi)
1997 – Yasemin (TV Dizisi)

Müzik ekibi :
2000 – Hanım Ağa (Vokal) (TV Dizisi)

Yaptığı Televizyon Programları :
1994 – Böyle Gitmez (Kadir İnanır’la) Kanal D 3 Sezon (Canlı)
1997 – Mehmetçik TGRT 2 Sezon
1997 – Paparazzi Star TV 4 Sezon (Canlı)
2005 – Ünlüler Teknesi 1 Sezon (Canlı)
2008 – Nilüfer Kurt’la Show Zamanı Showmax, 3 Sezon 107 program (Canlı)
2011 – Mutfakta Sağlık Cem TV, 1. Sezon (Canlı)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün