Niyazi Kahveci Kimdir? Nerelidir?

Niyazi Kahveci Kimdir? – Niyazi Kahveci Evi Nerede? – Niyazi Kahveci Nereli?

Niyazi Kahveci kimdir?, Niyazi Kahveci kaç yaşında?, Niyazi Kahveci evi nerede?, Niyazi Kahveci nerelidir? Niyazi Kahveci ev adresi?, Niyazi Kahveci kaç yaşında?, Niyazi Kahveci nerede oturuyor?, Niyazi Kahveci nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Niyazi Kahveci hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Niyazi Kahveci şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Niyazi Kahveci doğum yeri ise Beşköy, Köprübaşı ilçesi, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise BürokratAkademisyen olarak devam ettirmektedir.

Niyazi Kahveci Kimdir?, evi nerede?

Prof. Dr. Niyazi Kahveci, 2012 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi iken Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na atandı.

Niyazi Kahveci, 1956 senesinde Trabzon, Köprübaşı, Beşköy Yılmazlar Mahallesinde doğmuştur. Babası da uzun seneler din görevlisi olarak hizmet vermiştir. Oda küçük yaşlardan beri din eğitimi almıştır. Adnan Kahveci amcaoğlu’dur. İstanbul Beşiktaş’ta büyüdü. İlk ve orta öğretimini Beşiktaş Büyük Esma Sultan İlkokulu ve Fatih İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Kahveci, Haseki Eğitim Merkezi’nde ihtisasını yaptı. İngiltereManchester Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sosyal Bilimler eğitimi alan Kahveci, master ile doktorasını da aynı fakültede yaptı.

Bürokratik görevlerde de bulunan Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği’nde 1. derece diplomatik görevde bulundu.

Niyazi Kahveci’nin, fazlasıyla Türkçe ve İngilizce makaleleri ve kitapları mevcuttur. Kur-an’ı Kerim’i Arapça’dan İngilizceye çevirmiştir.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde de akademik ve idari görevlerde bulunan Prof. Dr. Niyazi Kahveci, 2012 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi iken Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na atandı.

Meslek hayatı boyunca verdiği dersler: İnsan ve Toplum Bilimleri, Milletlerarası İlişkiler, Felsefe, Sağlık Sosyolojisi, Ekonomi, Eğitim Felsefesi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sosyoloji, Siyâset Bilimi, Siyâsî Düşünceler Târihi, Milletlerarası Politikada Din, Toplumsal Yapılar ve Târihî Dönüşümler, Din Sosyolojisi, Ahlak Sosyolojisi, Gençlik Sosyolojisi, Bilgi Sosyolojisi.

Bugüne kadar Milli ve Milletlerarası, Türkçe, İngilizce tebliği ve ilmi makaleleri kitap halinde yayınlanmıştır. Bunlardan bazıları;
İslam Siyaset Düşüncesi, Çağımız ve Türkiye & Düşün ve Bilim Alanları, İniş Sırası ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi, Tevrat’ta Sosyal Düşünce, Tevrat’ta Siyasal Düşünce, İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi, İslam Siyaset Düşüncesi, İnsan Hakları ve İslam, Demokrasi ve İslam, Al-Qur’an Al-Karim Kur’an-ı Kerim’in İngilizce Meali, Mutezile ile Şi’a Arasında Siyasal Tartışma ve English Translation of al-Qur’an al Karim in Chronological Order..

Herkesin sattığı ve herkesin satın aldığı ama hiç kimsenin kullanmadığı tek şey var günümüzde; o da dindir.” Prof. Dr. Niyazi Kahveci.

2008 senesinde Anavatan Partisine girdi ve 29 Mart 2009 tarihinde yapılan seçimlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlığı için Anavatan partisinden aday oldu.

Prof. Dr. Niyazi Kahveci, 2012 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi iken Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na atandı.

Kitapları :
2018 – Çağımız ve Türkiye
2017 – İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi
2012 – English Translation of al- Qur’ân al-Karîm in Chronological Order
2012 – İslam Siyaset Düşüncesi
2012 – Tevrat’ta Siyasal Düşünce
2011 – Tevrat’ta Sosyal Düşünce
2006 – Mutezile ile Şi’a Arasında Siyasal Tartışma
1995 – İnsan Hakları ve İslam
1994 – Demokrasi ve İslam
1993 – The Basic of Islam

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün