Biyografi

Nur Yerlitaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nur Yerlitaş kimdir?, Nur Yerlitaş kaç yaşında?, Nur Yerlitaş evi nerede?, Nur Yerlitaş nerelidir? Nur Yerlitaş ev adresi?, Nur Yerlitaş kaç yaşında?, Nur Yerlitaş nerede oturuyor?, Nur Yerlitaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nur Yerlitaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Ağustos.195527.Nisan.2020 senesinde doğan Nur Yerlitaş şu an için 65 yaşında ve Aslan burcundandır. Nur Yerlitaş doğum yeri ise Vefa, İstanbulİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tasarımcı olarak devam ettirmektedir.

Nur Yerlitaş Kimdir? – Nur Yerlitaş Evi Nerede? – Nur Yerlitaş Nerede Oturuyor?

Nur Yerlitaş Kimdir?, evi nerede?

Modacı, Tasarımcı

Nur Yerlitaş, 11 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul Vefa’da doğmuştur. Anne tarafından Arap, baba tarafından ise Giresunludur. Annesinin adı Saadet Yerlitaş’dır. Benan adında bir kız kardeşi mevcuttur. Dobralığı ile biliniyor. Bundan dolayı sözünü sakınmak hiç ona göre değil. Kendisini “dikişçi” ve “kostüm tasarımcısı” olarak tarif ediyor. Bilindik ifadesiyle “modacı” olarak anılmak istemiyor. Bir dikiş atölyesi mevcuttur.

80li senelerda Paris’ten, Milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlamış.

Kendisini “Arızalı” olarak tarif eden Nur Yerlitaş, stres atmak için bulaşık yıkıyor. Bazen gecenin bir saati geceliğinin üstüne palto giyip bir kafeye gidiyor.

Nur Yerlitaş, Nişantaşı’nda ikamet etmektedir. İtalya’nın Milano kentinde de yüksek tavanlı minik bir dairesi var. Mutfağında iki buzdolabı var. Birinde meyveler, içecekler, diğerinde pasta tipi yiyecekler yer alıyor.

Nur Yerlitaş’ın evinde iki yardımcısı var, banyoda hamam usulü yıkanıyor. Her sabah yardımcıları tarafından taslarla, keselerle yıkanıyor.

Derin Mermerci’ye de Bülent Ersoy’a da elbise dikiyor. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Sibel Can, Petek Dinçöz ve Seda Sayan’ın sahne kostümlerini hep Nur Yerlitaş diker.

Nur Yerlitaş, 2007 senesinde Show TV’de Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada jüri kullanıcı hesabı yaptı.

2010 senesinde Show TV’de yayına giren “Yemekteyiz” adlı yarışmada Nur Yerlitaş, Barbaros Şansal, şarkıcı Cenk Eren, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve eski Avrupa güzelimiz Neşe Erberk ile yarıştı. İlk gün Nur Yerlitaş’ın evsahipliği yaptığı Yemekteyiz’e Seda Sayan da konuk olarak katıldı.

2011 senesinde Show TV’de yayına giren “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada jüri kullanıcı hesabı yaptı. Diğer jüri üyeleri ise Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez oldu.

Nur Yerlitaş, 2011 senesinde Demet Akalın‘ın ‘Türkan‘ klibinde Türkan Şoray‘ı canlandırdı. Klipte bir çok ünlünün bunun yanında İzzet Çapa’da rol aldı.

Bugüne kadar hiç evlenmemiş olan Nur Yerlitaş halen bekardır.

Nur Yerlitaş, 2014 senesinin Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

Metin Arolat, 7 Aralık 2014 tarihinde “Bu Tarz Benim” adlı yarışmaya konuk jüri üyesi olarak katılırken Emine Ün de şarkıları ile geceye renk katacak.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin sonrasında Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı. 1 ocak 2016 tarihinde, Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı yenisi başlayan İşte Benim Stilim müsabakasında jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez oldu.

2016 senesinde 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına Neslihan Yargıcı‘nın jüri olarak katıldığı program 5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesi ile son buldu. Bu yarışmanın birincisi Gizem Özdilli olmuştur. 8 Şubat 2016 tarihinde yeni yarışmacılarla yeniden başlayan İşte Benim Stilim müsabakasında jüri kadrosunda Neslihan Yargıcı‘nın yerine yeniden Nur Yerlitaş getirilmiştir.

12 Ekim 2016 tarihinde meme küçültme cerrahi operasyonu için gittiği hastanede memesinde kist tespit edildi ve Maslak Acıbadem Hastanesi’nde operasyon geçirdi.

21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8 ekranlarında yayına girecek ve sunuculuğunu yine Öykü Serter‘in yapacağı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

9 Mart 2017 tarihinde ‘İşte Benim Stilim’ Yarışma programında jürisi içinde yaşanan olaylar sonunda Nur Yerlitaş ile tartışan İvana Sert‘in işine son verildi. Ancak 3 gün sonra aralarında anlaşma sağlanarak ‘İşte Benim Stilim’ Yarışmasındaki jüri görevine geri döndü.

Ancak Nur Yerlitaş, 23 Mart 2017 tarihinde çok yorulduğunu beyan ederek ‘İşte Benim Stilim’ Yarışma programının jüri görevinden ayrılmıştır.

2018 senesinde beyin kanseri teşhisi konan ve altı ay arayla iki ciddi operasyon geçiren Nur Yerlitaş, 27 Nisan 2020 tarihinde İstanbul’da evinde 65 yaşında vefat etti.

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu