Biyografi

Nuran Evren Şit Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nuran Evren Şit kimdir?, Nuran Evren Şit kaç yaşında?, Nuran Evren Şit evi nerede?, Nuran Evren Şit nerelidir? Nuran Evren Şit ev adresi?, Nuran Evren Şit kaç yaşında?, Nuran Evren Şit nerede oturuyor?, Nuran Evren Şit nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nuran Evren Şit hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Ocak.1980 senesinde doğan Nuran Evren Şit şu an için 41 yaşında ve Kova burcundandır. Nuran Evren Şit doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Senarist olarak devam ettirmektedir.

Nuran Evren Şit Kimdir? – Nuran Evren Şit Evi Nerede? – Nuran Evren Şit Nerede Oturuyor?

Nuran Evren Şit Kimdir?, evi nerede?

Nuran Evren Şit, 22 Ocak 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 1998 senesinde başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema-TV Bölümünden 2006 senesinde mezun oldu.

8 yaşında iken rastlantı sonucu Ankara’da TRT’de gösterilen Susam Sokağı oyununda oynayarak drama ile tanıştı. Sonra birkaç yıl oyunculuk dersleri aldı ve başka çocuk programlarında oyunculuk devam etti. Ama o büyüyünce oyuncu olmak yerine kamera arkasını tercih etti.

Nuran Evren Şit, üniversitede Sinema-TV Bölümünde öğrenci iken; Memduh Ün, Ömer Lütfi Akad, Metin Erksan, Duygu Sağıroğlu gibi yönetmenlerin öğrencisi oldu.

Nuran Evren Şit, 2000 senesinden beri ödüllü kısa filmler yazdı, yönetti. 2002 senesinden beri de sinema ve reklam filmlerinin setlerinde yönetmen yardımcısı ve cast sorumlusu olarak çalışmaya başladı. G.O.R.A. ve Neredesin Firuze filmlerinde cast sorumlusu, Hokkabaz filminde yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı.

2007 senesinde senaryo yazmada dizisinde Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu’yla birlikte çalışarak, yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Elveda Rumeli dizisiyle birlikte senaristliğe adım attı. Bu dizide; Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Tolgahan Sayışman, Hande Subaşı, Berrak Tüzünataç, Filiz Ahmet, Tuna Orhan, Ertan Saban, Erman Saban, Gökhan Mete, Mahir İpek, Luran Ahmeti, Salih Bademci, Yücel Erten, Kerem Kupacı, Demet Akbağ, Orhan Kılıç, Eyşan Özhim, Ayçe Abana, Yıldıray Şahinler, Ahu Türkpençe, Sinan Tuzcu, Serdar Akar, Mazlum Çimen oynamıştır.

Nuran Evren Şit, 2010 yılı Eylül ayında reklam yazarı Arda Erdik ile evlendi. Zihni adında bir kedisi mevcuttur.

Nuran Evren Şit, 2011 senesinde konusunu yazdığı ikinci filmi, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı Aşk Tesadüfleri Sever filmi oldu. Filmin başrollerinde Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli, Ayda Aksel, Şebnem Sönmez, Hüseyin Avni Danyal, Batuhan Karacakaya, Hakan Çimenser oynadı.

Nuran Evren Şit, 2014 senesinde Esra İnal ile ortak senaristi olduğu, AlmanyaTürkiye ortak yapımı olan ve Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde yapılan “8 Saniye” adlı Esra İnal’ın kendi yaşamının anlatıldığı filmde Esra İnal, başrolde oynadı. Filmde diğer rollerde Fırat Çelik, Mehmet Kurtuluş, Salih Kalyon, Yılmaz Erdoğan ile birlikte oynadı.

2017 senesinde baş rollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Gökçe Korel’in oynadığı ve yönetmenliğini Taylan Biraderler’in yaptığı “Vatanim Sensin” dizisinin ilk 31 kısmının konusunu yazdı.

2020 senesinde Nuran Evren Şit, konusunu yazdığı “Aşk Tesadüfleri Sever 2” filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak ve İpek Sorak yaparken başrolerinde Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazcı, Elif Doğan, Aytaç Şaşmaz, Türkü Turan, Erkan Can, Zuhal Olcay, Uğur Polat oynadı.

Ödülleri :
2017 – En İyi Senaryo ödülü- Vatanım Sensin

Filmleri :
Senaryo:
2019-2020 – Atiye (TV Dizisi) (9 Bölüm)
2020 – Aşk Tesadüfleri Sever 2 (Sinema Filmi)
2017 – Vatanim Sensin (TV Dizisi) (31 Bölüm)
2015 – Şeref Meselesi (TV Dizisi)
2014 – 8 Saniye (Sinema Filmi)
2014 – İntikam (TV Dizisi) (14 episodes)
2014 – Hayat Yolunda (TV Dizisi)
2013 – A.S.K. (TV Dizisi) (5 bölüm)
2012 – Sen de Gitme (TV Dizisi)
2011 – Gün Aksam Oldu (TV Dizisi)
2009-2011 – Hanimin çiftligi (TV Dizisi) (71 bölüm)
2011 – Aşk Tesadüfleri Sever (Sinema Filmi)
2007 – Elveda Rumeli (TV Dizisi)

Yönetmen yardımcısı :
2006 – Hokkabaz (yönetmen yardımcısı) (Sinema Filmi)

Yapımcı:
2019-2020 – Atiye (TV Dizisi) (16 bölüm) (Sinema Filmi)

cast sorumlusu :
2006 – Hokkabaz (Sinema Filmi)
2004 – G.O.R.A. (Sinema Filmi)
2004 – Neredesin Firuze (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün