Nurdan Torun Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nurdan Torun kimdir?, Nurdan Torun kaç yaşında?, Nurdan Torun evi nerede?, Nurdan Torun nerelidir? Nurdan Torun ev adresi?, Nurdan Torun kaç yaşında?, Nurdan Torun nerede oturuyor?, Nurdan Torun nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nurdan Torun hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Nurdan Torun şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Nurdan Torun doğum yeri ise Kütahya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Nurdan Torun Kimdir? – Nurdan Torun Evi Nerede? – Nurdan Torun Nerede Oturuyor?

Nurdan Torun Kimdir?, evi nerede?

Türk Sanat Müziği solisti.

Nurdan Torun, 1955 senesinde Kütahya’da doğmuştur. Bir ablası, bir kız kardeşi, bir abisi mevcuttur.

14 yaşında evlendikten sonra Ankaralı eşi ile Ankara’ya yerleşti. Gündüz Verem Savaş Genel Müdürü’nün özel kaleminde çalıştı, gece ise akşam ticaret lisesine gitti. Bir müddet sonra Ankara radyosunda işe başladı. Şöhret basamaklarına birer ikişer tırmandı. 1985 senesinden beri Türk Sanat Müziği okudu.

Nurdan Torun, 1987 senesinde Fahrettin Aslan’nın keşfetmesi ile işinde uzman müzik kariyeri Maksim Gazinosu’nda sahne almasıyla başladı.

Nurdan Torun, 1969 senesinde 14 yaşında iken Salih Enver Torun ile evlendi. Bir ara boşanıp 1.5 sene sonra tekrar evlendiler. Eşi 2003 senesinde İntihar etti. Cenk Torun (d.1974) ve Tolga Torun (d.1978) adında iki oğlu mevcuttur.

Nurdan Torun, 2011 senesinde yapımcılığını Zara‘nın üstüne aldığı ‘Her Hayat Bir Keşif’ adlı albümünü çıkardı.

Albümleri :
2011 – Her Hayat Bir Keşif
Aşk Hırsızı
İlk Albüm

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker