Biyografi

Nuri Elibol Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nuri Elibol kimdir?, Nuri Elibol kaç yaşında?, Nuri Elibol evi nerede?, Nuri Elibol nerelidir? Nuri Elibol ev adresi?, Nuri Elibol kaç yaşında?, Nuri Elibol nerede oturuyor?, Nuri Elibol nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nuri Elibol hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1960 senesinde doğan Nuri Elibol şu an için 61 yaşında ve burcundandır. Nuri Elibol doğum yeri ise Zile, Tokat olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciAsker olarak devam ettirmektedir.

Nuri Elibol Kimdir? – Nuri Elibol Evi Nerede? – Nuri Elibol Nerede Oturuyor?

Nuri Elibol Kimdir?, evi nerede?

Nuri Elibol, 1960 senesinde, Tokat, Zile’de doğmuştur. O tarihlerde köyünde okul olmadığı için ilkokulu civar iki ayrı köyde bitirdi. Orta öğreniminin bir kısmını Zile’de, liseyi ise İstanbul’da Kuleli Askeri Lisesi’nde okudu. Kuleliden sonra Yüksek Öğrenimini Harbiye’de yaptı. 30 Ağustos 1981 tarihinde Teğmen rütbesi TSK saflarına katıldı.

1982-2000 senelerı içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2000 senesinde Kıdemli Binbaşı iken, kendi isteği ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan emekliye ayrıldı.

2001 senesinde gazeteciliğe başladı. 14 yıl süre ile İhlas Yayın Grubu’nda Ankara Medya Grup Başkanlığı görevini icra etti. 13 yıl Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve TGRT’de televizyon programı yaptı.

Orta derecede İngilizce ve Rusça bilen Nuri Elibol, evlidir, 2 oğlu mevcuttur.

7 Haziran 2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Ankara 2. bölge 10. sıradan milletvekili adayı olan Nuri Elibol, seçilemediği için Meclis’e giremedi
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün