Biyografi

Okan Çabalar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Okan Çabalar kimdir?, Okan Çabalar kaç yaşında?, Okan Çabalar evi nerede?, Okan Çabalar nerelidir? Okan Çabalar ev adresi?, Okan Çabalar kaç yaşında?, Okan Çabalar nerede oturuyor?, Okan Çabalar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Okan Çabalar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Ağustos.1980 senesinde doğan Okan Çabalar şu an için 41 yaşında ve Aslan burcundandır. Okan Çabalar doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Okan Çabalar Kimdir? – Okan Çabalar Evi Nerede? – Okan Çabalar Nerede Oturuyor?

Okan Çabalar Kimdir?, evi nerede?

Okan Çabalar, 11 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de öğretmen bir anne babanın çocuğu olarak doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesinden iki yıllık satış yönetimi kısmını okuyarak mezun oldu. Barmenlik, balıkçılık, satış danışmanlığı gibi işlerde çalıştı.

Tiyatro hayatına İzmir’de amatör tiyatro çalışmalarıyla başladı. Işıl Kasapoğlu’nun İzmir’deki “Bir Varmış Hiç Yokmuş” adlı oyununun seçmelerine girdi, kazandı. Daha sonra . İzmir Sanat Tiyatrosu, Aysa Prodüksiyon Çocuk Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. Ardından prodüksiyon tiyatrosuna girdi. Gişecilikten tutun da afiş asmaya kadar bir çok iş yaptı. Sonra oranın sahibi onu Sumru Yavrucuk’la tanıştırdı. Onun asistanı oldu.

Sonra aklına bar tiyatrosu yapmak geldi. İstanbul’a gelme kararı aldı. Bir oyun yazdı. Dört kişilik bir ekip, 15 gün içinde oyunu çıkardı ve oynadı. 2011 senesinde “5’er Beşer” adlı tv dizisinde oynarken Gülse Birsel tarafından beğenilip yeni teklifler aldı.

Ata Demirer’in baş rolünü oynadığı Eyyvah Eyvah ve Eyyvah Eyvah 2 filmlerinde rol aldı. 2010 senesinde BKM bünyesinde televizyonda yayına giren Şen Yuva dizisinde oynadığı Tankut Sıkıcan kişiliği ile geniş bir hayran kitlesine ulaştı ve yine 2011 senesinde televizyonda yayına giren 5 er Beşer projesindeki oyunculuğu ve yarattığı tiplemeler ile dikkat çekti.

Okan Çabalar, 2012 – 2014 senelerı içerisinde “Yalan Dünya” dizisinde Gülse Birsel’in Çabalar için özel olarak yazdığı bir karakter olan Bünyamin’i canlandırdı. Dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, İrem Sak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2013 – Antalya Televizyon Ödülleri – Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Yalan Dünya

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Organize İşler: Sazan Sarmalı (Taklacı Ziya)(Sinema Filmi)
2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Metin)(Sinema Filmi)
2016 – Geldim Gördüm Güldüm Show (Tv Programı)
2015 – Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2012 – İnsanlar Alemi (Hakkı) (TV Dizisi)
2012 – 2014 – Yalan Dünya (Bünyamin) (TV Dizisi)
2011 – Eyyvah Eyvah 2 (Sinema Filmi)
2011 – 5’er Beşer (Hakkı) (TV Dizisi)
2010 – Şen Yuva (Tankut) (TV Dizisi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Berber Murat) (Sinema Filmi)
2009 – Bahar Dalları (Ali) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün