Oktay Kaynarca Kimdir? Evi Nerede?

Oktay Kaynarca Kimdir? – Oktay Kaynarca Evi Nerede? – Oktay Kaynarca Nereli?

Oktay Kaynarca kimdir?, Oktay Kaynarca kaç yaşında?, Oktay Kaynarca evi nerede?, Oktay Kaynarca nerelidir? Oktay Kaynarca ev adresi?, Oktay Kaynarca kaç yaşında?, Oktay Kaynarca nerede oturuyor?, Oktay Kaynarca nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Oktay Kaynarca hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Ocak.1965 senesinde doğan Oktay Kaynarca şu an için 56 yaşında ve Kova burcundandır. Oktay Kaynarca doğum yeri ise Malatya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Oktay Kaynarca Kimdir?, evi nerede?

Aktör ve Tiyatro Oyuncusudur.

Oktay Kaynarca, 27 Ocak1965‘te Malatya‘da dünyaya geldi. Babası Malatyalı, annesi Elazığlı olan oyuncu genç yaşta anne ve babası Almanya’da çalıştıkları için Üsküdar’da anneannesinin yanında büyüdü. Ortaokulda bir sene kalan Kaynarca, liseyi de altı senede bitirdi. Üsküdar Lisesi’nde başlayıp, en son Hopa Lisesi’nden mezun oldu. Fiat fabrikasında elektrik işçisi olarak çalıştığı sırada, Konservatuvar sınavlarına girdi.

İlk kez Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak‘ın “Duvarıların Ötesi” adlı oyunda yer aldı. Ardından da birkaç çocuk oyununda bulunan Oktay Kaynarca, 1991 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü bitirdikten sonra 1990 ile 1997 senelerı içerisinde çeşitli kanallarda yarışma ve eğlence programı sunuculuğu yaptı. Konservatuvar zamanında TRT’de birkaç dizide yer aldı. İlk işinde uzman oyunu Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte bulunduğu bir çocuk oyunu oldu.

Mezun olduktan sonra 1991 senesinde Tiyatro Stüdyosu’nda “Kan Kardeşleri” adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu gibi oyuncular ile rol aldı. 1993 ve 1994 senesinde sahnelenen “Derin Bir Soluk Al” adlı adlı oyun ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

İlk sinema çalışması “Suyun Öte Yanı” olan oyuncu daha sonra “Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni”, “Yengeç Sepeti”, “Bir Kadının Anatomisi” ve “Deliyürek” gibi sinema filmlerinde rol aldı. “Yengeç Sepeti” ve “Bumerang Cehennemi” adlı filmleriyle de Altın Portakal En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Daha sonraki dönem teleziyon dizilerine ağırlık veren Oktay Kaynarca, “Kurtlar Vadisi” adlı dizice rol aldığı “Süleyman Çakır” kişiliği ile çıkış yaptı.

“Kurtlar Vadisi” adlı diziden sonra “Aşkımızda Ölüm Var”, “İlk Aşkım” ve “Geniş Zamanlar” adlı dizilerde rol aldıysa da bu diziler uzun soluklu olmadı. 2007 senesinde “Beynelnilel” ve “Sıfır Dediğimde” adlı filmlerde rol aldıktan sonra ayını yıl “Kuzey Rüzgarı” adlı dizide Poyraz kişiliği ile karşımıza çıktı. “Ölümden Öte Köy Yok” isimli bir de şiir albümü bulunmaktadır. Oktay Kaynarca, 6,5 senedir birlikte olduğu sevgilisi Özgü Namal’dan 2008 senesinde ayrıldı.

Oktay Kaynarca, TV8’de Zara ile “Salı Sefası”isimli programı ve ATV’de”Türkünü Söyle” isimli yarışma programı sundu.

2015 senesinde Çolpan İlhanSadri Alışık Tiyatrosunda sahnelenen ve Deniz Uğur ile başrolünü paylaştığı “Guguk Kuşu” adlı tiyatro oyununda oynadı.

Oktay Kaynarca ile yapılmış bir röportaj :

Öncelikle yeni diziden söz edelim mi?
İçinde aşk, sadakat, dostluk, vefa, entrika ve aksiyon olan bir dizi. İddialı ve büyükçe bir iş. Ama hani öyle diziler mevcuttur ki; suya sabuna dokunmadan 2-3 yıl sürer, ama bazı işler de mevcuttur ki, bir iddia olmadan o işi yapamazsınız. “Kuzey Rüzgarı” iddiası olan bir dizi. Bu dizinin izlenme oranlarının ilk beşin içinde yer alması bu diziyi kurtarmaz. Yani bu ‘zirve işi’. Eğer zirvede mücadele edemiyorsa zaten başarıya ulaşmamış sayılır. İlk bölümün anlatım bölümü olmasına rağmen dizimizin çok seyredildiğini gördük. Özellikle beni en fazla sevindiren sokaktaki bireylerin tepkisi, ama bu işe işinde uzman olarak bakanların tepkisi ve telefonları da mutlu etti.

Poyraz kişiliği nasıl biri?
Poyraz, kendine özgü bir adam. İstanbul’da doğmuş, babası eski bir kabadayı, adalet duygusuna sahip, etrafındakilere de bunu hissettiren biri. Poyraz bu terbiye ile yetişmiş, haksızlığa dayanamayan, adaletli, yardımsever, hakikaten insanlara doğru yerden bakmayı becerebilen, âşık olmayı bilen bir adam. Tabii, sonuçta hayatın aslında kendisine anlatıldığı ve öğretildiği gibi olmadığını görüyor. Birden kucağına bombalar düşüyor ve kucağında patlıyor resmen.

Poyraz için “adam gibi adam” demişsiniz. Nedir bu “adam gibi adamlık”?
Evet, adam gibi adam portresi içinde Poyraz’ı yoğurmaya çalıştık. Bu kişiliği belirlerken bir örnek timsali yaratalım istedik. Çünkü memlekette fazla erozyon olmaya başladı. Elimden geldiğince kafamdaki ‘adam gibi adam’ı oynamaya çalışıyorum. Kendi anlayışıma göre; yardım etmeyi seven ama bunu gizleyen, etrafıyla alakalı, mert, gözü pek, korkmayan, eşine, dostuna, sevgilisine, sevdasına sahip çıkan ve dik durmayı becerebilen bir adam portresi çıkarmaya çalışıyorum.

Peki, Oktay Kaynarca nasıl biridir?
İşte bu zor soru. İnsanın kendini anlatması zor.

Poyraz’a benzer yönleri var mı desem?
Evet, var. Ben de Poyraz gibi çabuk sinirleniyorum, çok tepki gösterip hemen parlıyorum sonra da bunların sonrasında bazen pişmanlıklar yaşıyorum ve “biraz daha soğukkanlı olsaydım” diyorum. Fazla merhametliyim. Aslını söylemek gerekirse bu huyuma çok kızıyorum. Merhametim yüzünden başıma çok bela gelmiştir yani hep bir bedel, hep bir diyet ödemişimdir… Birçok şeyi sırtınızda taşıdığınız sepetin içinden çıkarıp yeni bir şey yaratıyorsunuz ama sonra siz onları kendi süzgecinizden geçirip yeniden ortaya koyuyorsunuz. Yani size dair şeyler oluyor. O yüzden Poyraz kişiliği çok da yabancı değil bana.

Aşk ilişkisinde kıskanç mısınız?
Kıskanırım tabii. Ama saçma sapan kıskançlıklarım yoktur. Kendime güvenirim. Kıskançlık biraz kendine güvensizlerin işidir. Ama hiç kıskanmadan da olmaz. Hatta bu insanın kişiliğine özgü ve hoş bir parçası. Karşı tarafın da sizi hiç kıskanmıyor olması biraz üzebilir, hatta farklı düşündürebilir. İnsanın hamurunda biraz kıskançlık olmalı bana göre. Ama abartmamak şartıyla. Kıskanırsam bunu açık açık da söylerim.

“Geniş Zamanlar” dizisinde Zuhal Olcay‘la öpüşme sahnenizden fazla etkilendiğinizi söylemişsiniz… Bu asparagas bir haber mi?
Gerçekten uydurma bir haber. Rol icabı olan bir şey. 40 yıllık arkadaşımdan niye etkileneyim ki? Manyak mıyım ben? (Gülüşmeler)

Oktay Kaynarca çapkın mıdır?
Her zaman çapkın olduğumu söylemişimdir. Benim hayata dair çapkınlıklarım mevcuttur. Zaten, çapkın olmayan insan, yaşamıyor demektir. İlla karşı cinse doğru akan bir çapkınlıktan bahsediyorsanız, benimki öyle değil. Biz işimiz gereği de çapkın olmak zorundayız. Bir sürü insan bize yakınlık duyuyor, en azından göz göze bile olsa bir ilişki kurmak, elini tutmak ve temas kurmak istiyor. Bunları hayata dair çapkınlık olarak yorumluyorum. Oyuncu olmak istediğimiz için zaten çapkın olarak doğmuşuz.

Kadir İnanır’la ilk kez bir projede birliktesiniz. Nasıl bir şey?
İyi bir şey! Herkesin Kadir İnanır’dan öğrenmesi gereken fazla şey var. Öncelikle çok disiplinli ve işine çok hakim. Bugüne kadar sayısız filmde oynamış birinin tecrübelerinden yararlanmak çok mühim. Bana göre gerçek star. Çünkü halk, o kuşağı televizyondan değil, gişe kuyruklarında para verip bilet alarak sinemada izledi. Oysa şimdi biz televizyon seyircisine “bizi izleyin” diye gidiyoruz.

Aksiyon sahnelerinde zorlanıyor musunuz? İzlediğim bölümdeki kovalamaca sahnelerinde arabayı siz mi kullandınız?
Zorlanıyorum tabii. Ama aksiyon sahnelerinde kendi arabamı ben kullandım. Dublör kullanılmadı. Zor tarafları var belki ama o anda salgıladığınız adrenalin de işinize dair ve olması gereken bir şey. Olmazsa olmaz. Çünkü sizi ayakta tutuyor.

Bazı oyuncular makyaj ve özellikle kostüm hususunda çok titizlenirler. Peki siz?
Elimden gelse makyaj bile yaptırmayacağım. Eskiden herkese çok makyaj yapılırdı ama şimdi sistem değişti. Bana göre de doğru olan, doğal makyajlar yapılıyor. Ama kostümde biraz titizlenirim. Çünkü paçamın biraz uzun olması kafamın oraya takılmasına neden oluyor. Eğer ben buna takılıyorsam başka birileri de bunu fark ediyordur.

Oktay Kaynarca, TV8’de Zara ile “Salı Sefası”isimli programı ve atv’de”Türkünü Söyle” isimli yarışma programı sundu.

Oktay Kaynarca, 1 Temmuz 2012 tarihinde reklamcı Melek Angun (d.1981) ile evlendi. 2013 senesinin Mayıs ayında boşandı.

2012 senesinde “Ustura Kemal” dizisine başlamış fakat gereken reytingleri yakalayamadığı için dizi yayından kaldırıldı.

7 Eylül 2015 tarihinde Atv’de başlayan ve başrollerinde Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır‘ın bulunduğu Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ozan Akbaba, Müjde Uzman, Tarık Ünlüoğlu, Yunus Emre Yıldırımer, Sabina Toziya, Tuna Orhan, Sinan Demirer, Hakan Karsak, Yüksel Arıcı, Emre Törün, Savaş Özdemir, Hakan Karahan, Sevinç Gürşen, İncinur Daşdemir, Benian Dönmez, Bahattin Doğan, Oktay Gürsoy, Galip Erdal, Selen Korkutan, Sevcan Yaşar, Demet Sevim, Ece Hakim, Can Bartu, Buminhan Dedecan, Yasemin Sakallıoğlu ile birlikte rol aldı.

Ödülleri :
2002 – 39. Antalya Film Şenliği’nde, Deli Yürek-Boomerang Cehennemi filmi ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.
1994 – Derin Bir Soluk Al ( Gapting )-Avni DİLLİGİL ( En kaliteli erkek oyuncu )

Tiyatro :
1991 – Kan Kardeşler (Blood Brothers)-Müzikal
1994 – Derin Bir Soluk Al (Gapting )-Avni Dilligil( En kaliteli erkek oyuncu )
2015 – Guguk Kuşu : Ken KeseyÇolpan İlhanSadri Alışık Tiyatrosu

Sinema Filmleri ve dizileri :
1989 – Gençler
1991 – Suyun Öte Yanı
1990 – Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
1995 – Bir kadının anatomisi
1994 – Yengeç sepeti
1999 – Köstebek (TV Dizisi)
2000 – Yarın Geç Olmayacak (tv dizisi)
2001 – Yeditepe İstanbul (TV Dizisi)
2001 – Deli Yürek: Bumerang cehennemi – Cemal
2001 – Tek Celse (tv dizisi)
2002 – Bayanlar baylar (TV Dizisi)
2002 – Lahmacun ve pizza (TV Dizisi)
2003 – Esir şehrin insanları (TV Dizisi)
2003-2004 – Kurtlar Vadisi (TV Dizisi)- Süleyman Çakır
2004 – Aşkımızda ölüm var (TV Dizisi)
2004 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)
2004 – Kalbin zamanı
2004 – Adı Aşk Olsun (Yapımcı)
2006 – İlk Aşkım (TV Dizisi)
2007 – Geniş Zamanlar (TV Dizisi)
2007 – Beynelmilel
2007 – Sıfır Dediğimde
2007 – Kuzey Rüzgarı (TV Dizisi)
2008 – Alia
2008-2010 – Adanalı (dizi) (Tv dizisi) – Yavuz Dikkaya(Adanalı)
2008 – Hoşçakal Güzin (TV Filmi)
2008 – Kardelen (TV Dizisi)
2010 – Yahşi Cazibe (TV dizisi) – Komiser (Konuk Oyuncu)
2010 – Seyyal 3 (Kısa Film)
2011 – Nuri (TV Dizisi) – Nuri
2011 – Sakarya Fırat (TV Dizisi)
2011 – Çanakkale Ruhu
2012 – Ustura Kemal (Kemal) (TV Dizisi)
2012 – Nalet Oyun
2013 – Nizama Adanmış Ruhlar 3. Sezon(TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Emir Atasoylu)(TV Dizisi)
2014 – Kardeş Payı (TV Dizisi) – 22. Bölüm (Sezon Finali), (konuk oyuncu)
2014 – Vay Arkadaş (Program sunuculuğu)
2015 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Hızır Çakırbeyli) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker